Merkür Oğlak Burcunda! Başarı zamanı!

İletişim gezegeni Merkür, 11 Ocak itibariyle enerjik ve ateşli Yay’daki yolculuğunu bitiriyor ve ciddi, disiplinli ve stratejik Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Merkür, 31 Ocak 2018 tarihine kadar Oğlak’taki seyahatini sürdürecek. Aklın, iletişimin, konuşma ve yazmanın, analitik düşünmenin gezegeni Merkür, ciddi ve sorumluluk sahibi Oğlak burcuna geçtiğinde ne olacak?

Konuşmayı, sosyalleşmeyi, iletişimde olmayı seven, zekayı ve mantığı temsil eden Merkür, Oğlak burcunda, daha başarı odaklı ve daha stratejik olmamızı sağlayacaktır.

Bu dönemde, hedeflerimiz bizim için her şeyden önemli hale gelebilir. Sorumluklarımızın arttığını hissedebilir, amaçlarımıza kilitlenebilir, müthiş bir disiplin ve çalışma arzusu ile ilerleyebiliriz. Kendimizi net ve kararlı olarak ifade edebileceğiz.

Hobiler, eğlenceler peşinde koşmaktansa, ciddi ve derin konular üzerinde yoğunlaşacağımız, özellikle iş ve kariyer alanında başarılı olmak için elimizden geleni ardına koymayacağımız bir dönemdeyiz. Odaklanmakta, detayları gözden kaçırmamakta ve üstlerimizin beklentilerini karşılamakta hiç zorlanmayacağız.

Öte yandan, bu konum zaman zaman negatif duygulara kapılmamıza ve kendi yeteneklerimizi sorgulamamıza sebep olabilir. Olumsuz düşüncelerden uzak durmaya çalışmalıyız.

Peki, Oğlak’taki Merkür, yükselen burcumuza göre bizi nasıl etkileyecek?

Koç: Kariyer ve iş hayatı ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kariyerimiz ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. Hedeflerimizi yeniden gözden geçirebilir, işimizle ilgili yeni planlamalar yapabiliriz. Motivasyonumuz ve disiplinimiz en üst seviyede olacaktır. Başarıya ulaşmak için gerekli aksiyonları almaya hazırız.

Boğa: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşleri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. İşimizle ilgili yeni eğitimler alabilir, yabancı ülkelere iş amaçlı seyahatler yapabiliriz. Hayatımıza yabancı ya da farklı kültürlerden kişiler girebilir ve bu kişiler sayesinde yeni iş fırsatları yakalayabiliriz.

İkizler: Finansal konular ön plana çıkacaktır. Vergi, borçlar ve alacaklar, miras, sigorta ve ortak kaynaklar konularında yoğunlaşabilir, bu konularda küçük de olsa sıkıntılar yaşayabiliriz. Yeni bir yatırım planı için ciddi adımlar atmamız da söz konusu olabilir. Partnerimizle aramızda ortak kazancımız hakkında tartışmalar çıkabilir.

Yengeç: Evlilik ve ortaklık ilişkileri ön plana çıkacaktır. İkili ilişkilerimizi tekrar gözden geçirmemiz gerekebilir. İlişkimizde yolunda gitmeyen şeyler varsa, sorunlarımızı konuşarak çözmenin ve uzlaşmanın tam zamanıdır. Yeni anlaşmalara imza atabilir, yeni ortaklıklar kurabiliriz.

Aslan: Sağlık ve işyeri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sağlık sorunları yaşayabilir ya da bu konuda endişeli olabiliriz. İşyerinde ya da günlük yaşamımızda bir hareketlilik söz konusu olabilir ve rutinlerimiz dışına çıkmak zorunda kalmak bizi rahatsız edebilir. Sağlık kontrolü ya da diyete başlamak gibi konular için ideal bir dönem.

Başak: Aşk, romantizm ve çocuklar ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Çocuklarımızla iletişimimiz artabilir. Romantik ilişkiler konusunda daha ciddi ve kararlı hareket edebiliriz. Kendimize yaratıcı hobiler edinebilir, hobilerimizi kazanca dönüştürecek adımlar atabiliriz. Sosyal çevremizde daha saygın bir imajımız olabilir.

Terazi: Aile ve ev ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Evde iletişim trafiği artabilir. Yaşça büyük aile büyükleriyle bir araya gelebilir, yararlı tavsiyeler alabiliriz. Uzun zamandır planladığımız bir tadilat ya da dekorasyon işi bu dönemde başlayabilir. Yeni bir eşya ve mülk edinme ile ilgili bir sözleşmeye ya da bir kira kontratına imza atmamız da mümkündür.

Akrep: Kardeşler ve yakın çevre ile olan ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ile fikir alışverişinde bulunup, birbirimize yararlı tavsiyeler verebiliriz. Bizden yaşça büyük akrabalarımız ya da yakın çevremizden insanlardan işimizle ilgili destek alabiliriz. Eğitim ya da işle ilgili çok sayıda kısa yolculuk yapmamız söz konusu olabilir. Yeni bir alanda eğitim almaya başlayabiliriz.

Yay: Maddi konular ve para kaynaklarımız ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Maddi kazancımızı arttıracak yeni hamleler yapabiliriz. Önümüze yeteneklerimizi değerlendirecek yeni fırsatlar çıkabilir. Yeni yatırım planları, yeni iş anlaşmalarına imza atmamız da mümkündür. Finansal konularda yeniden yapılanmanın tam zamanıdır.

Oğlak: İmajımız, kendimizi dış dünyaya nasıl gösterdiğimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Dış görünüşümüzde belirgin değişiklikler yapma yoluna gidebiliriz. Daha ciddi, daha saygın bir imajımız olabilir. İsteklerimizin peşinden daha kararlı gidebilir, kendimizi daha net ve daha anlaşılır ifade etmeye başlayabiliriz. Yeni girişimler için uygun bir dönemdeyiz.

Kova: İç dünya ve bilinçaltı ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi yorgun ve bir miktar depresif hissedebileceğimiz bir dönemdeyiz. İşle ilgili yaşadığımız zihinsel gerginlik, fiziksel olarak da zayıf düşmemize sebep olabilir. Kendi iç dünyamızı gözden geçirmek ve zihnimizi huzura kavuşturmak için bir süre sosyal yaşamdan uzak kalmak bize iyi gelebilir.

Balık: Sosyal çevre, arkadaşlar, gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. İşimiz vasıtasıyla yeni insanlarla tanışabilir, kendimize bize yeni fırsatlar sunacak bir çevre oluşturabiliriz. Geleceğimizle ilgili hedefler oluşturmak ve bu hedefler için alt yapı hazırlamak için iyi bir dönemdeyiz. Bugünlerde arkadaşlarımızın desteğini yoğun bir şekilde hissedebileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.