Merkür Kova Burcunda! Düşüncelere özgürlük!

İletişim gezegeni Merkür, 31 Ocak itibariyle ciddi ve disiplinli Oğlak’taki yolculuğunu bitiriyor ve sıra dışı, yenilikçi Kova burcuna geçiş yapıyor. Merkür, 18 Şubat 2018 tarihine kadar Kova’daki seyahatini sürdürecek. Peki, aklın, iletişimin, konuşma ve yazmanın, analitik düşünmenin gezegeni Merkür, rasyonel Kova’ya geçtiğinde ne olacak?

Konuşmayı, sosyalleşmeyi, iletişimde olmayı seven, zekayı ve mantığı temsil eden Merkür, Kova burcunda, daha rasyonel, daha objektif, daha yenilikçi olmamızı ve zekamızla parlamamızı sağlayacaktır.

Bu dönemde, bizim için arkadaşlık konsepti ön plana çıkacaktır. Kendimizi, sık sık arkadaşlarla bir araya gelip, entelektüel sohbetler yaparken bulabiliriz. İletişim trafiğimiz artabilir. Olaylara daha objektif yaklaşabilir, her durumda adil olmaya ve herkese eşit davranmaya çalışırız. Haksızlığa karşı tahammülümüz yoktur.

Teknolojik konulara ilgimiz artabilir. Yeni bir cep telefonu, televizyon ve benzeri teknolojik aletler almayı düşünüyorsak, tam sırası. Sosyal medyada da daha çok görünür olmaya başlayabilir, her türlü sosyal platformda sesimizi duyurmak, haksızlıklara karşı sözlerimizle savaşmak isteyebiliriz.

Orijinal fikirlerimizle dikkat çektiğimiz bir dönemdeyiz. Ütopik düşüncelere sahip olabiliriz. Ancak sabit fikirli olmaktan ve kendi fikirlerimizi başkalarına dayatmaktan kaçınmamız gerekmektedir. İnatçılığımız, çevremizle olan ilişkilerimizi etkileyebilir. Eleştirilere daha açık olmaya çalışmamızda yarar var.

Peki, Kova’daki Merkür, yükselen burcumuza göre bizi nasıl etkileyecek?

Koç: Sosyal çevre, arkadaşlar, gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bizimle aynı amaçları ve fikirleri paylaşan insanlarla bir araya gelebilir, toplum yararına çalışmak isteyebiliriz. Geleceğimizi planlamak için çok uygun bir dönemdeyiz. Arkadaşlarımız ile sosyalleşebilir, ufkumuzu açacak konuşmalar yapabiliriz.

Boğa: Kariyer ve iş hayatı ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kariyerimizde beklenmedik değişiklikler olabilir. Yaptığımız işin içeriği değişebilir. Orijinal fikirlerimiz ile üstlerimizin gözünde ön plana çıkabilir ve takdir toplayabiliriz. İşimizle ilgili rasyonel ve akılcı kararlar alacağımız bir dönemdeyiz.

İkizler: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşleri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Yeni eğitim fırsatları yakalayabileceğimiz bir dönemdeyiz.  Dünya görüşlerimizi sorgulamamızı sağlayacak kişilerle tanışabilir, aydınlanma yaşamamıza sebep olacak uzun yolculuklara çıkabiliriz. Yeni bir şeyler öğrenmek için ideal bir zaman.

Yengeç: Finansal konular ön plana çıkacaktır. Miras, vergi, sigorta, ortak kazanç konuları gündeme gelebilir. Yeni ve sıradışı yatırımlara yönelebiliriz. Daha önce almaya çekindiğimiz riskleri almamız da mümkündür. Beklenmedik bir yerden para gelebilir. Yeni bir iş birliğine girebilir, ortaklık anlaşmasına imza atabiliriz.

Aslan: Evlilik ve ortaklık ilişkileri ön plana çıkacaktır. İkili ilişkilerimizde ve ortaklıklarımızda, tüm sorunları açıkça ortaya döküp konuşabileceğimiz bir dönemdeyiz. Olayları mantık çerçevesinden değerlendirip, sonuca ulaştırabiliriz. Partnerimiz ya da ortağımızla aynı zamanda arkadaş gibiyiz. Ancak inatçılık ve sabit fikirlilikten uzak durmalıyız.

Başak: Sağlık ve işyeri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. İşyerimizde ve günlük rutinlerimizde beklenmedik değişiklikler yaşanabilir. Yeni bir projede çalışmaya başlayabilir, yeni iş arkadaşları edinebiliriz. Yaratıcı fikirlerimiz iş çevremizde takdir görebilir. Sağlık konusunda zihnimizi ara ara boşaltmaya ve gerginlikten kaçınmaya dikkat etmeliyiz.

Terazi: Aşk, romantizm ve çocuklar ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Aşk ve ilişkiler konusunda daha rasyonel ve mantıklı hareket edebileceğimiz bir dönemdeyiz. Geleneksel ilişkilerden kaçınabilir, daha orijinal ve sıradışı insanlara çekildiğimizi hissedebiliriz. Yaratıcılığımız artabilir, daha önce denenmemiş bir konuda kendimizi gösterebiliriz.

Akrep: Aile ve ev ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Ailemiz ile arkadaş gibi olacağımız, fikir alışverişinde bulunabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Evde yeni ve sıradışı düzenlemeler yapmak isteyebiliriz. Bu dönemde kapımız arkadaşlarımıza hep açık olacaktır. Ancak fikirlerimizi kimseye dayatmamamız gerektiğini unutmamalıyız.

Yay: Kardeşler ve yakın çevre ile olan ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile sık sık bir araya gelip sohbet edebilir, fikir alışverişlerinde bulunabiliriz. İletişim trafiğimiz artabilir. Çok sayıda kısa yolculuk yapabiliriz. Teknoloji ve internet konularına ilgi duyabilir, bu konuların üzerine daha yoğun eğilmek isteyebiliriz.

Oğlak: Maddi konular ve para kaynaklarımız ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Önümüze yeni yatırım fırsatları çıkabilir. Daha riskli yatırım araçlarına yönelebiliriz. Para kaynaklarımızda değişiklik olabilir. Beklenmedik bir kaynaktan para gelebilir ya da kazancımızda beklenmedik bir artış olabilir.

Kova: İmajımız, kendimizi dış dünyaya nasıl gösterdiğimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Dış görünüşümüzde değişiklikler yapmak isteyebiliriz. Yeni görüntümüz çevremiz tarafından sıradışı bulunabilir. Dış dünyaya, entelektüel, zeki, mantıklı ancak mesafeli bir imaj yansıtabiliriz. Kendimizi son derece akıcı bir şekilde ifade edebilecek bir dönemdeyiz.

Balık: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendi içimize dönmek istediğimiz bir dönemdeyiz. Bu sıralarda yalnız kalıp, insanlardan uzaklaşmak ve zihinsel enerjimizi toplamak bize daha iyi gelebilir. İç dünyamızda yapacağımız yolculuk, büyük bir aydınlanma yaşamamızı sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.