Merkür Yengeç’e Geçti, Dünya Güzelleri Ekranlardaki Yerini Aldı, Fıkra Başladı

Biri Terazi, biri İkizler, biri Balık, biri Koç, 4 ünlü kadın, zamanın emekli maaş kuyruklarına rakip bir bavul zinciri önlerinde çıkmışlar yola. Rotaları belli, Hindistan, Nepal, Vietnam…

Venüs, Merkür, Güneş, ne kadar gezegen varsa hepsi bir olmuş İkizlerde buluşmuş, Ersoy ‘Dünya Güzelleri’nin en sivrisi dillisi olmuş. Mars’ı Akrepte olan Diva’yla gezin, yiyin, için, ozonu yırtan kahkahalarına eşlik edin, birlikte dünyayı sallayın, aman karşısında durmayın. Yılan sokar aman demez, çantasını çalan hırsız maymun bin pişman geri döner, kraliçe arı, binlerce işçi arıya geri durun der kendi sokar, olan iğnesine olur.

Kainat güzeli olduğu iddiasını sürdüren Banu Alkan’ın yıldız değil galaksi haritası olur. Ona 90-60-90 vücutlu Afrodit hanımefendi diyeceksiniz! Bir hücresini dahi eritmeyi göze alamayan, diyet de neymiş ben yemeye itina gösteririm diyen, ideal kilosuna ömrünce zeval gelmeyen doğa üstü kadın. Koç burcuysan ve Venüs’ün Boğa burcunda ise, Mumbai trafiğini durdurup, kapak pozu vermen kadar doğal bir şey yoktur.

Faik ekürisini koluna takmış, Güneş’i Balık, Mars’ı Yengeç canım Safiye Soyman, güler eğlenirseniz azıcık küser, kızarsınız kırılmaz, aman bırakmayın elini kaybolur. Bakmayın “I’m orange” dediğine, portakal falan değildir. Safiye bu iyilikten, saflıktan, eser miktarda Faik’ten başka bir şey yoktur içinde.

Mars Teraziye iyice yerleşmiş tam o sıra arabuluculuk marifetiyle donanmış bir Burcu doğmuş. Kliplerde oynamış, spiker olmuş, modellik yapmış, marka olmuş, bir gün bir TV programı için Türkiye’nin bıraksalar birbirlerini yiyecek üç kadını arasına itinayla konmuş. İrrasyonelliklerle dolu sözde gezi programının, rasyonel tarafına Burcu Esmersoy konmuş.

Hayalperestliğiyle izleyicide ağızları, burunları uçuklatan Afrodit kendi alanında bir numara. Bahtsız Diva dünyanın kahrını çekmek için çıktığı yolculukta bırakmıyor ki derin bir nefes alalım. Safiye tüm saflığı ve tatlılığıyla dünyayı gezerken varsın kendini portakal sansın. Gerisini Burcu halleder.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.