Meghan Markle’ın Gelinlik Seçimindeki Sır

Royal Wedding geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Meghan Markle’ın merakla beklenen gelinliği için birçok insan saatlerce televizyon karşısına kitlendi. Peki, seçimleri ile harikalar yaratmayan ama asi bir tavrı da olan Meghan neden acaba tamamen Kraliyet kurallarına uygun bir gelinlik seçti? Yoksa seçmedi mi? İşte Kraliyet Düğünü için ünlü oyuncunun gelinlik seçimindeki sır!

Giyim tarzını belirlerken yaptığın seçimleri Güneş, Venüs, Ay ve yükselen burcun şekillendiriyor. Bu durum, ünlü bir oyuncu da olsan Kraliyet ailesinden de olsan değişmiyor. O nedenle Meghan’ın gelinlik seçimi için öncelikle Güneş, Ay, Venüs ve yükselen burcunu inceleyelim.

Sevgili Sussex Düşesi’nin Venüs burcu Başak. Bu da onun ne kadar müşkülpesent, ince eleyip sık dokuyan ve zor beğenen biri olduğunu açıklıyor. Ön planda olmayı sevmeyen eskinin ünlü oyuncusu, şimdinin Düşes’i Meghan her Başak burcu gibi krem, beyaz, siyah ve sütlü kahve tonlarını seviyor. Genellikle Kraliyet düğünlerinde bembeyaz bir gelinlik yerine içinde sarı pigmentler olan krem rengi ya da kirli beyaz denilen renk tercih edilir. Meghan her ikisi de giydi. Hatta Chapel’de giydiği Givenchy tasarımı ilk gelinliği de beyaza oldukça yakındı. Bu da cilt rengi için çok doğru bir seçimdi.

Venüs burcu Başak olan kişiler, derli toplu görünürler fakat çok ön planda olmayı sevmediklerinden asla bir moda ikonu olamazlar. Meghan için de bu geçerli. Hatta neredeyse düzgün giyinmeye bile Prince Harry ile başladı diyebiliriz. Kim bilir, belki de Kraliyet, Meghan’ın stiline de dokunuyordur. Fakat moda ikonu olmayacakları, Başakların ince zevkleri olmayacağı anlamına gelmiyor. Kraliyet düğünlerinde genellikle kabarık etek kesimli gelinlikler tercih edilir. Son yıllarda ise A kesim oldukça revaçta. Meghan da kocaman bir görüntü vermektense A kesim, kayık yaka, uzun kollu ve ipek kumaştan tasarlanmış bir seçim yaparak tüm asiliğini ortaya koydu ve Güneş Aslan’dan gelen özelliklerini bir kenara bırakarak iddialı bir dekolte vermek yerine Kraliyet zarafeti tercih etti.

Mehgan’ın Ay burcu Terazi ancak Satürn ile birleşimde, bu nedenle Terazi’den daha çok Oğlakvari bir seçim yaptırmış Meghan’a. Ay’ı belki sadece Terazi etkisinde olsaydı Meghan’ın gelinliğinde belki işlemeler, taşlar görebilecekken şu an sadece ipek kumaş gördük. Romantik Terazi görünümü yerine Kraliyetin saygınlığını tercih etti sevgili Düşes. İşte size geleneksel ve ağırbaşlı Oğlak burcu seçimi yapan bir gelin. Neyse ki yükselen burcu Yengeç de 5 metrelik duvağını çevreleyen çiçek figürleri ile bir retro havası aldık. Belki de ilk gelinliğinin en güzel kısmı duvağıydı.

Takı tercihinde ise önce sade ve incecik bir evlilik yüzüğü ile gözlerimizi boyayan gelin, tura çıkarken taktığı tektaşı ile içinde saklanan Aslan burcunun hakkını verdi. Zaten takı konusunda her zaman Cartier markasının zarif ama iddialı parçalarını tercih eden ünlü gelin bugünde de aynı markanın küpesi ile mücevher tercihini tamamladı. Kraliçe Elizabeth’in düğün için ödünç verdiği muhteşem taç ise Queen Mary’den kalma ve 1932 yılına ait. Tacın ortasındaki broş ise1893 yılına ait.

Güneş burcundaki Aslan iddiasını ise bir Kraliyet ailesi mensubunun verebileceği kadar dekolte veren, boyundan bağlı, omuzları ve sırtı açık Stella Mccartney gelinliği ile görmüş olduk. Cilt tonunun ve Venüs’ünün Başak olmasının yaptırdığı seçimle, bembeyaz olarak…

Prens Harry’nin Seçimi

Prens olsa bile şakacı tavrından ödün vermeyen, törende aşkla kendinden geçmiş bir Papaz’a bile kendini tutamayarak gülebilen, bütün kuralları alt üst eden, tahta hiçbir şekilde söz hakkı olmayan günün sevimlisi Prens Harry ve seçimi…

Harry’nin Güneş burcu Başak, Venüs’ü Terazi, Ay burcu Boğa ve yükseleni Oğlak. Yani tam olarak gösteriş sevmeyen, geleneksel, şık ve zarif giyimli ama kaliteden ödün vermeyen bir kişi ile karşı karşıyayız. Harry, her ne kadar Kraliyet kıyafeti giymeye mecbur olsa da yıllar önce abisinin yaptığı gibi renkli bir seçim yapmak yerine siyah, oldukça sade ama bıçak gibi bir kostüm seçti kendine. Gece içinse hafif bir aykırılık göstererek smokinini kuşaksız tercih etti.

Ah Bu Kate ve Tekrarlayan Seçimleri

“Sen Kraliyet ailesindensin, tahtın gelecek varislerinden birinin eşi, daha sonraki veliahttın annesisin. Yani o koltuk kesinlikle senin. Peki nedir bu cimrilik, kendini bilmezlik, bir elbiseyi, ayakkabıyı senelerce giymek?” dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen açıklayalım!

Cambridge Düşesi Kate’in Güneş burcu Oğlak, Ay burcu ise Yengeç. Bu da gelenekselliğini ve retro kimliğini, cimriliğini ve kıyafetlerine olan bağlılığını açıklıyor. O nedenle Kate Middleton’ı aynı elbise ile defalarca gördük. Tüm dünyanın takip edeceği, en az gelin kadar ne giyeceği merak konusu olan Kate’in düğünde, daha önce iki kez giydiği bir takımı giymesini Güneş ve Ay burcu tam olarak açıklıyor diyebiliriz.

İngilizler Düşes’lerine laf ettirmek istemediklerinden “Gelinin önüne geçmemek için çok ince bir hareket yaptı!” diyedursun, bu seçim onun burçlarında saklıydı. Bu ne bir ilk ne de son olacak. Neyse ki şapka ve ayakkabı tercihinde farklı bir seçim yapabildi Kate Middleton…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.