Merkür, Boğa Burcuna Geçiyor! Zihnimiz Güvenlik ve Temel İhtiyaçlara Yönelecek…

Aklın ve mantığın gezegeni olan Merkür 11 Nisan 2020’den beri seyahat ettiği deli fişek Koç burcundan sakin, temkinli ve üretken Boğa burcuna geçiyor. 27 Nisan 2020 tarihinde başlayacak olan bu yolculuğu 12 Mayıs 2020’ye kadar da devam edecek. Koç’un mücadeleci, hırslı, hızlı ve atik yapısıyla her an alarm haline gelmiş olan zihinlerimizin sakinleme zamanı geldi diyebiliriz. Fikirsel olarak başlattıklarımızı veya hayatta kalma motivasyonuyla uğruna harekete geçtiğimiz konuları Dünya’da var etme ve somutlaştırma süreci adeta…

Düşüncelerin ve iletişimin göstergesi olan Merkür’ün bu transitiyle iki kere düşünüp bir kere söyleyeceğiz. Olayları irdelerken son derece temkinli ve sakin olacak, ayağı yere sağlam basan fikirler üreterek onları somutlaştırmak isteyeceğiz. Maddi konular zihnimizde daha çok yer alacak. Maddi- manevi güvenliği elde etme ve sahip olduklarımızı koruma fikri baskın çıkacak. Temel ihtiyaçlarımızı her zamankinden daha çok düşüneceğiz. Alacağımız kararlar istikrarı sürdürmek üzerine olacak.

Yakın çevremizle sakin ve yumuşak ilişkiler kuracağız. Yaratıcılığımız ön plana çıkarken sanatın çeşitli dallarıyla ilgilenebiliriz. Hayattan daha çok keyif alabilmek adına Doğa Ana’yla bütünleşmek isteyebilir, beş duyumuza hitap eden aktiviteler yapabiliriz.

İletişim, öğrenme ve düşünme kapasitemiz yavaşlayabilir. Bu dönemde bize anlatılanları anlamıyormuş gibi hissedebiliriz. Fakat öğrendiğimizi de kolay kolay unutmayacağımızı söyleyebiliriz. Alışkanlıklarımızdan kopmak istemeyecek, ürettiğimiz fikirlerde de ısrarcı olacağız.

Peki Merkür’ün Boğa Serüveni Yükselen Burçlarımıza Göre Neler Getiriyor?

Yükselen Koç: Önümüzdeki bu süreçte maddi konuların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Gelirlerindeki istikrar bu dönemde çok önem kazanabilir. Kaynaklarını dikkatle gözden geçirebilir, kazanç sağlayacak projelerde emin adımlarla ilerlemek adına ağır hareket etmeyi tercih edebilirsin; ancak gelecek fırsatları kaçırmamaya dikkat etmelisin. Finansal güvencenin değerini anlarken sahip olduklarını değiştirmemek için inat edebilirsin.

Yükselen Boğa: Önümüzdeki bu süreçte kişisel konuların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Dış dünyayla olan iletişimin ağır; ancak uyumlu ve yumuşak olabilir. Evinin, kariyerinin ve ilişkilerinin değerini her zamankinden daha çok düşünmeye başlayabilir ve hayatının genel dinamiklerini yeniden düzenlemek isteyebilirsin. Kendine daha çok vakit ayırarak güvende hissettirecek girişimlerde bulunabilir, keyif alacağın aktivitelere öncelik verebilirsin.

Yükselen İkizler: Önümüzdeki bu süreçte iç dünyan ön plana çıkacak gibi görünüyor. Bu dönemde bilinçaltına odaklanmak isteyebilir, maddi güvenliğe dair korkularınla yüzleşebilirsin. Ruhsal çalışmalara yönelmek sana iyi gelebilir veya bu alanda birtakım eğitimlere katılmak için harekete geçebilirsin. Kontrolünün dışında gelişen ve tüm insanlığı etkileyen olaylarla ilgili daha çok okuma yapabilirsin. İhtiyaç sahibi kişiler için yardım çalışmalarına katılarak içsel huzuru bulabilirsin.

Yükselen Yengeç: Önümüzdeki bu süreçte gelecek beklentilerin ve sosyal çevren ön plana çıkacak gibi görünüyor. Üyesi olduğun mesleki gruplarda veya arkadaş çevrende zihinsel uyumunla ve yumuşak tavırlarınla dikkatleri üzerine çekebilirsin. İleriye dönük planlarını somutlaştırmak için harekete geçebilirsin. Gelecekteki maddi güvence ve istikrar konusu zihnini her zamankinden daha çok meşgul edebilir.

