Merkür Oğlak Burcunda! Daha Ciddi Düşünmenin Zamanı…

İletişim gezegeni Merkür, 29 Aralık itibariyle enerjik ve hevesli Yay burcu seyahatini bitiriyor. Ciddi, disiplinli ve stratejik Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Merkür, 16 Ocak 2020 tarihine kadar buradaki misafirliğini sürdürecek.

Peki aklı, iletişimi, ticareti, hareketi ve analitik düşünmeyi anlatan gezegen Merkür, kuralcı Oğlak’a geçtiğinde ne olacak?

Merkür, Oğlak burcundayken bize daha ciddi, stratejik ve kararlı ve hedef odaklı bir düşünce yapısı kazandıracak. Birkaç gün önce Oğlak burcunda Güneş tutulmasının gerçekleştiğini ve yöneticisi Satürn’ün de Oğlak burcunda yer aldığını dikkate alırsak; bu dönemde kontrolü ele alacağımızı, hayatımızın odak noktasının kariyerimiz ve kazanacağımız başarılar olacağını, her alanda daha planlı ve programlı olacağımızı söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu dönemde mantığımız, duygularımızın önüne geçecek. Hayata daha rasyonel bir bakış açısıyla bakacak, her adımımızı düşünerek ve planlayarak atacağız. Yaklaşık 3 haftalık bu süreçte, bizi hislerimiz değil aklımız yönetecek diyebiliriz. Sorumluluklarımız daha da artabilir ancak bu bizi rahatsız etmeyecek. Hatta her zamankinden daha fazla çalışmaktan mutlu olacağız.

Merkür’ün Yay’da olduğu bir önceki dönemin aksine, artık konsantrasyonumuz çok güçlü! Konudan konuya atlamak yerine, ciddi ve derin meseleler üzerine kafa yoracağız. Yüzeysel konular bu dönemde ilgimizi çekmeyecek. “Vakit eğlence değil iş vakti” dediğimiz bir süreçten geçeceğiz. Zekâmız disipline olacak, adeta kurulmuş bir saat gibi tıkır tıkır işleyen bir zihne sahip olacağız.

Oğlak burcunun ciddi ve ne yaptığını bilen karakteri, konuşmalarımıza da yansıyabilir. Kelimelerimizi düşünerek seçeceğiz. Tutamayacağımız sözleri vermeyeceğiz. İç dünyamızı kendimize saklamayı ve pek fazla konuşmamayı tercih edeceğiz. Daha az konuşup, daha çok aksiyona geçeceğiz.

Genel olarak, disiplinli, kararlı ve azimli olduğumuz, bu nedenle hedeflerimize ulaşmakta zorluk yaşamayacağımız, amaçlarımız için temel atabileceğimiz bir dönemdeyiz. Ancak burada dikkat etmemiz gereken nokta, Oğlak burcunun karamsar doğası nedeniyle, bu konumun bizi biraz negatif ruh haline sokabilecek olması. Bu yüzden ara sıra karamsar düşüncelere kapılıp, zihinsel yeteneklerimizi sorgulayabilir, kendimizi bazı konularda yeterli bulamayabiliriz. Olumsuz düşüncelerden uzak durmamızda yarar var.

Peki, Oğlak’taki Merkür, yükselen burcumuza göre bizi nasıl etkileyecek?

Koç: Kariyer ve iş hayatı ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Kariyerimiz ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. Gelecek planlarımızı, kariyer hedeflerimizi yeniden gözden geçirmek ve gerekirse hedeflerimizde revizyona gitmek için uygun bir zaman. Sabırla ve düşünerek hareket edersek, başarılı olabiliriz.

Boğa: Eğitim, uzun yolculuklar ve dünya görüşleri ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Kendimizi geliştirmek, işimizle ilgili yeni eğitimler almak isteyebiliriz. Bu  amaçla yurt dışı seyahatleri yapabilir yada yeni ticari anlaşmalara imza atabiliriz. Yabancılarla çalışma fırsatları doğabilir. Hukuksal süreçlerimiz çözüme kavuşabilir.

İkizler: Finansal konular ön plana çıkıyor. Ortak kaynaklar, vergi, sigorta, miras, borçlar ve alacaklar gibi konularda yeni aksiyonlar alabilir, ileriye yönelik yeni yatırım planları yapabiliriz. Bir süredir devam eden maddi sorunları çözmek için yeni adımlar atmamız da söz konusu olabilir.

Yengeç: Evlilik ve ortaklık ilişkileri ön plana çıkıyor. İkili ilişkilerimizi tekrar gözden geçirerek, yeni düzenlemeler yapmayı düşünebiliriz. Yolunda gitmeyen şeyler varsa, sorunlarımızı konuşarak çözmenin ve hayatımızı düzene sokmanın tam zamanı. Yeni iş birlikleri ya da ilişkililer de söz konusu olabilir.

Aslan: Sağlık ve işyeri ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Eğer çalışıyorsak iş yerimizde yeni bir düzenle karşılaşabilir, yeni iş arkadaşlarıyla çalışmaya başlayabiliriz. Günlük yaşamımızda da rutin düzenimizin dışına çıkmamıza neden olacak bir hareketlilik yaşanabilir. Zararlı alışkanlıklarımızdan kurtulmak ve sağlık kontrollerimizi yaptırmak için uygun bir dönemdeyiz.

Başak: Aşk, romantizm ve çocuklar ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Çocuğumuz varsa, iletişimimiz artabilir, onlarla ilgili önemli kararlar alabiliriz. Kendimize yaratıcı hobiler edinebilir ve bu hobileri kazanca dönüştürecek planlar yapabiliriz. Romantik ilişkilerde ise ciddi adımlar atabilir, süregelen ilişkilerimizi bir sonraki seviyeye taşıyabiliriz.

Terazi: Aile ve ev ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Aile içi sorumluluklarımız artabilir. Evde hareketli bir dönem geçirebiliriz. Yaşça büyük aile bireylerinden yararlı tavsiyeler almamız da söz konusu olabilir. Öte yandan gayrimenkul alım satım işleri gündeme gelebilir. Kariyerimizle ilgili de geleceğe yönelik kararlar almamız mümkün.

Akrep: Kardeşler ve yakın çevre ile olan ilişkiler ön plana çıkıyor. Kişisel gelişimimiz ile ilgili eğitimler almaya karar verebiliriz. Akrabalar ya da yakın aile bireyleriyle bir araya gelip, sağlam temeller atmak adına birbirimize yararlı tavsiyeler verebiliriz. Kardeşlerimiz ile ilgili daha fazla sorumluluk almamız gerekebilir. Çalışıyorsak, işimizle ilgili çok sayıda kısa yolculuk yapabiliriz.

Yay: Maddi konular ve para kaynaklarımız ile ilgili detaylar ön plana çıkıyor. Yeteneklerimizi fark edebiliriz ya da onları değerlendirebileceğimiz yeni fırsatlar çıkabilir. Finansal konularda yeniden yapılanmaya gidebilir, yeni yatırım planları oluşturabilir, yeni iş anlaşmalarına imza atabiliriz. Bütçemizi düzene sokmak için ideal bir dönemdeyiz.

Oğlak: İmajımız, hedeflerimiz ve kendimiz ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Yeni girişimler için uygun bir döneme giriyoruz. Kendimize yeni hedefler oluşturabilir, hedeflerimizin peşinden daha kararlı gidebilir ve kendimizi daha net ifade edebiliriz. Bu süreçte evlilik, kariyer değişikliği, çocuk sahibi olmak gibi ciddi kararlar almamız da mümkün.

Kova: İç dünya ve bilinçaltı ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Bu dönemde kendimizi biraz karamsar ve yorgun hissedebiliriz. Üzerimizde hissettiğimiz baskı hem zihinsel hem de fiziksel olarak zayıf düşmemize neden olabilir. Daha çok kendi iç dünyamıza yönelmek, korkularımızı sorgulamak ve bir süre sosyal hayattan uzaklaşmak kendimizi daha iyi hissettirebilir.

Balık: Sosyal çevre, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular ön plana çıkıyor. Gelecek beklentilerimiz için hedefler oluşturup, bu hedeflerin alt yapısını hazırlamak adına uygun bir dönemdeyiz. Arkadaş çevremizde bazı değişiklikler olabilir. Yeni insanlarla tanışabilir ve mesleki gruplar içinde kendimizi ifade etme şansı bulabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.