Merkür Retrosu Hakkında Merak Edilen 10 Soru!

Merkür Retrosu Nedir?

Merkür Retrosu, Merkür’ün Güneş etrafındaki dönüş hızının Dünya’nın dönüş hızına göre yavaşlamasıdır. Bu nedenle Dünya’dan baktığımızda Merkür’ü geri gidiyormuş gibi algılarız. Yavaşlayan gezegenin gücü azalır ve yönettiği konularda olumsuzluklar meydana gelebilir. Mesela Merkür iletişimden sorumludur, Merkür geri gidince iletişimde aksaklıklar olur.

Merkür Retrosu Hep Olumsuz mudur?

Merkür retrosu iletişim ve seyahat konularında sorunlara yol açıyor, yanlış anlaşılmalara ve yanlış kararlara neden oluyor ve elektronik eşyalarımızı bozuyor olsa da tamamen olumsuz olduğunu söyleyemeyiz. Bu süreci hatalarımızı ve yanlış kararlarımızı gözden geçirmek, yarıda bıraktığımız işleri tamamlamak için kullanabiliriz.

Ne Kadar Sürecek, Bir Faydası Olacak mı?

14 Ocak’ta başlayacak Merkür Retrosu 4 Şubat 2022 günü sona erecek. Kararlarımızı gözden geçirmek ve yarım bıraktığımız işleri tamamlamak için faydalı bir dönem olabilir. Ayrıca daha önce kaçırdığımız fırsatlar geri gelebilir, bu fırsatların neyle ilgili olacağı kişinin doğum haritasına göre değişir.

Retroda Doğmak Daha Şanslı mı?

Şanslı diyemeyiz. Ancak, Merkür retrodayken doğmuş bir kişinin, retro enerjisine aşina olduğu için retro dönemini daha kolay atlatabileceğini söyleyebiliriz.

Merkür Retrosundan En Çok Hangi Burçlar Etkilenir?

Bu retro döneminde en çok Yay, İkizler, Balık ve Başak burçları etkileniyor olacak. Ancak Merkür retrosunun kişi üzerindeki etkilerini tam anlamak için kişinin doğum haritasına bakmak gerekir.

Merkür Retrosu İletişimimizi Nasıl Etkileyecek?

Bu dönemde yanlış anlaşılmalara, iletişim kopukluklarına ve telefon, bilgisayar gibi eşyalarımızın bozulmasına hazırlıklı olmalıyız. Kendimizi doğru bir şekilde ifade etmekte güçlük çekebilir, sonradan pişman olacağımız sözler söyleyebiliriz. Yeni bir karar almak için de doğru bir zaman değil.

Merkür Retrosu İlişkileri Nasıl Etkiler?

Merkür retrosu direkt olarak ilişkilerle alakalı değildir. Ancak iletişim sorunlarına yol açtığı için ilişkileri dolaylı olarak etkiler. Bu nedenle yanlış anlaşılmalar, fevri çıkışlar ve aniden ağızdan çıkan sözler yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Dikkatli olmak lazım. Ayrıca retro kişinin doğum haritasında ilişkiler aksında gerçekleşiyorsa daha büyük etkiler yaratabilir.

Hoşlandığımız Hislerimizi Belli etmeli miyiz?

Sözlerimiz büyük bir ihtimalle tam hedefi bulamayacağı ve tam olarak anlaşılamayacağı için retro döneminin bitmesini beklemek en sağlıklısı olur. Eski sevgili ile barışmak isteyenler şansını deneyebilir.

Eski Sevgili Geri Döner mi?

Merkür ilişki ve aşk konuları ile doğrudan alakalı değildir. Merkür retrosu, kişinin doğum haritasında ilişkiler aksında gerçekleşiyorsa böyle bir ihtimal olabilir. Merkür retrosunda ayrılan çiftlerin de retroda barışma olasılığı vardır. Ancak tek başına Merkür retrosu eski sevgiliyi döndürmeye yetmez, haritanın bütününe bakmak gerekir.

Aile İlişkilerini Etkiler mi?

Merkür retrosu, kişinin doğum haritasında aileyi temsil eden evde gerçekleşiyorsa ya da bu evdeki bir gezegenle direkt bir etkileşim içindeyse aile bireyleriyle iletişiminizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bunun anlamak için kişilerin doğum haritasını incelemek gerekir.

Merkür retrosu seni nasıl etkileyecek? Öğrenmek için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.