Yükselen Aslan: Önümüzdeki bu süreçte kariyer hayatın ön plana çıkacak gibi görünüyor. Kişisel statün ve iş hayatındaki istikrar her zamankinden daha çok önem kazanabilir. Standartlarını sürdürebilmek ve projelerini somutlaştırabilmek adına harekete geçebilir yeni anlaşmalara imza atabilirsin. Başarılarını sürdürme dürtüsüyle çalışırken üstlerinle olan uyumlu iletişimin dikkat çekebilir.

Yükselen Başak: Önümüzdeki bu süreçte hayata bakış açın ve yabancılarla ilgili konular ön plana çıkacak gibi görünüyor. İnançlarını, felsefelerini nazik ve yumuşak bir şekilde dile getirebilirsin. Felsefi konuları araştırmak sana keyif verebilir. Uzun süredir üzerinde çalıştığın yurt dışındaki bir projenin somutlaştığına dair haberler alabilir ve kalıcı bir anlaşmaya imza atabilirsin.

Yükselen Terazi: Önümüzdeki bu süreçte ortaklı paylaşımların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Eşinin gelirlerindeki istikrar her zamankinden çok önem kazanabilir. Gelir getirebilecek yeni bir iş birliğine imza atabilirsin; ancak temkinli olmak adına bazı projeleri kaçırmamaya dikkat etmelisin. Miras, vergi, kredi gibi konularda devam eden süreçlerin varsa haber alman mümkün. Giderlerini düzenlerken ağır ve emin adımlarla karar almak isteyebilirsin.

Yükselen Akrep: Önümüzdeki bu süreçte evlilik ve ortaklık konuların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Evliliğinde huzur ve güven arayışı her zamankinden çok zihnini meşgul edebilir. Eşinle uyumlu ve sakin iletişim kurabilir, fikirlerini onunla paylaşmak isteyebilirsin. Birlikte keyif alacağınız aktiviteler yapabilirsiniz. Yeni bir iş birliğine imza atabilir ve uzun soluklu, sağlam bir ortaklı çalışmaya başlayabilirsin.

Yükselen Yay: Önümüzdeki bu süreçte iş ortamın ve sağlığın ön plana çıkacak gibi görünüyor. Çalışma ortamında istikrar ve huzur her zamankinden daha çok önem kazanacak gibi görünüyor. Bu dönemde iş arkadaşlarınla uyumlu ve yumuşak bir şekilde iletişim kurmaya özen gösterebilirsin. Üzerinde çalıştığın projelerin somutlaştığına dair haberler gelebilir. Sağlığına ve beslenmene önem verebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsin.

Yükselen Oğlak: Önümüzdeki bu süreçte aşk ve çocuk konuların ön plana çıkacak gibi görünüyor. İlişkindeki güven ve huzur zihnini meşgul edebilir. Sevdiğinle uyumlu ve yumuşak bir iletişim kurmak için özen gösterebilirsin. Öte yandan hayatında biri yoksa uzun soluklu, sağlam bir aşka yelken açabilirsin. Çocuklarına bazı değerleri verebilecek ifadelerde bulunabilirsin. Sana keyif verecek ve yaratıcılığını aktive edecek sanatsal çalışmalara katılabilirsin.

Yükselen Kova: Önümüzdeki bu süreçte ev ve aile konuların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Evdeki huzur ve sakinlik her zamankinden daha çok önem kazanabilir. Aile bireyleriyle keyifli ve hoş sohbetler edebilir, onlara lezzetli sofralar hazırlayabilirsin. Zihinsel rahatlığı evinde bulabilirsin ve dekorasyonunda küçük değişiklikler yapmak sana iyi gelebilir. Aile büyüklerinin maddi- manevi tüm ihtiyaçları için harekete geçerken bir yuvaya sahip olmanın önemini fark edebilirsin.

Yükselen Balık: Önümüzdeki bu süreçte yakın çevren, eğitimin ve ticari anlaşmaların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Kardeşlerinin, akrabalarının ve arkadaşlarının değerini daha çok fark edebilir, onlarla yumuşak ve uyumlu iletişim kurmaya özen gösterebilirsin. Uzun süredir almayı hayal ettiğin bir eğitime başlayabilir, kişisel gelişimine katkıda bulunabilirsin. Uzun soluklu ve sağlam bir proje karşına çıkabilir, yeni bir ticari anlaşma imzalamak zihnini meşgul edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir