Merkür Aslan Burcunda – Kükreme Zamanı!

İletişim gezegeni Merkür, 6 Temmuz itibariyle göklerin kralı Aslan burcuna geçiş yapıyor. Merkür 26 Temmuz tarihine kadar buradaki yolculuğunu sürdürecek. Peki, aklın, iletişimin, konuşma ve yazmanın, analitik düşünmenin gezegeni Merkür; egonun, gösterişin, yaratıcılığın, canlılığın ve cesaretin burcu Aslana geçtiğinde ne olacak?

Merkür Aslan burcunda, fikirler aracılığı ile parlamak, kendini göstermek ister. Zihnimiz, hızlı ve yaratıcı bir şekilde çalışmaya başlar. Tutuculuğuyla tanınan, sabitliğiyle nam salmış kişilerin bile birden bire gösterişli projelerle ortaya çıkması sürpriz olmaz. Kendinizi ifade ederken, duygular coşar, samimiyet tavan yapar, sıcaklık artar. Spontanelik had safhadadır. Bu dönem kendimizi tutkulu bir şekilde ifade etmek, tabiri caizse kükremek için ideal bir dönemdir.

Ancak Aslan egosunun sizi ele geçirmesine izin vermemek ve kükremenin dozunu iyi ayarlamakta yarar var. Yoksa sürekli kendinizle övünebilir ya da kendinizi “Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz?” gibi iddialı çıkışlar yaparken bulabilirsiniz. Bu dönemde eleştiriye de çok açık olduğunuz söylenemez. Bu nedenle eleştiriler karşısında sakin olmaya çalışın ve incinen gururunuzun etkisiyle karşınızdakileri kırıp geçmeyin.

Yaratıcılık gerektiren tüm işler için harika bir dönem. Tiyatro, sinema, çocuklarla ilgili bir işe girişebilirsiniz. Organizasyon yeteneğiniz de had safhada olacağından, her türlü organizasyon işinde çok başarılı olursunuz. Koçluk, liderlik, öğretmenlik yapıyorsanız, bu dönem parlamaya hazır olun.

Eleştiriye açık olduğunuz, sabit fikirlilikten uzak durduğunuz ve her şeyin en iyisini ben bilirim demediğiniz sürece Merkür Aslan burcunda size çok keyifli bir dönem yaşatacaktır. Yaratıcı ve eğlenceli bu dönemin tadını çıkarmaya bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.