Merkür Koç Burcunda! Tam Gaz İleri…

Gökyüzü hareketleri açısından bereketli bir ay geçiriyoruz. 5 Nisan’daki Koç Yeniay’ının ardından bu sefer Merkür sahneye çıkıyor ve 17 Nisan itibariyle Balık’taki süresini tamamlayarak Koç burcuna geçiyor. Merkür burada 6 Mayıs tarihine kadar kalacak.

Aslında rasyonel ve tarafsız olan Merkür, sabırsız, ateşli, öfkeli Koç burcuna geçtiğinde, soğukkanlılığını biraz kaybedecek. Zihinsel tempomuz hızlanacak. Aklımız adeta ışık hızında çalışıyormuş gibi hissedeceğiz.

Koç’un aceleciliği, tez canlılığı burada da kendini gösterecek. Bu dönemde detaylar bizi çok sıkacağı için, normal zamanlarda “dur bunu bir düşünelim” dediğimiz konularda kendimizi pat diye karar verirken bulabiliriz. Sonradan pişman olmamak için ayağı gazdan biraz çekmekte fayda var.

Kendimizi çok canlı, coşkulu ve enerjik hissedeceğiz. Uzun süredir Balık burcunun bulanık, değişken, sisli enerjisiyle adeta cin çarpmışa dönen Merkür, Koç burcunda yeniden hayat bulup canlanacak. Kısacası, yeni fikirler, yeni girişimler bizi bekler. İnisiyatif kullanmaktan korkmamız gereken bir dönemdeyiz.

Öte yandan bu 3 haftalık süreçte ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması kesinlikle şart. Açık sözlü ve direkt iletişim tarzımız herkesin kulağına bize geldiği kadar hoş gelmeyebilir. Dobralık dozunu kaçırabilir, bir süredir içimizde tuttuğumuz her şeyi dışa vurabiliriz. Ağzımıza geleni söylemek bu dönemde bize puan kazandırmayacaktır. O yüzden her ne kadar zor olsa da diplomasiyi elden bırakmamak yararlı olabilir.

20 Nisan günü Venüs’ün de Koç burcuna geçmesi ile Merkür ve Venüs arasında bir kavuşum açısı oluşacak. Bu tarihte ve takip eden birkaç günde sosyal ilişkilerimizin canlanacağına, iletişim ihtiyacımızın daha da artacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Aşk için adım atmak, karşımızdaki kişiye açılmak istiyorsak tam zamanı!

1 Mayıs günü gerçekleşecek Merkür-Satürn karesi ise tam tersine temkinli olmak, mesafeyi korumak için bizi uyarıyor. Birkaç günlüğüne de olsa karamsarlık bizi sarabilir. Kendi zihnimizden şüphe duyabilir, yargılarımızı sorgulayabiliriz.

3 Mayıs’ta ise Merkür, Plüton ile bir kare açı yaparken, Jüpiter ile de güzel bir üçgen açı gerçekleştirecek. Merkür-Plüton karesi bizi inatçılığa ve iletişimde baskıcı ya da kırıcı olmaya iterken, Merkür-Jüpiter açısı “her şeyi en iyi bilirim” tavrından uzak durmamız gerektiğine işaret ediyor.

Peki, Koç’taki Merkür, yükselen burcumuza göre bizi nasıl etkileyecek?

Koç: İmajımız, kendimizi dış dünyaya nasıl gösterdiğimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimiz ve hayatımız ile ilgili yeni kararlar alabileceğimiz, yeni girişimlerde bulunabileceğimiz bir dönemdeyiz. Yeni bir imaja bürünebilir, planlarımızı ivedilikle uygulamaya koyabiliriz.

Boğa: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendi içimizde bir savaş yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Bazı durumlarda öfkemizi yutmamız gerekebilir ve bu durum bizi çok huzursuz edebilir. Saman altından su yürüten gizli düşmanlara karşı tetikte olmamız gerekmektedir.

İkizler: Sosyal çevre, arkadaşlar, gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sosyal hayatımızın canlanacağı, yeni arkadaşlar edinebileceğimiz bir dönemdeyiz. Geleceğimiz ile ilgili yeni fikirler ve planlar üretebilir, yeni girişimlerde bulunabiliriz. Arkadaş çevremiz vasıtasıyla önümüze yeni fırsatlar çıkabilir.

Yengeç: Kariyer ve iş hayatı ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kariyerimizde yeni fırsatlar edinebilir, yeni bir göreve getirilebiliriz. Fikirlerimiz üstlerimiz tarafından takdir edilebilir. Aşırı rekabetçi ve tartışmacı olmaktan, üstlerimiz ya da otorite figürü konumundaki kişilerle çatışmaktan kaçınmalıyız.

Aslan: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşleri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Yeni fikirlere, yeni deneyimlere ilgi duyacağımız bir döneme giriyoruz. Yurt dışında yeni bir eğitim fırsatı elde edebilir ya da yeni bir alanda eğitim görmeye başlayabiliriz. Yabancılar ya da farklı kültürlerden kişilerle aramızda fikir alışverişi olabilir.

Başak: Finansal konular ön plana çıkacaktır. Miras, vergi, sigorta, ortak kazanç konuları gündeme gelebilir. Maddi açıdan kendimizi riske atmaktan ve ani kararlar almaktan kaçınmamız gereken bir dönemdeyiz. Paramızı düşünmeden harcamamız, daha sonra zor durumda kalmamıza sebep olabilir.

Terazi: Evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar ön plana çıkacaktır. İlişkilerimizde hareketlilik yaşayabiliriz. Hayatımıza yeni birisi girebilir. Mevcut ilişkimizde partnerimizle heyecanlı ancak bol tartışmalı bir süreçten geçebiliriz. Karşımızdaki kişilere karşı kırıcı konuşmamaya ve daha uzlaşmacı olmaya özen göstermeliyiz

Akrep: Sağlık, günlük yaşam ve işyeri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş ortamında ve günlük yaşamda dinamik ve enerjik bir imaj çiziyor olacağız. Yeni fikirlerimiz ve cesur yaklaşımlarımız ile birlikte çalıştığımız kişilerin takdirini kazanabiliriz. Sağlık açısından kendimizi zihinsel ve fiziksel olarak çok yormamaya dikkat etmeliyiz.

Yay: Aşk, romantizm ve çocuklar ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Aşk ve ilişkiler konusunda hareketli bir döneme giriyoruz. Heyecan verici ancak kalıcı olmayacak yeni ilişkiler söz konusu olabilir. Hobilerimize vakit ayırabilir, yaratıcı projelerle parlak fikirlerimizi ortaya koyabiliriz. Sosyal çevremizde ve varsa çocuklarımızla olan ilişkilerimizde daha ılımlı olmaya dikkat etmeliyiz.

Oğlak: Aile ve ev ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Evimizde iletişim ve misafir trafiği artabilir. Ailemiz ile hararetli tartışmalar yaşayabilir, fikir alışverişleri yapabiliriz. Taşınmak ya da evle ilgili yeni düzenlemeler yapmak gündeme gelebilir. Yeni bir mülk satın alma gibi konularda aceleci davranmamalı, iyi düşünmeden karar vermemeliyiz.

Kova: Kardeşler ve yakın çevre ile olan ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile ilişkilerimizde gerginlik artabilir, rekabetçi bir tutum içinde olabiliriz. Sözlerimize çok dikkat etmemiz gereken bir dönemdeyiz. İş ya da eğitimle ilgili çok sayıda kısa yolculuklar yapmamız gerekebilir. Yeni bir eğitim almamız söz konusu olabilir.

Balık: Maddi konular ve para kaynaklarımız ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Para konularında risk almaktan ve aceleci davranmaktan kaçınmamız gereken bir dönemdeyiz. Spekülatif yatırım araçlarından uzak durmalı ve harcamalarımızda kontrollü davranmalıyız. Yeni yatırım girişimleri yapabilir, yeni bir alandan para kazanmaya başlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.