Merkür, Koç Burcuna Geçiyor! Hayata Yeniden Başlıyor ve Uyanıyoruz…

Gökyüzünde hareket bitmiyor… Rasyonel aklın, iletişimin, analizin ve yorumlamanın gezegeni olan Merkür, akılları dağıtan Balık burcundan nihayet çıkıyor. İstanbul’a göre çıkartılmış haritada 11 Nisan 2020, saat 07.48’ de başlangıçları, hızı ve mücadeleyi anlatan deli fişek Koç burcuna geçiyor!

Özellikle akılların resmen tutulduğu, düşüncelerin atıl kaldığı son birkaç haftadan sonra hareketleneceğiz! Hayatta kalma dürtüsüyle yeni başlangıçlar yapmak isteyeceğiz… Her zamankinden daha hızlı ve seri düşünecek, doğru olduğuna inandığımız çözümler bulacağız. Dış dünyada kendimizi ortaya koyarken samimiyetle kendimizi ifade edeceğiz. Bir yandan düşüncelerimizi içimizden geldiği gibi anlatırken bir yandan da son derece açık sözlü olacağız. Bu açık sözlülük öyle bir noktaya gelebilir ki patavatsızlık halini alabilir. Bu noktada kullandığımız kelimelerle kendimizi zor duruma düşürmemeli, düşüncesiz ifadelerle kalp kırmamaya özen göstermeliyiz!

Kendimizden ve düşüncelerimizden emin olarak insanlarla iletişim kuracağımız bir dönem bizi bekliyor. Hızlı ve cesur kararlar alacak, korkusuzca planlarımız doğrultusunda harekete geçeceğiz. Risk almaya her zamankinden daha çok yatkın olacağız. Ancak hassasiyetlerin hala yüksek olduğu bu günlerde aksiyon alırken etraflıca düşünmek daha olumlu sonuçlar verecektir! Spontane ve yaratıcı fikirler üreteceğimiz bu günlerde zaman zaman sürekli konuşan tarafın biz olduğunu ve karşı tarafa pek söz hakkı tanımadığımızı fark edebiliriz.

Ayrıca bu süreçte iletişim ve ticaret hız kazanabilir. Seyahatlerde hareketlenmelerin olduğuna şahitlik edebiliriz. Mücadele etme gücümüzün arttığını hissederken kalplerimize yeniden başlamak ve ayağa kalkmak için ilham gelebilir.

Peki Merkür’ ün Koç serüveni yükselen burçlarımıza göre neler getiriyor?

Yükselen Koç: Önümüzdeki bu süreçte kendini dış dünyaya gösterme ve ifade etme şeklin ön plana çıkacak gibi görünüyor. Hayatındaki genel dinamikleri düzenlemek için zihinsel olarak oldukça yoğun günler seni bekliyor. Aldığın kararlar doğrultusunda hızla, cesurca harekete geçebilir ve yeni başlangıçlar yapabilirsin. Fikirlerini çevrene öz güvenle anlatmak isteyebilirsin; ancak tartışmacı ve mücadeleci bir üslup takınmamaya özen göstermeli ve ılımlı yaklaşım sergilemeye çalışmalısın. Ayrıca fiziksel ve düşünsel olarak oldukça aktif olacağın bir dönem olabilir.

Yükselen Boğa: Önümüzdeki bu süreçte bilinçaltın ve kontrol dışı konular ön plana çıkacak gibi görünüyor. İç dünyana ve bilinçaltındaki korkulara kafa yorabilirsin. İçsel olarak öfke duyduğun veya mücadele etmen gereken düşüncelere yönelebilir; çözüm bulmak adına harekete geçebilirsin. Ruhsal çalışmalara katılabilir ve gizli kalan düşüncelerin üzerine yoğunlaşabilirsin. Ön göremediğin veya kontrolünün dışında gelişen olaylar; seni mücadele etmeye sevk edebilir.

Yükselen İkizler: Önümüzdeki bu süreçte sosyal çevren ve gelecek beklentilerin ön plana çıkacak gibi görünüyor. Arkadaş çevrenle iletişiminin oldukça hareketli olacağı günler yaşayabilirsin. Dernek, vakıf ve organizasyonlarda cesurca fikirlerini ortaya koyabilir, sosyal hayatını yeniden canlandırmak için aksiyon alabilirsin. Gruplar içerisinde fikirlerini ifade ederken, ılımlı tavırlar sergilemeye ve rekabetçi olmamaya özen göstermelisin. Hayata dair beklentilerine ve projelerine yeniden odaklanabilir, güçlü fikirler geliştirerek girişimlerde bulunabilirsin.

Yükselen Yengeç: Önümüzdeki bu süreçte kariyer hayatın ön plana çıkacak gibi görünüyor. İşinde cesurca fikirlerinle kendini gösterebilir, başlatmak istediğin projeler için adımlar atabilirsin. Kariyerinde ilerlemek için yeni fırsatlarla karşılaşabilirsin. İş hayatında kendini daha çok ifade etmek isteyebilir ve üstlerinin takdirini kazanabilirsin. Ancak tüm yazışma ve konuşmalarında aşırı öz güvenli ifadeler takınmamaya ve tartışmacı üslup takınmamaya özen göstermelisin.

