Merkür Yay Burcunda! Hızlı ve Öfkeli!

İletişim gezegeni Merkür, 5 Kasım itibariyle sırlar ve derinliklerin burcu Akrep’teki yolculuğunu bitirdi ve yerinde duramayan, enerji patlaması yaşayan Yay burcuna geçiş yaptı. Merkür, ileri geri hareketlerle, 11 Ocak 2018 tarihine kadar Yay’daki seyahatini sürdürecek. Peki, aklın, iletişimin, konuşma ve yazmanın, analitik düşünmenin gezegeni Merkür, macera sever Yay’a geçtiğinde ne olacak?

Konuşmayı, sosyalleşmeyi, iletişimde olmayı seven Merkür, Yay burcunda odaklanmakta güçlük çekeceği için zararlı olarak adlandırılan bir konumdadır.

Bu dönemde, sık sık ön yargılarımızın kurbanı olabilir, objektifliğimizi korumakta zorlanabiliriz. Sorunlara yalnızca kendi bakış açımızdan bakma tehlikemiz var. Bu nedenle, çevremizdekilerle bol bol tartışma yaşayabilir, fanatiklikle suçlanabiliriz. Ağzımızdan çıkan kelimeleri kulağımızın duymasında fayda olduğu günlerdeyiz.

Yay burcunun aşırı iyimserliği bu dönemde aceleci kararlar vermemize sebep olabilir. Düşünmeden harekete geçebilir, nerede frene basmamız gerektiğini bilemeyebiliriz.

Unutkanlık, önemli detayları atlamak had safhaya çıkabilir. Yolculuklarda, organizasyonlarda bu yüzden sıkıntılar yaşayabiliriz. Bir organizasyon ya da plan yapmadan önce tüm detayların üzerinden en az iki kez geçtiğimize emin olmalıyız.

Yabancı dil öğrenmek, yeni kültürler tanımak, yabancı ülkelere seyahat etmek için güzel bir dönemdeyiz. İlgimiz olan konularda kurslara başlayabilir, eğitimle ilgili yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz.

Peki, Yay’daki Merkür, yükselen burcumuza göre bizi nasıl etkileyecek?

Koç: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşleri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Önümüze yeni eğitim fırsatları çıkabilir. Uzun zamandır planladığımız bir yabancı ülke seyahatini gerçekleştirebiliriz. Din, felsefe, hukuk gibi konularda fikir alışverişi yapabiliriz.

Boğa: Finansal konular ön plana çıkacaktır. Ortak kazançlar, eşin parası gibi konularda yeni gelişmeler yaşanabilir. Ancak aşırı riskli yatırımlara yönelmekten ve aşırı harcamalardan kaçınmamız gerekmektedir. Bu dönemde vereceğimiz hatalı kararlar, daha sonra finansal zorluklara yol açabilir.

İkizler: Evlilik ve ortaklık ilişkileri ön plana çıkacaktır. Ani kararlardan kaçınmamız gereken bir dönemdeyiz. Eşimiz ya da ortağımıza karşı ön yargılı olmamaya, sorunları karşımızdaki kişinin bakış açısından da görmeye çaba göstermemiz gerekmektedir.

Yengeç: Sağlık ve işyeri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Gündelik ve iş yaşamımızda kazalardan uzak durmak için ani hareketlerden kaçınmalıyız. İşyerimizde yabancılarla çalışmaya başlayabiliriz. Yeni fırsatlar önümüze çıkabilir. Ancak günlük ve iş rutinlerimizde detayları atlamamaya özen göstermekte yarar vardır.

Aslan: Aşk ve çocuklar ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Çocuklarımızla iletişimimiz artabilir. Sosyal çevremizde iletişim yeteneğimizle tüm dikkatleri üzerimize çekebiliriz. Hayatımıza farklı kültürlerden yeni insanlar girebilir. Ancak aşırı rekabetçi, yargılayıcı ya da kırıcı olmamaya dikkat etmeliyiz.

Başak: Aile ve ev ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Evde büyük organizasyonlar düzenleyebilir, çok sayıda kişiyi evimizde ağırlayabiliriz. Aile arası iletişim trafiği artış gösterebilir. Aile bireyleriyle iletişim kurarken, kavgalardan kaçınmak için fazla sivri dilli olmamaya, fikir ayrılıklarında kendimizi frenlemeye özen göstermeliyiz.

Terazi: Kardeşler ve yakın çevre ile olan ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile çok sık bir araya gelebilir, birlikte küçük seyahatler yapabiliriz. Ancak aramızda fikir ayrılıklarından kaynaklanan tartışmalar yaşanabilir. Fanatiklikten ve kendi doğrularımızı dayatmaya çalışmaktan uzak durmalıyız. Bu dönemde yeni eğitim fırsatları söz konusu olabilir.

Akrep: Maddi konular ve para kaynaklarımız ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Yeni yatırım fırsatları önümüze çıkabilir. Para kaynaklarımız birden fazla olabilir. Ancak harcamalar konusunda temkini elden bırakmamamız gereken bir dönemdeyiz. Spekülatif yatırım araçları bugünlerde bize şans getirebileceği gibi, kayıplara uğramamıza da sebep olabilir.

Yay: İmajımız, kendimizi dış dünyaya nasıl gösterdiğimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Çevremize konuşkan, iddialı, neşeli, optimist bir imaj yansıtabiliriz. Tartışmaktan kaçınmayan, geri adım atmayan bir tavrımız olabilir. Farklı görüşlere açık olmamız gereken bir dönemdeyiz.

Oğlak: İç dünya ve bilinçaltı ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Zihnimizdeki çalkantılar kendimizi huzursuz hissetmemize yol açabilir. Beynimiz devamlı hareket halinde olabilir. Sakinleşmekte zorlanabiliriz. Bir süre sosyal yaşamdan uzak durmakta fayda vardır.

Kova: Sosyal çevre, arkadaşlar, gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde hayatımıza çok sayıda yeni insan girebilir. Bizimle aynı düşünceleri, aynı amaçları paylaşan gruplara katılabiliriz. Farklı kültürlerden, yabancı kişilerle tanışabiliriz.

Balık: Kariyer ve iş hayatı ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Yeni kariyer fırsatları ile karşılaşabiliriz. Yabancılarla çalışma söz konusu olabilir. Ancak, kariyerle ilgili yeni adımlar atmadan önce tüm detayları enine boyuna düşündüğümüze ve büyük bir risk almadığımıza emin olmalıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.