Merkür Balık Burcunda Retro!

Merkür Balık Burcunda Retro! Hemen Karar Almıyoruz Biraz Daha Düşünüyoruz…

17 Şubat 2020 günü yılın heyecanla beklenen dönemlerinden biri geliyor ve iletişimin gezegeni Merkür Türkiye saatiyle 04:00 sularında Balık burcundaki geri hareketine başlıyor.

İletişimin, koordinasyonun, analitik düşünmenin, zihinsel faaliyetlerin gezegeni Merkür’ün Balık burcundaki yolculuğunun dağılmaya yol veren etkisiyle bir süredir zihnimizi belli bir konuya toplamakta, odaklanmakta ve düşüncelerimizde kararlı olmakta güçlük çekebiliyoruz. Şimdi bu durumun üzerine bir de retro hareket etkisi eklenecek. Dolayısıyla bu süreçte konsantrasyonumuzu sağlamakta iki katı güçlük çekecek olmamız mümkün. Diğer taraftan koordine olmakta zorluk yaşamamız, hiç gitmemesi gereken kişilere yanlış mesajlar göndermemiz ya da yanlış anlaşmalar / anlaşılmalar yönünde iletişimde aksaklıklar yaşamamız muhtemel. Neyse ki şanslıyız! Böylesi bir dönemin içine girmekte olduğumuzu önceden biliyoruz. Bu durumda yaşanması olası tüm iletişim problemlerine önlemimizi alarak yaklaşabiliriz. Mesela bir mesajı yazdıktan sonra göndermek üzere tuşa basmadan önce ne yazdığımızı, doğru yazıp yazmadığımızı ve kime göndermekte olduğumuzu birkaç kez kontrol edebiliriz. Anlaşma, sözleşme imzalamadan önce birkaç kez okuyup hatta başkaca kişilerin okumasını isteyip hatta mümkünse imzalamak için Merkür retrosunun geçeceği zamana kadar müsaade isteyebiliriz.

Artık dizilere konu olan Merkür’ün retro dönemlerinin olumsuz algısı yaratsa da aslında nereden bakıldığına bağlı olarak pek de olumlu zaman dilimleri olarak değerlendirilebileceğinin de altını çizelim. Yaklaşık olarak 22-24 gün sürecek olan bu süreçte gündemimizi meşgul eden konular hakkında bir karara varmadan önce kendimizi geri çekip biraz iç dünyamıza dönerek onları gözden geçirip üzerilerinde biraz daha düşünebiliriz. Böylece bu süreci bir fırsata dönüştürebiliriz. Ayrıca bu sürecin yeni bir şeyler öğreniyorsak sindirerek öğrenmemiz ve bilgiyi içselleştirmemiz yönünde de bir katkısının olması mümkün.

22 Şubat 2020 günü Retro hareketteki Merkür ile Uranüs arasındaki olumlu etkileşim dolayısıyla aklımıza sıra dışı fikirler gelmesi mümkün. Ancak bu fikirleri ifade etmekte güçlük çekebiliriz. Diğer taraftan içsel dünyamıza yönelik bir farkındalık yaşamamız da mümkün.

MERKÜR’ÜN BALIK BURCUNDAKİ GERİ HAREKETİNİN YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİSİ;

YÜKSELEN KOÇ:

Kalabalıklar içine karışmayı pek de istemediğin bir dönemde olabilirsin. Düşüncelerin daha çok kendine odaklı olup, merkeze kendini almış olman mümkün. Geçmişe dair hesaplaşmalar gündemini meşgul ediyor olabilir. Geleceğe yönelik ortaya koymayı planladığın bir projen varsa, üzerine çalışmak, derinleşmek için çok uygun bir dönemdesin. Bu dönemde yaptığın çalışmaların gelecekte meyvelerini toplayabilirsin.

YÜKSELEN BOĞA:

Sosyal hayatındaki hareketlilik biraz sekteye uğrayabilir. Arkadaşlarınla iletişiminde aksaklıklar yaşanması muhtemel. Tartışmalar sırasında yanlış anlaşılmalar olması mümkün. Grup mesajlaşmalarında yazılanı tekrar tekrar okuyup “gönder” tuşuna basmakta fayda olabilir. Arkadaşlıklarını gözden geçirmek isteyebilirsin. Geleceğe yönelik hedeflerini eyleme dökmeden önce üzerinde oturup etraflıca düşünüp bir yol haritası belirlemek için Merkür’ün retro dönemini değerlendirebilirsin.

YÜKSELEN İKİZLER:

İş ortamında organize olmakta biraz güçlük çekmen mümkün. E-posta yazdıktan sonra göndermeden önce aslında ne demek istediğini iyice anlattığına dair birkaç kez kontrol etmekte ve doğru kişilere gönderdiğinden emin olmakta fayda olabilir. 10 Mart’a kadar iş hayatıyla ilgili karar almayı gerektiren konularda geri durmak, hatta bu süreçte kararları bir tur daha gözden geçirmek daha yararlı sonuçlar getirebilir.

YÜKSELEN YENGEÇ:

Bu sıralar yurtdışına geziye ya da kendini geliştirmek üzere bir eğitim programına katılmak istiyor olabilirsin. Ancak Merkür retrosundan nasibini almamak adına en azından 10 Mart’a kadar bu konularla ilgili araştırma ve planlama aşamasında kalmakta fayda olabilir. Uluslararası yazışmalarda iletişim aksaklığı yaşamamak adına her zamankinden daha da fazla özen göstermen yarar sağlayacaktır.

YÜKSELEN ASLAN:

Bankadan kredi almak gibi bir niyetin varsa kredi başvurusunu 10 Mart sonrasına ertelemek olumlu sonuç alma ihtimalini yükseltebilir. Finansal bir ortaklık yapmak ya da yeni bir girişim başlatmak yönünde bir planın varsa başkalarından kaynak anlamında destek görmek adına hamle yapmak için retro hareketin bitmesini beklemekte fayda olabilir. Bu süreçte ille de bir anlaşmanın imzalanması gerekiyorsa mutlaka birkaç kez etraflıca okumak, hatta bu anlamda başkalarından destek almak hata riskini azaltacaktır.

YÜKSELEN BAŞAK:

Gündeminde anlaşma ve sözleşmeler olabilir. Ancak hemen girişimci bir tavırla yaklaşmak yerine bir süre için bir adım geri durmakta fayda var. Bu süreçte birlikte hareket etmek zor gelebilir. İkili ilişkiler içinde yanlış anlaşmalara açık bir dönem. Özellikle evliliğinde ya da ortağınla olan iletişiminde önemli konuşmaları 10 Mart sonrasına ertelemenin, bu süreçte dilinin ucuna gelen şeyi söylemeden önce bir durup nefes alıp düşünmenin zararı olmaz, faydası olur.

YÜKSELEN TERAZİ:

Bir süredir iş ortamında organize olmakta ve odaklanmakta güçlük çekiyor olabilirsin. Şimdi bir de üzerine Merkür’ün retro hareketinin etkisiyle iş yaptığın kişiler ya da ekip arkadaşlarınla aranızda biraz yanlış anlaşmalara açık bir atmosfer oluşabilir. Bu süreci yeni bir projeyi başlatmaktan ziyade mevcut projeler üzerinde onları daha çok geliştirmek ya da yeni başlatılacak bir projeyi geri planda tasarlamak yönünde çalışmalar yaparak değerlendirmek faydalı olabilir.

YÜKSELEN AKREP:

Sevgilinle ya da çocuklarla olan iletişiminde biraz yanlış anlaşmalara açık bir dönem. Uzun zamandır gözüne kestirdiğin, açılmayı planladığın bir sevgili adayın varsa konuyu bir süre daha planlama aşamasında tutup, açılma faslı için 10 Mart sonrasına bir tarih belirlemen olumlu geri dönüş alma ihtimalini güçlendirebilir. Yaratıcı çalışmalar yapıyorsan bu süreci düşünmek, tasarlamak için değerlendirebilirsin.

YÜKSELEN YAY:

Ev ortamında, aile fertleriyle iletişimde aksaklıklara açık bir dönem. Bir konu üzerinde hem fikir belirtmek hem uzlaşıya varmak zor olabilir. Ev değiştirmek ya da evde bir değişiklik yapılması yönünde bir istek varsa hemen aksiyona geçmek yerine araştırma sürecini biraz daha uzatmanın yararı olur. Ev satın alımına ya da kiralamaya dair kontrat imzalama işlerini 10 Mart sonrasına organize etmekte fayda var.

YÜKSELEN OĞLAK:

Kardeşlerinle ya da yakın çevrenle olan iletişiminde aksaklıklara açık bir dönem. Yanlış anlaşmalara ortam yaratmamak adına hararetli tartışmalardan uzak durmakta fayda olabilir. Yeni bir eğitime başlamak istiyorsan derinlemesine araştırarak kendin için en faydalısını belirlemek adına ideal bir dönem. Seyahat planın varsa yolculuk sırasında aksaklık yaşamamak adına 10 Mart sonrasına organize olmak daha iyi bir seçenek olabilir.

YÜKSELEN KOVA:

Finansal kaynaklarını organize etmek konusunda zorlanabilirsin. Bu süreci yeni bir girişimi başlatmak ya da bir yatırım kararı verip eyleme geçmek yerine bu konular üzerine etraflıca düşünüp, ilgili kişilerle üzerine konuşmak ve planlama yapmak için değerlendirmek iyi olabilir.Finansal projelerini 10 Mart sonrasında hayata geçirmek sonraki dönem için elini daha güçlü kılabilir.

YÜKSELEN BALIK:

Kendini ifade etmekte zorlandığın günlerden geçiyor olabilirsin. Biraz dalgın bir ruh halinde gibisin. Herhangi bir konuda istediğin sonuçları almak üzere ikna etmen gereken birileri varsa konuşma yapmak için biraz daha sabretmekte fayda olabilir. Anlaşma, sözleşme vs. imzalamak için 10 Mart’ın akabindeki günlere organize olmak sonrasında kafanın daha rahat olmasını sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir