Merkür Aslan Burcunda! Yaratıcı Zekâ Öne Çıkıyor…

İletişim gezegeni Merkür, 27 Haziran itibariyle Aslan burcuna geçiş yapıyor. Merkür, 19 Temmuz tarihine kadar ileri geri hareketlerle buradaki yolculuğunu sürdürecek.

Aklın, iletişimin, konuşma ve yazmanın, analitik düşünmenin gezegeni Merkür, yaratıcılığın, canlılığın ve cesaretin burcu Aslana geçtiğinde ne olacak?

Merkür Aslan burcunda, fikirler aracılığı ile parlamak, kendini göstermek ister. Tutuculuğuyla tanınan, sabitliğiyle nam salmış kişilerin bile birdenbire gösterişli projelerle ortaya çıkması sürpriz olmaz. Kendimizi ifade ederken, duygular coşar, samimiyet tavan yapar, sıcaklık artar. Spontanelik had safhadadır. Bu dönem kendimizi tutkulu bir şekilde ifade etmek için ideal bir dönemdir.

Lafı hiç dolandırmadan söylemek istediklerimizi dile getiririz. En net olacağımız, ne diyorsak o diyebileceğimiz dönemlerden birindeyiz. Dolambaçlı yollar, hile, entrika ile hiç işimiz olmaz.

Yaratıcılık gerektiren tüm işler için çok güzel bir süreçten geçeceğiz. Tiyatro, sinema, çocuklarla ilgili bir işe girişebiliriz. Organizasyon yeteneğimiz de en üst seviyede olacağından, her türlü organizasyon işinde başarılı olmamız kesindir. Koçluk, liderlik, öğretmenlik yapıyorsak, başarı bizi bekliyor.

Eleştiriye açık olduğumuz, sabit fikirli olmadığımız ve her şeyin en iyisini ben bilirim demediğimiz sürece Merkür Aslan burcunda hepimize çok keyifli bir dönem yaşatacaktır. Yaratıcı ve eğlenceli bu dönemin tadını çıkarmaya bakmalıyız.

Merkür Terazide

Peki yükselen burcumuza göre Aslan burcundaki Merkür bizi nasıl etkileyecek?

Koç: Aşk, romantizm ve çocuklar ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Aşk ve ilişkiler konusunda hareketli ve romantik bir döneme giriyoruz. Mevcut ilişkimizde eşimiz ya da partnerimizle kendimizi çok daha iyi ifade edebilir, içimizdeki romantik şairi ortaya çıkarabiliriz. Yaratıcı projelerde de kendimizi göstermemiz mümkündür. Sosyal çevremizde parlayacağımız bir dönemdeyiz.

Boğa: Aile ve ev ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Evimizde, ailemizle keyifli, güzel zamanlar geçirebileceğimiz bir dönemdeyiz. Saygın aile büyüklerini evimizde ağırlayabilir ya da arkadaşlarımız ile gösterişli parti organizasyonları yapabiliriz. Eğer ilişkimiz varsa, bu dönemde evlilik kararı almamız hiç şaşırtıcı olmaz.

İkizler: Kardeşler ve yakın çevre ile olan ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile bir araya gelebilir, keyifli sohbetler yapabiliriz. Yakın çevremize yeni insanlar katılabilir. Yeteneklerimizi değerlendirebileceğimiz yeni ve yaratıcı eğitimlere katılabilir, işimiz gereği bol bol küçük keyifli yolculuklar yapabiliriz.

Yengeç: Maddi konular ve para kaynaklarımız ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Para konularında risk almaktan korkmayacağımız, kendimizden emin adımlarla ilerleyeceğimiz bir dönemdeyiz. Yeni girişimler yapabilir, bize finansal konularda yardımcı olacak yeni insanlarla tanışabiliriz. Keyfimiz için yaptığımız harcamalarda aşırıya kaçmamaya dikkat etmeliyiz.

Aslan: İmajımız, kendimizi dış dünyaya nasıl gösterdiğimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi çok daha iyi ifade edebileceğimiz, sözlerimizle çevremizi derinden etkileyebileceğimiz bir dönemdeyiz. Zihinsel enerjimiz, özgüvenimiz, cesaretimiz ve neşeli tavırlarımız ile hayranlarımızın sayısının arttığını görebiliriz.

Başak: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde bilinçaltımızda duygusal değişimler yaşamamız mümkün. Cesaretimizi toplayıp, özgüvenimizi artırarak, zekamızla kendimizi gösterebileceğimiz ve çekinmeden konuşabileceğimiz yeni bir döneme hazırlanıyoruz.

Terazi: Sosyal çevre, arkadaşlar, gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sosyal ortamlarda çok eğlenceli zamanlar geçireceğimiz bir dönemdeyiz. Kariyerimize yardımcı olabilecek yeni insanlarla tanışabilir, bu kişiler sayesinde yeni fırsatlar edinebiliriz. Arkadaşlarımızla, keyifli ve hararetli sohbetler bizi bekliyor.

Akrep: Kariyer ve iş hayatı ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde kariyerimizle ilgili yeni fırsatlar yakalayabiliriz. Statü sahibi kişiler bize işle ilgili projelerimizde yardımcı olabilir. Hedeflerimize ulaşmamızda yardımcı olacak yeni kişilerle tanışabilir, üstlerimizle keyifli konuşmalar yapabiliriz.

Yay: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşleri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde yurt dışı seyahatleri söz konusu olabilir. Yeni bir eğitim alanı ile ilgilenmeye başlayabilir, akademik alanlarda büyük başarı kazanabiliriz. Çevremizdeki insanlarla fikir tartışmaları yapmaktan zevk alacağız ancak sabit fikirli davranmamaya dikkat etmeliyiz.

Oğlak: Finansal konular ön plana çıkacaktır. Miras, vergi, sigorta, ortak kazanç konuları gündeme gelebilir. Maddi konularda cesur ve girişken hareket ettiğimiz bir dönemdeyiz. Bizi heyecanlandıran yatırımların peşinden gidebiliriz. Gündemimizde alım satım işleri olabilir. Bu konuda çok sayıda görüşmeler yapabiliriz.

Kova: Evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar ön plana çıkacaktır. Eşimiz ya da partnerimiz tatlı bir rekabet yaşayabileceğimiz, içimizden geçenleri söylemekten çekinmeyeceğimiz bir dönemdeyiz. Atışmalar ve gerginlikler söz konusu olsa da yine de romantik duyguların ön plana çıktığını görebiliriz. Her iki tarafın da egolarını dizginlemesinde yarar var.

Balık: Sağlık, günlük yaşam ve işyeri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş ortamında ve günlük yaşamda özgüven ve cesaretle hareket edeceğimiz, fikirlerimizi dile getirmekten çekinmeyeceğimiz bir döneme giriyoruz. Aşırı iddialı olmadığımız ve egomuzu kontrol altında tuttuğumuz sürece, yaratıcılığımız ile takdir edilmemiz mümkündür. Fazla iş yükü ile sağlığımızı zorlamamaya dikkat etmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.