Merkür Başak Burcunda – Bilginin Gücü Adına!

İletişim gezegeni Merkür, 26 Temmuz itibariyle Aslan burcunu terk ediyor ve analitik, pratik, dikkatli Başak burcuna geçiş yapıyor. Merkür 10 Eylül tarihine kadar buradaki yolculuğunu sürdürecek. Peki aklın, iletişimin, konuşma ve yazmanın, analitik düşünmenin gezegeni Merkür, mükemmeliyetçiliğin, analitik zekanın, pratik becerilerin burcu Başak’a geçtiğinde ne olacak?

Merkür her ne kadar genel olarak İkizler burcu ile özdeşleştirilse de aynı zamanda Başak burcunun da yöneticisidir. Dolayısıyla Başak burcu, Merkür’ün en rahat ettiği burçlardan biridir. Artık daha dikkatli, daha analitik, daha ince eleyip sık dokuyacağın bir döneme giriyorsun. Başak burcunun dinginliği, Merkür’ün yerinde duramayan enerjisini biraz dizginleyecek. Bu nedenle, konudan konuya atlayıp, her şeyden yüzeysel bilgiler edinmek yerine, derinlere inip gerçekten işine yarayacak pratik bilgiler edinmenin tam zamanı.

Bu dönemde detaylar senden soruluyor olacak. Gözünden bir şey kaçması çok zor. Zihnin çok hızlı çalışıyor ama üzerinde yoğunlaştığın her konuya hakimsin. Kafasında kırk tilki dolaşır ama kırkının kuyruğu birbirine değmez sözü adeta senin için söylenmiş. Duygularınla değil mantığınla hareket etmeyi tercih ettiğin için, provokasyonlara gelmen çok zor. Esprili ve aynı zamanda hazırcevapsın. Pratiklikte de eline kimse su dökemez.

Mükemmeliyetçiliğin ve detaycılığın senin için adeta nefes almak kadar doğalken, karşındaki insanlar için biraz can sıkıcı olabilir. Yarım yamalak yapıldığını düşündüğün işler, eksik kaldığını düşündüğün detaylar, yüzeysel araştırmalar fena halde sinirini bozuyor, eleştirmeden duramıyorsun. Ancak eleştirinin dozunu ayarlayamayıp kantarın topuzunu kaçırırsan, haklıyken haksız konumuna düşer, hiç hesapta yokken kendine düşman edinebilirsin. Eleştiriye bir parça espri karıştırıp çevrendeki insanlar için yol gösterici olmayı denersen, bu dönemde çok daha rahat edeceğini göreceksin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.