Merkür Balık Burcunda Retro! Kafalar Çok Karışık!

İletişim gezegeni Merkür 5 Mart 21.19 itibariyle Balık burcunda geri hareketine başlıyor. Merkür retrosu 28 Mart akşam saatlerinde sona erecek. Merkür retrosuna, 6 Mart günü yine Balık burcunda oluşacak yeni ayın da eşlik etmesi retronun etkisini daha da güçlü hissetmemizi sağlayacak.

Merkür’ün hem düşük hem zararlı konumda olduğu Balık burcunda bulunması zaten yeterince zorlu bir durumken, bir de geri harekete başlaması bu bunu da anaretik derecelerden biri olan 29 derecede yapması işlerin iyice karışacağına delalet diyebiliriz. Zihnimizin allak bullak olacağı, hayatımızın her alanına yanlış anlaşılmalar, iletişim bozuklukları ve organizasyon aksaklıklarının damgasını vuracağı bir döneme giriyoruz. Üstelik Merkür’ün Zodyak’ın son burcu Balık’ın son derecesinden geri hareket etmesi bir şeyleri tam bitirmek istiyorken bir türlü bitiremeyeceğimizi, elimizdeki tüm işleri sündürdükçe sündüreceğimizi gösteriyor.

Düşüncelerimizi toparlamakta ve sağlıklı kararlar almakta zorlanacağız. Korkularımız ve endişelerimiz su yüzüne çıkabilir. Sözlerimizi de tartarak sarf etmemizde yarar var. Her retro döneminde olduğu gibi harcama ve seyahat planlarımızı çok mecbur kalmadığımız sürece bu dönem içinde yapmamamız bizim yararımıza olacaktır. Hem evimizde hem de işyerimizde elektronik eşyalarla başımızın belaya girmesi ihtimali de çok yüksek. O yüzden önemli belgelerimizin, telefonlarımızdaki bilgilerin yedeğini almak akıllıca olacaktır. Ayrıca unutkanlık ve dalgınlık da bu süreçte zirve yapacak. Bu nedenle önemli tarihleri not almak, alarmları kurmak, faturaları, kredi kartı ödemelerini takip etmekte büyük fayda var.

Eğer bu dönemi kavgadan gürültüden uzak, kendi içimize dönüp sakince durum değerlendirmesi yaparak, dedikodudan, veremeyeceğimiz sözlerden, abartıdan, karmaşadan uzak durarak, her güzel söze kanıp hemen harekete geçmeyerek atlatırsak; süreçten zarar görmeden çıkma ihtimalimiz var.

15 Mart tarihinde arasında Merkür ve Jüpiter arasında gerçekleşecek kare açı retronun kafa karıştırıcı ve yanıltıcı etkilerini daha da artıracak diyebiliriz. Her şeyi ben bilirim kafasına girebilir, bazı konularda fazla fanatik davranabilir, çevremizdeki insanlara yargı dağıtmaya çalışabiliriz. Ayrıca aşırı bir öz güvene kapılıp baş edemeyeceğimiz sorumluluklar almamız da mümkün. Bu tarih ve sonrasındaki birkaç günde çok temkinli davranmalıyız.

Neptün tüm bu retro dönemi boyunca Merkür’e eşlik edecek ancak özellikle Merkür’le tam kavuşum açısı gerçekleştireceği 24 Mart tarihine dikkat! Burada hayal gücümüz şaha kalkarken, dikkatimiz ve konsantrasyonumuz da toz olup evrenin farklı köşelerine dağılacak. Çok yaratıcı ancak kandırılmaya, manipülasyona her zamankinden daha fazla açık olacağız. 24 Mart’ta ve takip eden birkaç gün boyunca zor da olsa ayaklarımızın yere bastığından emin olmalıyız.

Merkür retrosu seni nasıl etkiliyor? Doğum haritana özel retro yorumlarını okumak için tıkla!

Balık burcunda yaşanacak Merkür retrosunun yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç: Merkür Balık retrosu döneminde iç dünyamız ve bilinçaltımızla baş başa kalıyor olacağız. Hayatın karmaşışından uzaklaşıp, iç dünyaya dönüş yapıyoruz. Bu süreçte, korkularımız, endişelerimiz ön plana çıkabilir. Kendimizi karamsar, kafası karışmış, yönümüzü kaybetmiş gibi hissedebiliriz. Çevremizdeki insanlardan şüphelenebilir, kime güveneceğimizi bilemeyebiliriz. Tüm bu etkilerin geçici olduğunu bilmeli, bizi zihinsel olarak rahatlatacak aktivitelere yönelmeliyiz.