Yükselen Aslan: Önümüzdeki bu süreçte yabancılarla ilgili konular ve hayat görüşlerin ön plana çıkacak gibi görünüyor. Kişisel gelişimin için yeni bir eğitime başlamak isteyebilirsin. Farklı felsefe ve inançlara merak salabilir, hevesle araştırmalar ve okumalar yapmak isteyebilirsin. Yabancılarla ilgili konularda iletişimin hız kanabilir. Uluslararası ticaret ile uğraşıyorsan yeni bir projeye başlayabilirsin. Hukuksal bir sürecin varsa yeni gelişmeler olduğuna dair haberler alabilirsin. Sosyal medyada aktif olarak kendini gösterebilir, cesurca düşüncelerini ifade edebilirsin. Ancak tartışmacı ifadelerde bulunmamaya özen göstermelisin.

Yükselen Başak: Önümüzdeki bu süreçte ortaklı paylaşımlar ve finansal konular ön plana çıkacak gibi görünüyor. Eşinden veya ortağından gelen gelir akışıyla ilgili canlanmalar olabilir. Vergi, sigorta, kredi, miras gibi konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsin. Ancak bu dönemde riskli yatırımlara girmek ve ani kararlar almak olumlu sonuçlar doğurmayabilir. Psikolojik olarak seni baskı altında hissettiren fikirlere kapılabilir veya bunları çözümlemek için girişimlerde bulunabilirsin. Okült konulara merak salabilirsin. Görünenin ötesindeki konuları araştırmak ve irdelemek isteyebilirsin.

Yükselen Terazi: Önümüzdeki bu süreçte evlilik, ikili ilişkiler ve iş birliklerin ön plana çıkacak gibi görünüyor. Evliliğinde bir canlanma hissedebilir, eşinle olan beraberliğine heyecan getirecek fikirler üretebilirsin. Evli değilsen hayatına yeni biri girebilir. Ortağınla iş birliğinize hız kazandıracak yeni bir projeye girebilirsin veya işlerinizi hareketlendirmek adına yeni fikirler geliştirebilirsiniz. Gerek birlikte olduğun kişi gerekse beraber iş yaptığın kişilerle iletişim kurarken aşırı özgüvenli ve tartışmacı ifadeler takınmamaya özen göstermelisin.

 Yükselen Akrep: Önümüzdeki bu süreçte rutinlerin, sağlık ve iş ortamı konuların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Günlük hayatını yeniden organize etmek için harekete geçebilirsin. İş ortamında fikirlerini cesurca ortaya koyabilir, dikkatleri üzerine çekebilirsin. İş yerinde yeni bir projeye başlayabilir, iletişimin hızlanabilir veya anlaşma imzalayabilirsin. Çalışma arkadaşlarına kendini ifade ederken tartışmacı ve rekabetçi tavırlar takınmamaya özen göstermelisin. Gerek zihinsel gerekse bedensel olarak sağlığına çok yüklenmemeli ve artan enerjini kontrollü şekilde kullanmalısın.

 Yükselen Yay: Önümüzdeki bu süreçte çocukların, aşk ve hobilerinle ilgili konular ön plana çıkacak gibi görünüyor. Beraber olduğun kişiyle ilişkini hareketlendirmek ve ilişkini canlandırmak için yeni fikirler geliştirebilirsin. Hayatında biri yoksa yeni bir aşka yelken açabilirsin. Sana daha çok keyif verecek hobilerle ilgilenmeye başlayabilir ve yaratıcı çalışmalar yapabilirsin. Bu dönemde aksiyon ve yoğun efor sarf ettiren sporlara başlayabilirsin. Çocuğun varsa onunla daha çok vakit geçirebilirsin ancak; agresyona kapılmamaya ve sabırlı olmaya çalışmalısın.

Yükselen Oğlak: Önümüzdeki bu süreçte aile ve ev ile ilgili konular ön plana çıkacak gibi görünüyor. Yaşam alanına yeni bir düzen getirmek için harekete geçebilir veya taşınmayı düşünebilirsin. Ticari veya eğitim faaliyetlerini evden gerçekleştirmek için birtakım adımlar atabilirsin. Aile içi iletişimin hızlanabilir veya aile büyüklerine fikirlerini cesurca ifade etmek isteyebilirsin. Tamirat-tadilat gerektiren işler için girişimde bulunman gerekebilir. Taşınmaz mal-mülk konularında yeni bir gündem gelişebilir. Ancak bu dönemde hızlı ve iyi düşünmeden kararlar alarak riske girmemelisin.

Yükselen Kova: Önümüzdeki bu süreçte yakın çevre, ticaret ve eğitim konuları ön plana çıkacak gibi görünüyor. Kardeş, yakın akraba ve komşularınla olan iletişimin hız kazanabilir. Onlara düşüncelerini ifade ederken tartışmacı olmamaya özen göstermelisin. Ticari projelerin için harekete geçebilir, yeni bir başlangıç yapmak veya işlerini canlandırmak için araştırmalarını yoğunlaştırabilirsin. Yeni bir eğitim almak için girişimlerde bulunabilirsin. Bu dönemde yeni bir anlaşma imzalayabilirsin. Ancak ani kararlar almamaya ve titiz bir çalışmayla imza atmaya dikkat etmelisin.

Yükselen Balık: Önümüzdeki bu süreçte finansal konuların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Maddi gelirlerinde canlanmalar olabilir. Yeni bir projeden gelir etmeye başlayabilirsin veya işe girerek kazanç elde edebilirsin. Ancak bir projeye girerken ve finansal konularda karar alırken riskli adımlar atmamaya özen göstermelisin. Harcamalarında kontrollü olmalı ve savurgan harcamalar yapmamaya da dikkat etmen gereken bir dönem. İş seyahatleri veya ani organize edilen toplantılar gündemine gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir