Merkür Terazi Burcunda! Diplomasi Zamanı

İletişim gezegeni Merkür, 14 Eylül itibariyle Başak burcunu terk ediyor ve diplomatik, adil, uyumlu Terazi burcuna geçiş yapıyor. Merkür 3 Ekim tarihine kadar buradaki yolculuğunu sürdürecek.

Peki, aklın, iletişimin, konuşma ve yazmanın, analitik düşünmenin gezegeni Merkür, adaletin, diplomasinin, uzlaşmanın burcu Terazi’ye geçtiğinde ne olacak?

Merkür, Terazi’de tüm diplomat tarafını ortaya çıkaracağı için, her zamankinden daha dengeli, nazik, barışçıl, sevgi dolu bir ruh hali içinde olmamız mümkündür. Bu dönemde adeta bir Birleşmiş Milletler barış elçisi gibi davranıp, küsleri barıştırıp, sevip de ayrılanları bir araya getirebiliriz.

Evlilik ve iş ortaklıklarındaki sorunları çözmek için de önümüze bol bol fırsat çıkacaktır. Merkür Terazi, tatlı tatlı konuşarak orta yolu bulur, çevresindekileri huzura kavuşturur, mutlaka uzlaşma sağlayarak ortamdan uzaklaşır.

Güzel yönlerine rağmen, Terazi burcundaki Merkür’ün karar vermek ile ilgili büyük bir sıkıntısı vardır. Bir karar almadan önce uzun uzun düşünmek, meseleyi enine boyuna incelemek, artısını eksisini tekrar tekrar tartmak kötü bir şey olmasa da sürecin uzadıkça uzaması karşımızdakileri bezdirip kaçırabilir.

Sözlenmek, nişanlanmak, evlilik kararı almak ya da estetik değişiklikler planlamak için çok ideal bir dönemdeyiz. Bol miktarda yeni fikir, yeni ortaklıklar, yeni anlaşmalar ve yeni fırsatlarla dolu güzel bir sürece giriyoruz.

Peki yükselen burcumuza göre Terazi burcundaki Merkür bizi nasıl etkileyecek?

Koç: Evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar ön plana çıkacaktır. Eşimiz ya da partnerimiz ile bol bol iletişim kuracağımız, aramızdaki sorunları daha diplomatik bir şekilde çözmeye çalışacağımız bir döneme giriyoruz. İlişkimiz yoksa, hayatımıza yeni biri girebilir. Var olan ilişkimizde evlilik ya da nişan kararı alabiliriz.

Boğa: Sağlık, günlük yaşam ve işyeri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş ortamında ve günlük yaşamda daha sakin ve daha diplomatik davranışlar sergileyeceğimiz bir döneme giriyoruz. İş arkadaşlarımızla her zamankinden daha iyi ilişkiler kurabiliriz. Diyete başlamak ya da estetik amaçlı sağlık girişimlerinde bulunmak için ideal bir zaman.

İkizler: Aşk, romantizm ve çocuklar ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Aşk ve ilişkiler konusunda daha romantik davranışlar sergileyeceğimiz bir dönemdeyiz. İlişkimiz yoksa, hayatımıza bizimle aynı ilgi alanlarını paylaşan yeni birileri girebilir. İlişkimiz varsa, partnerimizle güzel günler geçirebilir, aynı zamanda hobilerimize daha fazla zaman ayırabiliriz.

Yengeç: Aile ve ev ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Evimizde sevdiklerimiz ve arkadaşlarımızla keyifli zamanlar geçirebileceğimiz, huzurlu bir döneme giriyoruz. Aile bireyleri arasında arabulucu görevi üstlenebilir, küskünleri bir araya getirebiliriz. Evimizle ilgili yeni dekorasyon fikirleri üretebilir, evimizi güzelleştirmek için harekete geçebiliriz.

Aslan: Kardeşler ve yakın çevre ile olan ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile bir araya gelebilir, birlikte keyifli vakitler geçirebiliriz. Yeni anlaşmalar ve ortaklıklara imza atmamız söz konusu olabilir. İşle ilgili çok sayıda kısa yolculuk yapabilir ve bundan büyük keyif alabiliriz. Hobi olarak gördüğümüz bir konu hakkında yine bir eğitime başlamamız söz konusu olabilir.

Başak: Maddi konular ve para kaynaklarımız ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Para konularında kendimizi daha rahat hissedebileceğimiz bir döneme giriyoruz. Yeni girişimler sayesinde gelirimizin artması söz konusu olabilir. Ancak, rehavete kapılarak, harcamalarımızı arttırmamaya ve kendimizi bütçe açısından zora sokmamaya dikkat etmeliyiz.

Terazi: İmajımız, kendimizi dış dünyaya nasıl gösterdiğimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Fikirlerimiz ve iletişim yeteneklerimiz ile çevremizdekilerin hayranlığını kazanabiliriz. Nezaketimiz, barışçıl ve uyumlu ruh halimiz, birçok yeni kişiyle tanışıp, yeni fırsatlarla karşılaşmamızı sağlayabilir. Ancak, daha kararlı ve iradeli olmaya çalışmalıyız.

Akrep: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde bilinçaltımızda kendimizi daha huzurlu hissetmemiz mümkün. Bir iç muhasebe yapabilir ancak bu sayede aradığımızı iç huzuruna ve dengeye kavuşabiliriz. Tartışmalardan uzak durmak, ruh halimize çok daha iyi gelecektir.

Yay: Sosyal çevre, arkadaşlar, gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sosyal ortamlarda birçok yeni kişiyle tanışabileceğimiz bir dönemdeyiz. Gruplar içinde uzlaşmacı, barışçıl ve kibar davranışlarımızla dikkat çekeceğimiz ve takdir toplayacağımız bir gündeyiz. Gelecek hayallerimiz hakkında daha umutlu olabilir, kariyer kazançlarımızda olumlu bir gelişme gözlemleyebiliriz.

Oğlak: Kariyer ve iş hayatı ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde kariyerimizle ilgili olumlu gelişmeler yaşayabiliriz. Üstlerimiz ve ebeveynlerimizle aramızdaki ilişkiler her zamankinden daha iyi olabilir. İletişim yeteneklerimiz, çevremizdeki herkes tarafından takdirle karşılanabilir. Ancak izlemek istediğimiz yol hakkında daha kararlı olmaya çalışmalıyız.

Kova: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşleri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde yurt dışı seyahatleri söz konusu olabilir. Yolculuklarda yeni insanlarla tanışabiliriz. İlişkimiz yoksa, hayatımıza farklı kültürlerden birileri girebilir.  Yeni bir eğitim alanı ile ilgilenmeye başlayabiliriz

Balık: Finansal konular ön plana çıkacaktır. Miras, vergi, sigorta, ortak kazanç konuları gündeme gelebilir. Maddi konularda daha rahat hareket edeceğimiz bir dönemdeyiz. Yeni yatırımlar konusunda daha iyimser olabiliriz. Eşimizin ya da partnerimizin gelirinde artış olabilir, miras gibi konularda olumlu gelişmeler yaşanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.