Mars’ın Parlak Çocuğu Koç Burcunun Dekorasyon Zevki

Hızlı, ait olduğu element grubu gibi ateşli ve hevesli Koç’lar dekorasyonda da her alanda olduğu gibi coşkularıyla göz kamaştırırlar. Eğer sizde hayatınızdaki Koç’lara özel günlerinde ne hediye alsak diye düşünüyorsanız, Mars’ın ateşli çocuğunun dekorasyon zevkini öğrenmek işinizi çok kolaylaştırabilir.

Evde Özgürlük Felsefesi

Öncülük etmekten hoşlanan Koç burçlarının hayat kokteylinde, bir tutam bencillik ve bir miktar otoriterlik her zaman bulunur! Bundan mütevellit, alanında tek başına olmayı sever ve evinde dilediğince hareket etmek ister.  Az ama öz felsefesiyle mobilya satın alır, alanı geniş tutmayı tercih ederler. En sevdikleri odalar yatak odası ve çalışma odasıdır.

Bir ateş elementi olan Koç Burcu, enerjik hayatların sembolüdür. Bu sebeptendir ki, evleri de sahip oldukları bu enerjiyi ve canlılığı gösterir. Çocuksu yönlerini toplum içinde gizleme gayretinde olduklarından, evlerinde gönüllerince kendileri olmak isterler. Sabırsız yapıları şehir yaşamına hakim olma isteklerini perçinler. Kendilerini özgür hissetmek isteyen Koç’lar, manzarası olan bir dairede oturmayı tercih edebilirler. Özellikle ışığı bol alan yere kadar camlar, büyük pencereler ve aydınlık evler tam onlara göredir. Koç’un mücadeleci yapısı genellikle girişimci bir ruhu da yanında getirdiği için, Koç burcu evini home office olarak da kullanabilir. Ya da mutlaka evinde yarattığı çalışma alanını gösterişli bir hale getirir. Güçlü ve gayretli karakteriyle deneysel tarzlara el atmaktan kat’iyen çekinmez. Arkadaşlarına çok değer verdiği için onlardan gelen hediyeler, tasarım objeler, fotoğraflarını sergilediği alanlar ve sıcak renkler dekorasyonda Koç burcu tercihlerinin ilk sırasında yer alır.

Cesur, coşkulu ve dolaysız bir burç olan Koç’un dekorasyon zevki, minimalist, hareketli ve moderndir. Bulundukları alanda rahat hareket etmek Koç’lar için son derece önemlidir. Özgürlük sever bu güruha, evleri ufak olsa bile geniş bir salon şarttır! Bu yüzden duvarlarda salonun boyutunu büyütecek, açık renkler seçebilirler. Hareketli Koç’un orta sehpaya hiç gelemeyen bir yapısı vardır diyebiliriz! Kullanışlı bir L koltuk ve deri, kadife gibi kaliteli kumaşlardan imal edilmiş mobilyalar tam onlara göredir. Ayrıca canlı renklere sempatisi büyüktür. Pirinç ayaklı bir içki sehpası, parlak objeler ve tüylü koltuk örtüleri onu etki alanlarına hemen alır. Evinde yeterli alan varsa, mensubu olduğu ateş grubuna gönderme yapan şömineye sahip olmak isteyebilir. Kırmızı, bordo, sarı ve tonlarını perdelerde veya kanepelerinde kullanmak isteyebilirler.

Çiçek Böcek Meselesi

Baharın başlangıç burcu olan Koç, evinde dekoratif bitkilere yer vermekten çok hoşlanır. Papatya, sümbül, ıtırşahi gibi Nisan ayı çiçekleri onları yansıtır. Bununla beraber salon bitkileri ve kaktüsleri de öne çıkmayı seven yanlarını yansıtabilir.

Aksesuar Seçimlerinde Lüks

Koç burçları aksesuarda canlı ve parlak renkleri, özellikle de kırmızı tonlarını sever, mobilya detaylarında ve aydınlatmada metal öğeleri tercih ederler. Biblo, tablo gibi tamamlayıcı öğelerde ışıltı tercih edebilirler.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.