“Maşallah” Dediği 3 Gün Dayanan Burçlar!

Başlık biraz ürkütücü olsa da gerçek sanılana göre biraz komik. Öyle ki bazı insanlar enerjisi ya da yıldızı düşük diye tabir edilerek bazı olumsuzlukları üstüne çekerler. Dönem dönem her şeyin ters gittiğinden şikayet ederler. Çölde kutup ayısıyla karşılaşmak misali hiç tahmin edilemeyen durumlarda akla gelmeyecek tuhaflıklarla baş başa kalmaları da cabası…

Ancak işin aslı bu sadece bir bakış açısı. Genellikle içindeki kıskançlıklarla başa çıkamayan insanların kendine uydurduğu kılıf, sorumluluklarından kaçan insanların bahaneleri ve kurban rolünü kendine biçilmiş kaftan olarak görenlerin serzenişleri arasında gidip gelen durumların dışa vurumundan ibaret her şey…  Peki o halde hangi burç kendini nasıl bir şanssız olarak nitelendiriyor?

Kıskanç Mizaçlı Akrep Burcu

Akrep burcunun dillere destan olmuş kıskançlığı belki de en çok kendisini baltalamasına neden oluyor. Etrafa kimi zaman kıskançlıkla, kimi zaman da gıptayla baksa da negatif enerjiyi üstüne çekmek konusunda bazen kimsenin eline su dökemiyor. Hâl böyle olunca da çoğu zaman çok fazla istediği bir şey karşısına çıksa da bir hayrını göremeden, ellerinin arasından kayıp gidiyor. Bu da Akrep burcunun içten içe hayata daha çok bilenmesine neden olup içinden çıkılmaz bir döngüye dönüşmesine neden olabiliyor. Bu durumun bir takıntı haline gelmesi ise Akrep burçlarında “ben de zaten şans olsa…” söylemlerini de beraberinde getiriyor.

Sorumluluklarından Kaçan Boğa Burcu

Söz konusu şanssızlık açısından en zor durumda olanlar Boğa burçları. Zira onlar içlerinde bulundukları durumun çok iyi farkında olmalarına rağmen bu süreci sorumluluklarından kaçmak için kullanıyorlar. Yani savunma mekanizmalarını bu şekilde hayata geçirmekten hiç çekinmiyorlar. “Amaan ben zaten şanssızım, hep böyle şeyler benim başıma gelir. Benim bu işi yapamayacağım başından belli” gibi düşüncelere kapılarak zafere gidecek yolda baştan pes edip kenarda dinlenmeyi tercih ediyorlar. Tabii ki bu durum yapmak istemedikleri şeyler için geçerli. Eğer bir şeyi gerçekten yapmak isterlerse kimsenin onları tutamayacağından emin olabilirsiniz.

Dünyaya Kurban Olmak İçin Gelmiş Balık Burçları

Romantik, hassas ve naif Balık burçlarının, zaten yaradılış itibariyle bu dünyaya kurban olmaya gelmiş olduklarına inançları tam. Daha da doğru bir tabirle kendilerini kurban göstermek için her türlü donanıma sahipler. Göz yaşları, sürekli ağlamaklı ses tonları, hülyalı bakışları ve sürekli kırılan hayalleri tam da bu nokta da kullandıkları silahları… Aslından içten içe “tüm olumsuzlukları üstlerine çektikleri” inancı onları en çok besleyen alanlardan biri. Zira insanlar onlar için üzülürken ve yapılabilecek bir şey olup olmadığını düşünürken, Balık burçları istediklerini yapabilecekleri sessiz ve sakin yolu kendilerine çok kolay bir şekilde açmış oluyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.