16 Ocak 2020 – Merkür Kova Burcunda – Geleneksellikten Uzaklaşıyoruz

Düşünme, algılama, öğrenme ve iletişim tarzımız üzerinde etkisini gösteren Merkür, 16 Ocak 2020 itibariyle ciddi ve stratejik düşünce yapısını benimsediği Oğlak burcundaki yolculuğunu tamamlıyor ve doğasının özelliklerini daha rahat sergileyebildiği Kova burcuna geçiş yapıyor.

Kova burcu orijinal, buluşçu, entelektüel, yenilikçi, insani yönü kuvvetli, bireyselliğine önem verirken diğer yandan sosyal ilişkilerden beslenen ve özgürlüğüne düşkün tavırlarıyla tanınır. Merkür de Kova burcunda hareket ederken Kova’nın bu özelliklerinden nasibini alıyor olacak.

Merkür, bir hava elementi burcu olan Kova burcunda ilerlerken entelektüel faaliyetlerden çok keyif alabiliriz. Kova’daki Merkür geleneksel ve sıradan düşüncelerden pek hoşlanmaz.  Dolayısıyla geleneksel olandan uzak, yeni, farklı, orijinal, sıra dışı, yaratıcı, özgün fikirler havada uçuşabilir. Bu süreçte yeni buluşlar üzerine fikirler ortaya çıkabilir. Düşüncelerimizi dile getirirken normalden daha hızlı olabilir, diğer taraftan karşımızdakini dinleme konusunda biraz sabırsız olabiliriz.

Toplumu ilgilendiren, hümanist düşünceler ön plana çıkabilir. Konulara objektif yaklaşma eğilimimiz yükselebilir. Duygularımızdan çok mantığımız ön planda olabilecektir. Kova burcu, sabit bir burçtur. Dolayısıyla bu süreçte, fikirlerimize dair sabitlik temasının ön plana çıkmasıyla düşüncelerimize sıkı sıkıya bağlanabilir, onları net ve kararlı bir şekilde ifade edip, inatçı bir tavırla kabul ettirmeye çalışabiliriz. Teknolojik konular da fazlasıyla ilgimizi çekebilir. Diğer taraftan bu dönemde biraz kendini beğenmiş tavırlarla karşılaşmamız da mümkün olabilir.

18 Ocak 2020 günü Merkür ve Uranüs arasındaki stresli açının etkisiyle, kendimizi zihinsel anlamda biraz gergin hissedebiliriz. Etraflıca düşünmeden hızlı karar alma eğilimimiz yüksek olabileceğinden herhangi bir anlaşma imzalama ihtimalimiz söz konusuysa bu etki geçtikten sonra imzalamak daha faydalı olabilir.

25-26 Ocak 2020 günleri Merkür ve Mars arasındaki olumlu açının etkisiyle zihinsel anlamda enerjik olduğumuz, kendimizi rahatça ifade edebileceğimiz ve ikna etme potansiyelimizin yüksek olduğu günler olabilir. Onaylanmasını istediğimiz bir proje varsa bu iki günü değerlendirebiliriz.

Merkür’ün Kova burcundaki hareketinin yükselen burçlara göre etkisi;

Yükselen Koç:

Merkür Kova burcundayken sosyal hayatın hareketlenebilir. Geleceğe dair düşüncelerin aktive olabilir. Kendine yeni hedefler koyabilir ve bunlarla ilgili planlama yapabilirsin. Bu hedefler üzerine konuşmak ise arkadaş toplantılarının ana gündem maddesi olabilir. Ayrıca bu süreçte geçmişten beri süregelen arkadaşlıklarını gözden geçirmek isteyebilir, çevrende değişiklikler yapmak isteyebilirsin. Arkadaş grubundan birileriyle ani ya da orijinal bir ticari fikir geliştirebilirsin.

Yükselen Boğa:

Bu süreçte iş hayatın hareketlenebilir. Bolca iş görüşmesi ya da iş seyahatleri gündemine gelebilir. Kariyerini olumlu yönde etkileyecek, farklı bir bakış açısı kazandırabilecek, vizyonunu genişletebilecek bir eğitime başlayabilirsin.