Boğa: Merkür Balık retrosu döneminde sosyal çevre, arkadaş grupları ve kariyer kazançlarımızla ilgili konuları ön plana çıkıyor olacak. Sosyal açıdan kendimizi geriye çekebilir, kendimize yakın gördüğümüz kişilerin sözlerine karşı gereksiz alınganlıklar besleyebiliriz. Biz de kullandığımız kelimeleri dikkatlice seçmeli, kırıcı olmaktan kaçınmalıyız. Bu süreçte istemeden de olsa ağzımızdan bir şeyler kaçırmamız çok mümkün, bu yüzden dikkatli olmamızda ve dedikodu yapılan ortamlardan uzak durmamızda fayda var.

İkizler: Merkür Balık retrosu döneminde, kariyerimiz ve sosyal statümüzle ilgili konular gündemimize oturacak. Retronun yaratacağı kafa karışıklığı işlerimize de yansıyabilir. Unutkanlık ve dalgınlık hata yapmamıza sebep olabilir. Yöneticilerimizle, üstlerimizle, otorite figürleriyle tartışmaktan özellikle kaçınmalıyız. İş değiştirmek için uygun bir dönemde değiliz. Eğer çalışmıyorsak, hedeflerimizi sorguladığımız karamsar bir ruh hali içinde olabiliriz. Gerginliğimiz ebeveynlerimiz ile olan ilişkilerimize de yansıyabilir.

Yengeç: Merkür Balık retrosu döneminde yurtdışı, eğitim, ticaret, medya ve yabancılarla ilgili konular ön plana çıkıyor olacak. Bu dönemde planlanan bir eğitim ya da yurt dışı seyahati varsa, 28 Mart sonrasını beklemek olası aksiliklerden bizi koruyabilir. Seyahat organizasyonlarında aksaklıklar yaşanması mümkündür. Bavulumuz, biletimiz, pasaportumuz kaybolabilir, rötarlar olabilir. Çok dikkatli olmalıyız. Ruh halimize de karamsarlık hâkim olabilir. Ayrıca tartışmacı bir tavır içinde de olabiliriz. Bu dönemde kendimizi geliştirecek konulara odaklanmak bize iyi gelebilir.

Aslan: Merkür Balık retrosu döneminde finansal konular bizi en çok zorlayan alan olacak. Risk almak gözümüzü korkutmuyor olabilir ancak sonrasında çok pişman olacağımız adımlar atmamamızda fayda var. Kredi almak, internet üzerinde alışveriş yapmak, fütursuzca harcama yapmak çok zor durumlarda kalmamıza sebep olabilir. Bu dönemde ne borç almalı ne de çok sevdiğimiz insanlar istese bile borç vermeliyiz. Ayrıca unutkanlığımız ve kafamızın karışık olması bize yapmamız gereken ödemeleri unutturabilir. Bu konuda da dikkatli olmakta fayda var.

Başak: Merkür Balık retrosu döneminde gündemimiz ikili ilişkiler olacak. İlişkimiz varsa gerginlik yaşayacağımız bir döneme giriyoruz. Sarf ettiğimiz sözlere çok dikkat etmeliyiz. Karşılıklı birbirimizi kırabilir, dönüşü olmayan bir yola gidebiliriz. İlişkimiz hakkında karar almak için uygun bir dönemde değiliz. Bu dönemde geçmişte kaldığını düşündüğümüz insanlar tekrar hayatımıza girmek için adım atabilirler. Ancak bu kişilerle yeni bir ilişkiye başlamak çok da akıllıca olmayacaktır. Ortaklık ilişkilerimizde de aynı şekilde sorunlar yaşanabilir. Yeni bir ilişkiye başlayacaksak, 28 Mart sonrasını beklememiz çok daha iyi olacaktır.

Terazi: Merkür Balık retrosu döneminde, iş, sağlık ve günlük hayat rutinlerimizde çalkantılı bir sürece girdiğimizi söyleyebiliriz. Eğer çalışıyorsak, iş yerimizde gerginlikler ortaya çıkabilir. Daha sakin, kontrollü ve daha hoşgörülü davranmamızda yarar var. Sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir dönemdeyiz. Bu arada sağlık kontrollerimizi de aksatmamalıyız. Eski bir sağlık sorunu tekrar ortaya çıkabilir. Ancak bu dönemde konulan teşhisler yanıltıcı olabilir. Bu yüzden birden fazla uzmandan görüş almakta yarar var. Çalışmıyorsak günlük yaşamamızda hissettiğimiz gerginlik yüzünden küçük ev kazaları yaşayabilir ya da yakın akrabalarımız veya çevremizle çatışabiliriz.

Akrep: Merkür Balık retrosu döneminde, ikili ilişkiler ve sosyal çevremiz ile ilgili konular gündeme geliyor olacak. Mevcut ilişkilerimizde bazı şeylerin ters gittiğini hissedeceğimiz bir sürece giriyoruz. Yargılayıcı ya da kırıcı olmakla eleştirilebilir ya da partnerimizin böyle davrandığını düşünebiliriz. İlişkimiz hakkında bizim de kafa karışıklığı yaşamamız ve bir karar vermeye çalışmamız mümkündür. Ancak karar vermek için uygun bir dönemde değiliz. İlişkimiz yoksa, yeni bir aşk için 28 Mart sonrasını beklemeliyiz. Ayrıca, şans oyunları, borsa gibi spekülatif yatırım araçlarından da uzak durmakta fayda var.

Yay: Merkür Balık retrosu döneminde, ev ve ailemiz ile ilgili konular gündeme geliyor olacak. Aile bireyleriyle geçmişten gelen, tam olarak çözüme kavuşmamış aile sorunları yüzünden gerginlik ve tartışmalara yaşayabileceğimiz bir süreçteyiz. Aile bireylerinden birinin bizden sakladığı bir sır ortaya çıkabilir ve bu yüzden güvenimiz çok sarsılabilir. Evin içinde küçük kazalara dikkat etmemiz gerekiyor. Ayrıca tadilat, tamirat, dekorasyon, gayrimenkul alım satımı gibi şeyler için de iyi bir dönemde değiliz. Bu konularla ilgili imza atmadan önce her belgeyi en az iki kere okumalıyız.

Oğlak: Merkür Balık retrosu döneminde, yakın çevremiz ve kardeşlerimiz ile ilgili konular gündeme gelecek. Fikir ayrılıklarından kaynaklanan çatışmalara girmemeye özen göstermeli, karşıt görüşlere daha hoşgörülü olmaya çalışmalıyız. Çevremizdeki insanlarla ortak noktalarda buluşmakta zorlanabilir, farklı düşünceler nedeniyle kafamızın iyice karıştığını hissedebiliriz. Eğer bir eğitime başlamayı düşünüyorsak 28 Mart sonrasını beklemekte fayda var. Ayrıca sınava girmemiz söz konusu ise unutkanlık ve dalgınlık sorun yaratabilir. Bu süreçte çok sık kısa yolculuklar yapmamız gerekebilir ancak yolculuklarda birçok aksaklıkla karşılaşabiliriz. Telefon, bilgisayar, tablet gibi iletişim araçlarımızdaki bilgiyi yedeklemek bizi olası aksiliklerden koruyabilir.

Kova: Merkür Balık retrosu döneminde finansal konular ve kendi öz değerimizle ilgili meseleler ön plana çıkıyor olacak. Gelirimizde ani dalgalanmalar yaşayabilir, bu nedenle öz güven kaybı ve gerginlik yaşayabiliriz. Yaşadığımız zihin karışıklığı nedeniyle yeni yatırımlar yapmak, yeni girişimlere adım atmak için hiç uygun bir dönemde değiliz. Bunun için 28 Mart sonrasını beklemeliyiz. Spekülatif yatırımlar bize büyük kayıplar yaşatabilir. Ayrıca para transferleri ve diğer bankacılık işlemlerinde de sıkıntı yaşanabilir. Bu dönemde internet alışverişlerinden kaçınmak yerinde olur.

Balık: Merkür Balık retrosu döneminde dış dünyaya sunduğumuz imajımız, kimliğimiz ön plana çıkıyor olacak. Kendimizi daha çok göstermek, etrafımızdaki insanlarla iletişim kurmak isteyebiliriz. Ancak sözlerimizin yanlış anlaşılma olasılığı çok büyük. Kullandığımız kelimeler yanlış yerlere çekilebilir. Biz kendimizi yanlış ifade edebiliriz. Zihnimiz tam bir karmaşa içinde olacağından dalgınlığımız da artabilir. Bugün söylediğimizi yarın hatırlamayabiliriz. Retro yüzünden işlerimiz istediğimiz gibi gitmeyebilir, bu da bizi karamsar bir ruh haline sokabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir