Merkür Aslan Burcunda Retro! Ayağımızı Gazdan Çekiyoruz…

İletişim gezegeni Merkür gezegeni, 8 Temmuz itibariyle Aslan burcunda 1 Ağustos’a kadar sürecek olan retro hareketine başladı.

Geri hareket etmek anlamına gelen retro, Merkür’ün hareketli, hızlı, her an iletişim halinde olmak isteyen doğasını büyük miktarda sekteye uğratacak. Her türlü yazılı, sözlü iletişimi, rasyonel düşüncelerimizi, zihnimizi temsil eden Merkür’ün bu dönemde hepimize bu konularda birtakım aksaklıklar yaşatacağı aşikâr.

Güneşe en yakın gezegen olması sebebiyle, Merkür retrosu hepimizi çok derinden etkiliyor. İlk olarak, iletişimle ilgili sorunların ön plana çıkacağını söylemek mümkün. Yanlış anlaşılmalar, sözlü inatlaşmalar, yazılı iletişimde aksaklıklarla karşılaşmalar yaşanması sürpriz olmayacak. Bu süreçte yeni kişilerle tanışabiliriz ancak bu dönemde başlayan ilişkilerin uzun vadeli olmasını beklememeliyiz.

Doğum haritana özel Merkür retrosu yorumunu okumak için tıkla!

Merkür Terazide

Hesap kitap konularında da kafamız son derece karışık olabilir. Yatırım yapmayı, bir koyup üç almayı planlıyorsak, bu düşüncelerimizi Retro dönemi sonrasına ertelememiz daha hayırlı olacaktır. Elektronik aletlerle ilgili başımız belada olabilir. Emektar bilgisayarımız bu dönemde bizi yarı yolda bırakabilir. Daha taksitlerini bitiremediğimiz telefonlarımız, tabletlerimiz çalışmaktan vazgeçebilir. Yolculuk yapmayı planlıyorsak, kendimizi havaalanında rötarlı uçuşumuzu beklerken bulabiliriz.

Merkür’ün bu defa Aslan burcunda geri hareket etmesi, retronun zorluk derecesini bir parça daha arttırıyor denilebilir. Kendimizi nasıl ifade ettiğimize çok dikkat etmemiz gerekiyor. Hiç de öyle bir niyetimiz yokken, egolu, kibirli ve bencil olarak algılanabiliriz. Bu arada bizim de aşırı dramatik tavırlardan, ağdalı ifadelerden uzak durmamızda yarar var. Sabit fikirli olmaktan ve inatçılık yapmaktan kaçınırsak, bu süreci çok daha rahat atlatabiliriz.

Çocuklarımız varsa, onlarla ilgili çözülmesi gereken konuları 1 Ağustos tarihinden sonraya ertelemek akıllıca olacaktır. Yatırımlar, yeni bir iş kurma, iş teklifleri, yaratıcılık gerektiren konularda yeni adımlar atmak da bu tarihten sonraya kalmalı.

Aslan’da yaşanacak Merkür retrosunun yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç: Bu dönemde aşk hayatımız ve romantik ilişkilerimiz ön planda. Eğer bir ilişkimiz varsa eski sorunlar sık sık gündeme gelmeye başlayabilir. Sakin olmaya çalışmalı, daha sonra pişman olacağımız sözler söylemekten kaçınmalıyız. Yeni bir ilişkiye başlamak için uygun bir dönemde değiliz. Bu dönemde başlayacak bir ilişkinin kalıcı olmayabileceğini akılda tutmamızda fayda var.

Boğa: Aile ilişkileri ve ev hayatımızda gerilim yaşayabileceğimiz bir sürece giriyoruz. Ebeveynlerimiz ile çatışmalar yaşayabilir, birbirimizin kararlarını sorgulayabiliriz. İnatçılık ve sabit fikirlilik yapmamakta, sözlerimiz ile aile bireylerinin kalbini kırmamakta yarar var. Gayrimenkul alım satımları hakkında hareket geçmeyi planlıyorsak, 1 Ağustos sonrasını beklemeliyiz.

İkizler: Yakın çevremiz, kardeşler ve akrabalarımızla ilişkilerin testten geçtiği bir döneme giriyoruz. Karşımızdaki kişiler bu süreçte bizi fazla inatçı, egolu ve kibirli olarak algılayabilir. Zekamıza güvenerek, diğer insanlara üstünlük taslamaktan kesinlikle kaçınmalıyız. Yeni bir eğitime başlamak, bir anlaşmaya imza atmak ya da yolculuk yapmak için uygun bir dönemde değiliz.

