Mars’ı İkizler Edis’in Libidosu Dilinde!

Şarkıları ateşli, çocuk hoş, haritasında cirit atan üç Yay ile arzusu yerinde, Mars’ına yerleşen İkizlerin düşük çenesi ile libidosu dilinde, Ay’da hareketi kamçılayan Koç ile gözü kara korkusuz şövalye, Jüpiter’i Aslan Edis’in sahne ışığında parlamaması için hiçbir sebep yoktu, tuttu!

Jüpiter’i Aslan sahnede kocaman bir şans kapısı açar Edis’e; o da işini pek şansa bırakmaz 4 yaşında piyano başına oturur! Birçok tiyatro oyununda boy gösterir, İzmir Kent Orkestrası’nda solist olur, “Dinle sevgili” dizisinde canlandırdığı Barış karakteriyle sahnelerin tozundan çıkar, ekranların ışıltısına kapılır, son günlerin parlayan yıldızı Edis hız kesmeden, soluğu müzik piyasasında alır! Aslan, şans gezegeninin hakkını verir, Koç her yeni güne yeni bir deneyim getirir, sahnenin türlüsü, şöhretin her çeşidi Edis’in hayatının bir köşesinde boy gösterir!

Güneş, Merkür, Venüs, Edis’in üç yanı Yay; gözü pek, hevesi burnunda, dur durak bilmez, bitmez tükenmez bir enerji verir! Motorda tek teker, off-roadda dört çeker neyse, Zodyak’ta ufak at da civcivler yesin; Yaydır! İddiası çok, abartısı bol Yay; “Ne hissediyorsam onu yaşıyor ve ne yaşıyorsam onu yazıyorum!” derken, yok canım biraz da mübalağa yapıp, yorumu bizlere bırakıyor! “Paramı seksten kazanmıyorum, işim birinci sırada.” diyor, yatak odasını listelerde ikinci sıraya koyuyor! Libidom yüksek demekten de geri durmuyor!

Koç’un Ay yardımıyla damarda akan seri kanı, üç Yay ile de bir araya gelince tutmayın Edis’i! Ne okullara sığar ne dizi setlerine ne tiyatro sahnelerine! Eve barka girmez, sınırların içinde sıkışıp kalmaz, okuldan atılır, atmazlarsa sıkılır yarıda bırakır! Pop star yaşantısını kontrollü bulan, kendisini ise kontrolsüz oluşuyla tanımlayan Edis’e kısaca müzisyen diyebiliyoruz! Çeşit isteyenlere rock star önerilir, o da tanımı dışında dip not yaparsınız!

Mars’ı İkizler, Yay’ının bolluğu malum; Edis isteseydi ölümcül vuruşu konuşmak olan bir infazcı olabilirdi! Neyse ki şarkı söylemeyi seçmiş de söyleyecekleri malum süreler içine sıkıştırmak, ritme uydurmak zorunda kalmış, karakter sınırı yüzünden çenesinin kontrolünü ele almış! Bu kez de erotizmin beline vurmuş, yaşım 26, kanım kaynama noktasının üstünde, emekli kuyruklarına sanat müziği değil, diskoteklere dans müziği yapıyorum demiş, haydi yine gel benim ol, bir de dudak ver, kurumuş yüreğim azıcık nemlensin, çorak bedenim yumuşasın demiş!  Ser beni mindere diyen Edis, bir güzel izah etmiş! Çiçeği burnunda popstarımız çenesine kuvvet Edis, araştırmasını yapmış; “İnsanın aklından yedi saniyede bir seks geçermiş!” o da bilim insanlarından duymuş! İkizler bilgisi, Yay abartısıdır, ona göre yayalım!

Hürrriyet röportajında Edis’in üç Yayı birlik olup dört koldan anlatmış; “Piyasanın aslında düşündüğüm gibi masum olmadığını anladım, garipsedim.” Etik dünyasının çok uzağında, ahlak anlayışının oldukça ötesinde bir ortamla karşılaşmış, tükenmez iyimserliğine karalar bulaşmış, karşılaştığı bu yeni dünya, ondan temiz duygularını almış, yerine anksiyete yaratmış! Dünya meteor yağmuruna tutulsa, gözüne toz kaçmaz inancında olan Yay kıskacındaki Edis, şaşılır ki tedavi görmeye başlamış!

Mars İkizler; iletişim fakültesi mezunu! Şarkılarındaki flörtözlük, davetkarlık malum! Bir dudaktan iki yanaktan alır, ortada ne tek taş vardır ne alyans! Evliliğin esamesi okunmaz, çocuk desen uzak gezegenlerde bir hayal! Kök salıp ne yapsın, Edis bağrında yanan ateşle ver elini canlansın!  Harçlığımı çıkarayım diye girdiği işte, geldiği yerlere bakıp, feyz alınız! Ateş üçgeninin tam ortasında kalan Edis, yakıp kavurmaya devam edecek, söylemedi demeyiniz! Erotik merotik karıştırmayınız, gençlerin önünü açınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.