Merkür, Mark Zuckerberg’in İmparatorluğunu mu Sallıyor?

Koltuk sallanıyor mu yoksa “show must go on” mu? Çıkan haberler malumunuz, her yerde boy boy, denk gelmemek imkansız. Hele ki konu hayatımızın merkezinde olan aplikasyonların kurucusu olunca görmemek için kafayı kuma gömmek gerek, deve kuşu misali. Peki neler oluyor? Merkür retrosu Zuckerberg’i de mi çarpıyor, skandallar bir bir patlıyor. Her şey yolunda giderken, Zuckerberg servetine servet katarken, bir anda her şey nasıl böyle tersine dönüyor?

Merkür, Mark Zuckerberg’in İmparatorluğunu mu Sallıyor?

Konumuz belli, Mark Zuckerberg, 50 milyon kullanıcı profiline ait verilerin Cambridge Analytica veri şirketi tarafından usulsüz kullanıldığının ortaya çıkması üzerine olayla ilgili ABD senatosuna ifade verdi. Konuşmasında da Facebook’un veri sızıntısını önlemek için yeteri kadar çaba sarf etmediğini belirterek şirketin kullanıcılara karşı sorumluluğu için geniş bir bakış açısı almadığını söyleyerek, “Bu büyük bir hataydı. Benim hatamdı ve özür dilerim” dedi.

Gelelim, servetini günde 2,8 milyar dolar arttıran Mark Zuckerberg’in haritasına. 14 Mayıs 1984 doğumlu bir Boğa olan Facebook’un kurucusu, Jüpiter Oğlak’ının 5. evde olmasından dolayı hayatta çalışmaktan dışında pek bir şeyden keyif almıyor. Parayı bu kadar sevmesinin ve içli dışlı olmasının nedeni ise Venüs’ü ve Güneş’inin Boğa burcunda bulunması. İçten içe hırslı bir tarafı olduğu kesin ancak stratejik davrandığı için hırsları gözünü kör etmiyor, adımlarını iki kere düşünerek atıyor. Skandalın patlak verdiği tarih ise Merkür retrosuna denk düşüyor. Kendi Merkür’ü de Koç’ta olduğundan bu durumdan daha çok etkileniyor. Fakat zannımızca paçayı kurtaracak ancak skandalların gazabına biraz daha uğrayacak. Tabii tüm bunlar nedeniyle imajı da çokça zedelenecek. Zaten tüm bu olanlar biraz da medyanın abartısı ve imaj kaygısı. “Peki eski günler geri gelecek, tüm bunlar unutulup gidecek mi?” diye sorarsanız, progress ayının Kova’da olması, Mars’ın da Kova burcunda retro yapacak olması, kara bulutların işaretini veriyor. Zorlu günler açmış kollarını Zuckerberg’i bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.