Yengeç: Finansal konuların ön plana çıkacağı, para konularında işlerin istediğimiz gibi gitmeyebileceği bir döneme giriyoruz. Yeni bir işe girişmek, terfi ya da zam istemek için hiç uygun bir zaman değil. Paramızı har vurup harman savurmaktan kaçınmalı, daha tutumlu olmaya çalışmalıyız. Ticaret, alım satım gibi işleri de 1 Ağustos sonrasına ertelemek en iyisi olacaktır.

Aslan: Bu dönemde kendimizi biraz kapana kısılmış gibi hissetmemiz mümkün. Yanlış anlaşılmalar, tartışmalar ve fikir çatışmaları hayatımıza damga vurabilir. Daha fazla dikkat çekmek isteyebilir, bu nedenle daha dramatik, daha abartılı davranabilir, çevremizden bu konuda eleştiri alabiliriz. Egomuzu kontrol altına almak için çaba sarf etmemizde yarar var.

Başak: Bilinç altımızdaki karmaşayla başa çıkmak zorunda kalabileceğimiz bir dönemdeyiz. Bu süreçte, içimize kapanabilir, dış dünyayla ilişki kurmak yerine, geçmişteki hatalarımızı ve hayatımızı tekrar gözden geçirmeyi tercih edebiliriz. Düşüncelerimizi toparlamak, önümüzdeki yeni döneme hazırlanmak için çok uygun bir zamandayız.

Terazi: Sosyal çevremiz ve arkadaşlarımızla ilgili konularda hareketli bir döneme giriyoruz. Arkadaşlarımız ile yanlış anlaşılmalardan kaynaklı sorunlar yaşayabiliriz. Dilimize hâkim olmakta büyük yarar var. İnatçılığımız ve dediğim dedik tavrımız, sosyal çevremizdeki bazı kişilerin bize sırt çevirmesine sebep olabilir. Katıldığımız organizasyonlarda, üyesi olduğumuz derneklerde aksaklıklar baş gösterebilir.

Akrep: Kariyerimiz ve hayat amaçlarımız ile ilgili fırtınalı süreçlerden geçebileceğimiz bir dönemdeyiz. Üstlerimizle olan ilişkilerimizde gerginlikler yaşayabiliriz. Yeni iş tekliflerini değerlendirmek, iş değiştirmek gibi konuları 1 Ağustos sonrasına bırakmamızda fayda var. Aynı şekilde, terfi istekleri ya da işle ilgili memnuniyetsizliklerimizi dile getirmek için de bu tarihten sonrasını beklemeliyiz.

Yay: Yurt dışı, eğitim, hukuk, medya gibi konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabileceğimiz bir dönemdeyiz. Eski ve bitmiş olduğunu düşündüğümüz bir hukuksal süreç yine gündemimize yerleşebilir. Yurt dışı eğitim planlarımızda aksamalar yaşanabilir. Uzun seyahatlerde, bilet, bavul kaybetme, uçağı kaçırma, rötarlarla uğraşma gibi sorunlarla başa çıkmak zorunda kalabiliriz.

Oğlak: Finansal konularda sakin davranıp, yeni başlangıçlar yapmamamız gereken bir dönemdeyiz. Kredi almak, borç istemek, spekülatif yatırımlara girişmek için hiç uygun bir zaman değil. Bütçemize ekstra dikkat etmemiz gereken bir süreçten geçiyoruz. Alacak verecek dengesini çok iyi tutturmalı, eşimiz ya da partnerimiz ile ortak kaynaklarımızı çok dikkatli kullanmalıyız.

Kova: Odak noktamızın ikili ilişkiler olacağı bir döneme giriyoruz. İlişkilerimizde yolunda gitmeyen konular ve geçmişten gelen sorunlar bu dönemde su yüzüne çıkabilir. Yanlış anlaşılmalar, karşılıklı inatlaşmalar, partnerimizle aramızdaki gerginliği daha da tırmandırabilir. Eğer ilişkimiz yoksa, yeni bir ilişkiye başlamak için 1 Ağustos sonrasını beklemeliyiz.

Balık: Bu dönemde iş ve günlük hayat rutinlerimizde beklenmedik değişimler yaşamamız mümkün. Ancak, özellikle iş ortamımızda tepkilerimizi abartmamaya ve kontrolümüzü kaybetmememe çok dikkat etmeliyiz. İş arkadaşlarımız ve günlük yaşamamızdaki kişilerle daha sonra pişman olacağımız şekilde konuşmamakta yarar var. Ayrıca 1 Ağustos sonrasına kadar küçük ev ve ofis kazalarına karşı da tetikte olmalıyız.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.