Merkür Terazi Burcunda! Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır…

İletişim gezegeni Merkür, 30 Eylül itibariyle Başak burcundaki yolculuğunu bitiriyor ve uyumlu, dengeli ve sosyal Terazi burcuna geçiş yapıyor. Merkür 17 Ekim tarihine kadar Terazi’deki seyahatini sürdürecek. Peki, aklın, iletişimin, konuşma ve yazmanın, analitik düşünmenin gezegeni Merkür, diplomasinin kraliçesi Terazi’ye geçtiğinde ne olacak?

Merkür, Terazi’de olabildiğince diplomat bir tavır sergileyeceğinden dolayı, kendimizi daha dengeli, nazik, barışçıl, sevgi dolu bir ruh hali içinde hissedebiliriz. Bu dönemde adeta bir Birleşmiş Milletler barış elçisi gibi davranıp, küsleri barıştırıp, sevip de ayrılanları bir araya getirebiliriz.

Evlilik ve iş ortaklıklarındaki sorunları çözmek için de önümüze bol bol fırsat çıkacaktır. Merkür Terazi, yurtta sulh cihanda sulh ilkesiyle ilerler, tatlı tatlı konuşarak orta yolu bulur, mutlaka uzlaşma sağlayarak ortamdan uzaklaşır.

Tüm bu olumlu yönlerine rağmen, bu konumdaki Merkür’ün karar vermek ile ilgili büyük bir sıkıntısı vardır. Bir karar almadan önce uzun uzun düşünmek, meseleyi enine boyuna incelemek, artısını eksisini tekrar tekrar tartmak kötü bir şey olmasa da sürecin uzadıkça uzaması karşımızdakileri bezdirip kaçırabilir.

Bu dönemde sanatsal yönlerimiz tüm ihtişamıyla ortaya çıkabilir. Kozmetik, dekorasyon, moda, güzel sanatlar gibi konulara eğilip çok başarılı olabiliriz. Ayrıca ticaret, pazarlama ve satış konularında da kendimizi göstermemiz olasıdır.

Sözlenmek, nişanlanmak, evlilik kararı almak ya da estetik değişiklikler planlamak için çok ideal bir dönemdeyiz. Bol miktarda yeni fikir, yeni ortaklıklar, yeni anlaşmalar ve yeni fırsatlarla dolu güzel bir sürece giriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.