Yükselen İkizler:

Kendini geliştirmek üzere almayı planladığın bir eğitim varsa başlamanın tam zamanı olabilir. Belki de hiç aklında olmayan, beklemediğin bir eğitim fırsatı ile karşılaşabilirsin. Yurtdışıyla ilgili konular gündeminde olabilir. Hayata bakış açını değiştirebilecek, yeni felsefeler ya da kişiler yaşamına girebilir.

Yükselen Yengeç:

Finansal anlamda ortaklaşa paylaşımlar gündemine gelebilir. Hayata geçirmeyi planladığın bir proje varsa destek görebilirsin. Ortaklı konular için imzalanması gereken bir anlaşma olması halinde dikkatlice okuyup değerlendirmekte fayda olabilir.

Yükselen Aslan:

Merkür Kova burcunda ilerlerken partnerinle olan ilişkinde ya da ortaklı ilişkilerinde bireyselliğini ön plana aldığın fikirler gündemine gelebilir. Yenilikçi ya da özgün bir konuyla ilgili bir anlaşma imzalamak söz konusu olabilir. Anlaşma imzalanması halinde 18 Ocak gününe dikkat etmekte fayda olabilir. Yakın ilişkide bulunulan kişilerle çözüme kavuşturulamamış konular varsa kendini açıkça ifade etmek için uygun bir dönem.

Yükselen Başak:

İş hayatı ya da günlük rutinlere dair temponun yükseldiği bir süreç olabilir. İş ortamında eksiklik olarak gördüğün konular varsa, üzerine konuşup yenilikçi bir bakış açısıyla düzenlemeler yapmak ve ekip çalışmalarıyla başarı elde etmek için uygun bir dönemdesin.

Yükselen Terazi:

Çocuklarla iletişimin yoğunlaşabilir, onlar üzerindeki etkin artabilir. Çocuğun yoksa ama olsun istiyorsan bu konu üzerine bolca düşünebilir ve hatta bu yönde sıra dışı kararlar alabilirsin. Hayatında romantizm teması ön plana çıkabilir, sevdiğin kişiden beklediğin teklifi alabilirsin.

Yükselen Akrep:

Ev hayatın hareketlilik kazanabilir. Zihnin daha çok evini değiştirme ya da evin içinde yeni düzenlemelere gitme yönünde fikirlerle meşgul olabilir. Belki evde kendine ait bir özgürlük alanı yaratmak isteyebilir ve bunun için planlamalara başlayabilirsin. Ayrıca kendini yeniden yapılandırmak için çok güzel bir dönemdesin.

Yükselen Yay:

Kardeşlerinle ve yakın çevrenle ilişkilerin hareketlilik kazanabilir. Yaşamında entelektüel sohbetler yoğunlaşabilir. Sıra dışı bir alanda eğitim konusu gündemine gelebilir. Kendini özgün bir şekilde ifade edebileceğin bir dönemdesin. Düşüncelerini konuşarak ve yazarak başkalarıyla paylaşmak yoluyla başarıya ulaşabilirsin.

Yükselen Oğlak:

Finansal konular üzerine orijinal fikirlerin olabilir. Buluşçu bir ticari faaliyet fikri geliştirebilirsin. Kendini daha özgür hissedebileceğin bir şekilde para kazanma isteğin yükselebilir ve bunun için yeni yöntemler geliştirmek üzere düşünmeye başlayabilirsin.

Yükselen Kova:

Kendini rahatlıkla ifade edebileceğin, ikna kabiliyetinin yüksek olduğu bir dönemdesin. Sıra dışı ve özgün fikirlerinle dikkat çekebilirsin. Senin için önem taşıyan görüşmeleri, konuşmaları yapmak ve anlaşma imzalamak için Merkür’ün Kova’dan geçtiği dönemi değerlendirebilirsin. Sadece geleceğe dair ani bir şekilde bağlayıcı kararlar vermemek adına 18 Ocak gününe dikkat etmekte fayda olabilir.

Yükselen Balık:

Kalabalık ortamlar içinde bulunmaktan ziyade daha çok yalnız kalmak ve iç gözlem yapmak isteyebilirsin. Zihinsel yeteneklerini geliştirmek için çok uygun bir dönemdesin. Bu süreci geleceğe dair planların açısından bir hazırlık evresi olarak düşünür ve ilgi duyduğun konular üzerine eğilip kendi özgün metodunu geliştirirsen sonrasında başarılı sonuçlar elde edebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir