Mars Yengeç Burcunda: Pasif Agresif Tavırlar

Mayıs ayının önemli gökyüzü hareketlerinden biri ile karşı karşıyayız. 16 Mayıs tarihinde Mars İkizler burcunu terk ediyor ve duygusal Yengeç burcuna geçiş yapıyor. 2 Temmuz tarihine kadar da buradaki yolculuğunu sürdürecek.

Mars, bize, güç kullanma kapasitemizi, hayatımızda ne için mücadele edeceğimizi anlatır. Hemen harekete geçmeyi tercih eden Mars, İkizler burcundayken ele avuca sığmıyordu ama şimdi su burcu Yengeç’e geçince ateşi mecburen de olsa biraz sönecek.

Su enerjisi ve Mars’ın ateşli doğası hiç anlaşamadığı için bu bir buçuk aylık dönem hepimiz adına çok kafa karıştırıcı olabilir. Bu süreci tıpkı bir Yengeç’in hareketi gibi “bir ileri iki geri, yan yan adım attığımız” bir zaman dilimi olarak adlandırabiliriz. Mars, Yengeç burcunun korumacı tavrını daha da güçlendirebilir, bu yüzden sevdiklerimize karşı biraz fazla baskıcı olabilir, aşırı sahiplenici tutumumuzla onları çileden çıkarabiliriz. Dengeyi iyi ayarlamamız gerekiyor.

Yengeç, Mars’ın enerjisini tam olarak üzerinde taşıyamadığından, tepkilerimiz de çok ayarsız olabilir. Tepki vermemiz gereken durumlarda sus pus kalırken, ufacık olayları büyütüp, hiç yoktan bağırıp çağırabilir, pireyi deve yapabiliriz. Daha hassas ve alıngan olmamız da mümkün. Pasif agresif davranışlarımız karşısında şaşkına dönen çevremizdeki insanlar, tam olarak neye alındığımızı bile anlayamayabilirler.

Peki, Yengeç burcundaki Mars’ın yükselen burcumuza göre hayatımıza etkileri nasıl olacak?

Koç: Ev ve aile konuları ön plana çıkacaktır. Ailemiz ile gerginlik yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Fikirsel ayrılıklarda kantarın topuzunu biraz kaçırabilir, sert sözler sarf edebiliriz. Uzun zamandır saklanan bir aile sırrı ortaya çıkabilir. Ya da biz bu sırrı ağzımızdan kaçırabiliriz. Evle ilgili yapmak istediğimiz değişiklikler bizi strese sokabilir ve bu yüzden ailemizle aramız iyice bozulabilir.

Boğa: Yakın çevre ve kardeşler ile aramızdaki ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile iletişim trafiğimiz artabilir. Çok sayıda kısa deniz yolculuğu yapabiliriz. Bu arada kardeşler, kuzenler ve komşular ile aramızda rekabet yaratacak durumlar oluşabilir. İstemeden de olsa ani tepkiler verebilir, kalp kırabiliriz. Ya da onları koruma içgüdüsü ile harekete geçebilir, bu süreçte etrafımız ile tartışmalar yaşayabiliriz.

İkizler: Maddi konular ve para kaynakları ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, maddi konularda endişemiz artabilir. Risk almak istesek de sahip olduklarımızı koruma iç güdüsü harekete geçmemizi engelleyebilir. Aşırı temkinli olmak bize fırsatları kaybettirebilir ancak tabii yine de ön sezilerimize de kulak vermekte ve harcamalarda aşırıya kaçmamakta fayda var.

Yengeç: Bu dönemde, imajımız, kendimizi dış dünyaya ifade etme biçimimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha enerjik ve cesur hissedebiliriz. Daha çok konuşmak isteyecek, özellikle zihinsel olarak kendimizi daha çok göstermek isteyeceğiz. Ancak ruh halimiz son derece inişli çıkışlı olacak. Bir an cesaretle ilerlerken öbür an kendimizi koruma altına almak üzere kabuğumuza çekilebiliriz.

Aslan: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. İç dünyamızda iniş çıkışlar ve çalkantılar yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Derinlerde yatan korkularımız ön plana çıkabilir. Gizli düşmanlarımızla ya da arkamızdan konuşanlarla mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Karar vermemiz çok zorlaşabilir, ruhsal ikilemlerde kalabiliriz. Bu dönemde sağlığımıza zarar vereceği için gerginlikten uzak durmaya çalışmalıyız.

Başak: Sosyal çevre, gruplar ve arkadaşlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, yeni insanlarla tanışabilir, yeni sosyal çevrelere girebilir, kendimize yeni gelecek planları kurabiliriz. Sosyal çevremiz vasıtasıyla önümüze yeni iş fırsatları çıkabilir. Bu fırsatları değerlendirmeli, korkak davranmamalı ancak bir taraftan da temkini de elden bırakmamalıyız.

Terazi: Kariyer ve iş hayatımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kariyer ve gelecek hedeflerimiz hakkında biraz gergin ve endişeli olabiliriz. Üstlerimiz ve ebeveynlerimiz ile yaşayabileceğimiz gerginlikleri tırmandırmamızda fayda var. Gerekli tepkileri gerekli zamanlarda vermek bizi daha sonra yaşayacağımız sorunlardan kurtaracaktır. İşimiz için aşırı korumacı olmak, esnek davranmaktan kaçınmak da bize zarar verebilir.

Akrep: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşlerimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi atıl ve enerjisiz hissettiğimiz bir dönemden sonra tekrar harekete geçerek, yeni bir eğitim alabilir ya da seyahat planları yapabiliriz. Bu dönemde dikkatli olmamız gereken şey, başkalarının görüşlerine ve inançlarına karşı saygılı olmaya çalışmak. Kendi değerlerimizi korumak adına başka fikirlere savaş açmaktan kaçınmalıyız.

Yay: Ortak kazançlar, eşin parası, sigorta, vergi, miras gibi konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz. Maddi konular ile ilgili endişelerimiz artabilir. Ancak bir yandan da harcama dürtülerimiz de artabilir. Ortak kaynakların kullanımı konusunda partnerimiz, eşimiz ya da ailemiz ile tartışma yaşayabiliriz. Fazla risk aldığımızı düşünüp, korkuya kapılmamız, bu sefer de aşırı korumacı davranmamız yüzünden eleştirilmemiz ve bu nedenle gerilmemiz de mümkün.

Oğlak: Evlilik, ortaklık, anlaşmalar gibi konular ön plana çıkacaktır. İkili ilişkilerde, evliliğimizde ya da ortaklıklarımızda gergin süreçlerden geçeceğimiz bir dönemdeyiz. İki ilişki arasında kalabilir, mevcut ilişkimizde tamam mı devam mı kararını vermekte zorlanabiliriz. Pasif agresif bir tutum takınmak ya da olmadık zamanlarda fazla yüksek tepkiler vermek sorunlarımızı çözmekte yardımcı olmayacaktır.  Daha sonra zararlı çıkabileceğimiz için bu dönem herhangi bir konuda anlaşmalar ya da sözleşmelere imza atmak için uygun bir zaman değildir.

Kova: Sağlık, işyeri, günlük rutinlerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş yerimizde, günlük hayatımızda hareketli ancak gerilimli bir döneme giriyoruz. Birlikte çalıştığımız kişilerin fikirlerine karşı daha esnek olmalı, başkalarının parlak fikirlerini kendimize bir tehdit olarak görmekten vazgeçmeliyiz. Yaşadığımız gerginlik yüzünden fiziksel olarak da kendimizi yorgun hissedebiliriz. Sindirim sistemi sorunlarına özellikle dikkat etmeliyiz.

Balık: Aşk, sosyal yaşam, hobiler ve yaratıcılık ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde aşk hayatımızda bir hızlanma olabilir. Mevcut bir ilişkimiz varsa çatışmalardan kaçınmamız ilişkinin geleceği açısından daha hayırlı olacaktır. Sosyal hayatımızda da pasif agresif davranışlarımız arkadaşlarımız ve sosyal çevremiz ile çatışmamıza sebep olabilir. Çocuklarımız varsa, onların geleceği hakkındaki endişelerimiz sebepsiz yere artabilir. Eğer çocuk sahibi olmayı düşünüyorsak, bir hamilelik haberi alabiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.