Met Gala’da “Cennetlik Bedenler” Temalı Burçlar Geçidi!

Metropolitian Müzesine bağış toplamak amacıyla 1948’den bu yana her yıl mayısın ilk pazartesi günü gerçekleşen Met Gala, belirlenen konsept dahilinde özenle hazırlanan kostümleriyle boy gösteren ünlü isimlerin kırmızı halı ritüeli ile öne çıkıyor. Asıl amacı bağış toplamak olsa da Met Gala; modanın Oscar töreni olarak hafızalara kazınıyor. 2018 yılının teması ise; “Cennetlik Bedenler; Moda ve Katolik Hayal Gücü” olarak bir hayli dikkat çekiyor, gecenin tahtına ise hemen hemen tüm ünlüler talip oluyor. Peki ünlülerin tercih ettiği kostümler burçlarını ne kadar yansıtıyor?

 

Kostümüyle Papa olmaya aday Rihanna

Rihanna’nın kostümü, Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan’da yer alan müzede sergilenen gelmiş geçmiş en gösterişli Papa’ların kostümleri arasına girmeye aday olacak kadar iddialıydı! Üzerinde taşıdığı devasa kostümün ağırlığı ise spekülasyonlara sebep oldu. Rihanna’nın kıyafet tercihleriyle gündeme oturmadığı etkinlik azdır! Anlayacağınız bunca abartılı bir kostüm tercih etmesine şaşırmadık! Yükselen Koç, Venüs Koç, Jüpiter Koç, Ay Koç, Koç Allah Koç! Haritası Koç’lardan taşan birini gücünü kontrollü göstermesini, ölçülü görünmesini, abartıdan uzak kalmasını beklemek fazla hayalkcilik olur. Rihanna ani bir gazla dünyayı üstüne geçirebilir, payet ceketinin altına geçirdiği banyo terliğiyle gezebilir, aksi gibi bu haliyle yeni bir moda akımı başlatabilir. Zira kendine duyduğu sonsuz güvenle insanları etkilemeyi becerir. Cesur, ışıltılı, göz kanatacak kadar gösterişli Rihanna tepeden tırnağa tam bir ateş! Merkür Kova da boş durmuyor tabi, Rihanna’nın iddiasını çizgi dışı bir zemine taşıyor, şatafatın kontrolsüzce dibine vuran Rihanna Koç’larından cesaret Kova’larından fikir alıyor. Ortaya da böyle bir çılgınlık çıkıyor.

 

Cesaretin kombini Zendaya Koç etkisinde

Alnına dökülen perçemleri, kısa küt saçları, maskülen görünümüne eşlik eden zırh görünümlü kostümü ve cesaret kreasyonunun en kıymetli parçası olan zincirler bezesine eşlik eden dev taşlı yüzükleriyle tam bir Koç profili çizen Zendaya’nın haritasındaki Venüs Mars birleşimi onda Koç etkisi yapıyor. Kızıla çalan saçlarıyla Zendaya az sonra Zeyna misali taklalar atacak, zılgıtıyla ortalığı birbirine katacak, bumerangını savuracak gibi duruyor. Böylesine sıra dışı bir çizgiye sahip olmasında yükselen Kova olmasının etkisi de oldukça fazla. Aslında Zendaya’nın haritasının geneline bakıldığında kendisinden geleneksel bir şıklık beklense de birinci evine yerleşen Uranüs ezberleri bozmuş. Zendaya iddianın gözüne vurmuş.

 

Kova ile Akrep birlikteliğinde, gizemli absürt Cara Delevigne

Cara’ya baktığınız anda Akrep’leri olan bir Kova ile karşılaşıyor, karanlık bir marjinalliğin etki alanına kapılmaktan kendinizi alamıyorsunuz. Cara harika fiziği ve sıra dışı tarzıyla her yıl muhakkak Met Gala’ya imzasını atar. Ay Kova olan Cara, klasik kupta ancak modern tavırda ve parçalı yapıda olan elbisesini tamamladığı yüz ve baş aksesuarıyla oldukça farklı bir şıklık sergiledi. Pembe saçları ve alnına uyguladığı sarı makyajı da bir hayli ilginçti. Tüm bu hayal ötesi görünümüyle Ay Kova olmanın alkışını toplayan Cara, tercih ettiği tepeden tırnağa siyah renk ve file detaylarının yanı sıra yüzünü perdeleyen gizemli aksesuarıyla da yükselen Akrep olabileceği şüphesini yarattı. Farklı tacı ve kostümüyle Met Gala’nın dikkat çeken isimlerinden biri oldu.

 

Başak etkisi altında sade bir kraliçe Bella Hadid

Karanlıklar kraliçesi olarak geceye katılan Bella Hadid; dev boyun kanatları, pelerini andıran kuyruklu elbisesi ve zarif tacıyla, Mars Aslan aşırılığını sakinleştiren Güneş ve Merkür Terazi etkisi altındaydı. K-Farklı bir kumaş kullanımıyla bambaşka bir gösteriş yumağı haline gelebilecek, kraliçe kesim bir kıyafet tercih etmesine rağmen, Venüs Başak yapacağını yapmış ve bu elbiseyi olabilecek en gösterişsiz hale getirmiş. Bu da tabi ki dümdüz siyah rengin kullanımıyla mümkün olmuş. Bella Hadid tacını takmayı ihmal etmemiş ancak tercih ettiği zarif aksesuarıyla Terazi çizgisini de ihlal etmemiş. Aslan gösterişi, Terazi zarifliği ve Başak sadeliği bir araya gelince nasıl bir stil oluşuyor, Bella Hadid bu sorunun cevabını açıkça veriyor.

 

Venüs Yay çılgınlığında, Akrep kanatlarını takmış bir Katy Perry

Merkür, Satürn, Ay; Akrep, peki bu kadar Akrep ne demek oluyor? Gerçek kimliğini gizlemek üzere kurgulanmış, baştan yazılmış bir Katy Perry ile karşı karşıyayız! Öyle ki karanlığını ancak dev beyaz kanatlarla, platin sarısı saçlarıyla ve aydınlığıyla göz alan bir elbise ile gizleyebilmiş! Güneş’in birinci eve yerleşmesi Katy Perry’i Aslan’a çevirmiş ama içindeki Akrep bir an olsun uykuya dalmamış! Ne demişler su uyur Akrep uyumaz! Aslan sahnede kendine bakan gözleri kör etmeye programlanmışken, Akrep yer altına inen en kestirme yolu keşfetmenin peşine düşmüş. Tüm bu ikiliğin arasına giren Venüs Yay, özgürlük çığlıkları atarken, dev kanatlara ihtiyaç duymuş olacak ki, Katy Perry Met Gala’ya uçarak gelmeyi tercih etmiş. Venüs Yay, çılgınlık demektir. Bakınız çılgın bir stil!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.