Merkür Akrep Burcunda! Zehir Hafiyeler İş Başında…

İletişim gezegeni Merkür, 17 Ekim itibariyle uyumlu, tatlı dilli Terazi burcundaki yolculuğunu bitiriyor ve kontrol etmeyi, derinlere inmeyi, sırların peşine düşmeyi seven Akrep burcuna geçiş yapıyor. Merkür 6 Kasım tarihine kadar Akrep’teki seyahatini sürdürecek. Peki, aklın, iletişimin, konuşma ve yazmanın, analitik düşünmenin gezegeni Merkür, yer altının kralı Akrep’e geçtiğinde ne olacak?

Konuşmayı, sosyalleşmeyi, iletişimde olmayı seven Merkür’ün, ketum Akrep burcunda mutlu olacağını söylemek zor. Merkür kendini ifade etmek, eteğindekileri döküp saçmak isterken, Akrep, adeta bir gizli ajan gibi davranıp, sır verip ser vermeyecektir.

Bu dönemde, gevezelik edip içimizi dökmek yerine, dinlemeyi tercih edebiliriz. Akrep’in stratejik yapısı, düşünme biçimimize ve konuşmalarımıza da yansıyacaktır. Merkür Akrep’teyken, çok ama boş konuşma diye bir şey söz konusu olamaz. Ağzımızdan çıkan her kelimenin bir amacı, bir stratejik değeri vardır.

Algılarımızın çok açık olduğu, meselenin köküne inip, dibini görmeden bırakmayacağız bir dönemdeyiz. Özellikle yükselen Akrepler ve öz burcu Akrep burcu olanlardan, bugünlerde bir şeyler saklamak çok zor olabilir.

Peki, Akrep’teki bu sivri dilli, zehir hafiye Merkür, yükselen burcumuza göre bizi nasıl etkileyecek?

Koç: Finansal konular ön plana çıkacaktır. Ortak kazançlar, eşin parası gibi konularda olumlu gelişmeler olabilir. Yatırımlar konusunda yeni stratejiler belirleyebiliriz.

Boğa: Evlilik ve ortaklık ilişkileri ön plana çıkacaktır. İlişkilerimizde daha stratejik olmayı deneyebiliriz. Eşimizin ya da ortağımızın bizden bir şeyler sakladığı ortaya çıkabilir.

İkizler: İşyeri ve sağlık konuları ön plana çıkacaktır. Bu dönemde özellikle üreme organları ile ilgili sağlık kontrolü yaptırmamız gerekebilir. İşyerimizde, beraber çalıştığımız kişiler ve üstlerimize daha stratejik yaklaşmaya çalışmalıyız.

Yengeç: Aşk ve çocuklar ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Çocuk sahibi olmaya karar verebiliriz. İletişim yeteneklerimiz sayesinde aşk hayatımız canlanabilir. Sevgilimizin bizden bir şey sakladığını öğrenebiliriz.

Aslan: Aile ve ev ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Evde çok sayıda misafir ağırlayabiliriz. Aile ile iletişim trafiğimiz artabilir. Aile sırları ortaya çıkabilir ya da bizden bir aile sırrını saklamamız istenebilir.

Başak: Kardeşler ve yakın çevre ile olan ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşler ve yakın çevremiz ile iletişim trafiğimiz artabilir. Geçmişten gelen sorunlar ve sırlar ortaya dökülebilir. İşle ilgili kısa seyahatler yapmak zorunda kalabiliriz.

Terazi: Maddi konular ve para kaynakları ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Yeni para kaynakları ortaya çıkabilir. Harcamalarda daha temkinli davranabiliriz. Para kazanma ile ilgili yeni stratejiler geliştirebiliriz.

Akrep: İmajımız, kendimizi dış dünyaya nasıl gösterdiğimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Çevremize, etkileyici konuşan, stratejik, sır tutabilen bir imaj yansıtabiliriz. Sezgilerimiz bu dönemde bizi yanıltmayacaktır.

Yay: İç dünya ve bilinçaltı ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi biraz huzursuz hissedebilir, iç dünyamızda çalkantılar yaşayabiliriz. Sosyalleşmek bu dönemde birinci önceliğimiz değildir.

Oğlak: Sosyal çevre, arkadaşlar, gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Stratejik bağlantılar kurabilir, kariyerimize yararı olacak gruplara katılabiliriz. Arkadaşlarımız çıkarlarımızı destekleyebilir.

Kova: Kariyer ve iş hayatı ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kariyerimiz ile ilgili yeni anlaşmalar yapabilir, stratejik hamlelerde bulunabiliriz. Zekâmız ve sır tutma yeteneğimiz üstlerimizin dikkatini çekecektir.

Balık: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşleri ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Maneviyat duygumuz ve sezgilerimiz güçlenebilir. Eğitimle ilgili yeni fırsatlar karşımıza çıkabilir. Uzun yolculuklarda aydınlatıcı deneyimler yaşayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.