Mars Yay Burcunda! Yaylım ateşi…

Cesur, atılgan, enerjik ve savaşçı ruhlu Mars, 26 Ocak itibariyle ateşli Yay burcuna geçiş yapıyor. Mars, 18 Mart tarihine kadar buradaki yolculuğunu sürdürecek. Peki savaşçı Mars, maceracı ve özgürlüğüne düşkün Yay burcunda kendini nasıl gösterecek?

Mars, bize, güç kullanma kapasitemizi, hayatımızda ne için mücadele edeceğimizi anlatır. Yay burcundaki Mars’ın etkisini adeta ikiye katlanmış olarak adlandırabiliriz. Mars’ın risk alabilen, gözü kara karakteri Yay’da daha da belirginleşir. Cesaretimiz artar, daha kolay inisiyatif alabiliriz.

Öte yandan, Yay’ın coşkusuyla iyice alevlenen Mars, rasyonelliği bir kenara atmamıza, abartılı ve fanatikçe tavırlar sergilememize neden olabilir. Objektif olmakta zorlanabilir, bu nedenle çevremize karşı hoşgörüsüz davranabiliriz.

Bu dönem herhangi bir karara varmadan önce, biraz durup düşünmemizde yarar var. Hemen harekete geçmeye, tehlikeli olabilecek riskler almaya dünden hazırız. Tartışmalarda, “ağzından çıkanı kulağın duysun” eşiğini aşmaya çok eğilimliyiz. Bu yüzden, bugünlerde agresifliğimizi ve patavatsızlığımızı biraz törpülemekte yarar vardır.

Enerjimiz sonsuz olduğundan aynı anda birden fazla işe sarıp, sonra kendimizi içinden çıkılmaz bir karmaşanın içinde bulmamız çok mümkündür. Kendimizi fazla dağıtmadan, öncelik sırasına göre işlerimize odaklanmayı denemeliyiz.

Fazla enerjimizi ve öfkemizi, sporda harcamak için çok uygun bir dönemdeyiz. Sportif faaliyetler, bizi hem bedenen hem de zihnen rahatlatabilir. Ancak, sakarlığımız da enerjimizle aynı seviyede artış gösterecektir. Küçük kazalara dikkat!

Peki, Yay’daki Mars’ın yükselen burcumuza göre etkileri nasıl olacak?

Koç: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşlerimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Eğitimle ilgili yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. Sık sık yurtdışı seyahatleri yapmamız gerekebilir. Yabancılarla yurtdışı bağlantılı bir iş ortaklığına girişebiliriz. Felsefe, din, yabancı kültürler gibi konulara ilgimiz artabilir. Ancak kendi görüşlerimizi savunurken fanatikleşmemeye ve kırıcı olmamaya dikkat etmeliyiz.

Boğa: Ortak kazançlar, eşin parası, sigorta, vergi, miras gibi konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz. Kaynaklar, miras ve mal paylaşımı konularında çatışmalar yaşanabilir. Partnerimizle, ortak kazançların nasıl değerlendirileceği konusunda anlaşmazlığa düşebiliriz. Öte yandan, önümüze yeni yatırım ve kazanç fırsatları çıkabilir. Ancak, bir adım atmadan önce çok iyi düşünmeli, kendimizi maddi olarak riske atmamalıyız.

İkizler: Evlilik, ortaklık, anlaşmalar gibi konular ön plana çıkacaktır. Partnerimiz ya da eşimizle çatışmalar yaşanabilir. Evliliğimiz ya da ortaklığımız için mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Kışkırtmalara karşı soğukkanlılığımızı korumalı, dış müdahalelere karşı hazırlıklı olmalıyız. Agresif olmak bize yarardan çok zarar getirecektir.

Yengeç: Sağlık, işyeri, günlük rutinlerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş yerimizde, günlük hayatımızda tempomuzu hızlandıracak değişiklikler yaşanabilir. İş arkadaşlarımızla rekabet etmek durumunda kalabiliriz. Sağlıkla ilgili stres attırıcı faaliyetlere yönelmek yararlı olabilir. Spor fazla enerjimizi atmamızı sağlarken, yoga ve meditasyon gibi aktiviteler zihnimizi rahatlatabilir.

Aslan: Aşk, sosyal yaşam, hobiler ve yaratıcılık ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde aşk hayatımız canlanabilir ve birçok yeni kişiyle tanışabiliriz. Ancak aşk konularında mücadele vermemiz gerekebilir. Sosyal yaşamımız hareketlenebilir. Çocuklarımız ile başa çıkmakta zorluk çekebiliriz. Hayatımıza farklı bir kültürden yabancı biri girebilir.

Başak: Ev ve aile konuları ön plana çıkacaktır. Evde, tadilat ve düzenlemeler yapmak için çok uygun bir dönemdeyiz. Aile bireyleri ile bir araya gelip hareketli bir zaman geçirebiliriz ancak aynı zamanda aramızda fikir ayrılıklarından kaynaklanan tartışmalar da yaşanabilir. Ev için yaptığımız masraflarda kontrollü olmalı, ipin ucunu kaçırmamalıyız.

Terazi: Yakın çevre ve kardeşler ile aramızdaki ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ile aramızda rekabet söz konusu olabilir. Yakın çevremizle görüşlerimiz yüzünden çatışabiliriz. Yeni bir konu üzerinde uzmanlaşma ya da yeni bir eğitim alma fırsatı doğabilir. Kısa yolculuklarda kaza riskine karşı çok dikkatli olmamız gereken bir dönemdeyiz.

Akrep: Maddi konular ve para kaynakları ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, para ile ilgili konularda mücadele vermek zorunda kalabiliriz. Harcamalarımız beklenmedik bir şekilde artabilir. Para harcama konusunda kendimize hâkim olmakta zorlanabiliriz. Riskli bir yatırımdan ekstra bir gelir gelmesi mümkündür.

Yay: Bu dönemde, imajımız, kendimizi dış dünyaya ifade etme biçimimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Çevremize, dinamik, cesur, atılgan bir imaj yansıtarak, tüm dikkatleri üzerimizde toplayacağız. Yeni başlangıçlar yapabilir, kendimize yeni hedefler belirleyebiliriz.

Oğlak: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde kendimizi müdahale edemediğimiz dış koşullara karşı mücadele etmek zorunda bulabiliriz. Cesaretimiz kırılabilir. Gizli düşmanlar ve bizi arkamızdan vurmaya çalışan kişiler ortaya çıkabilir.

Kova: Sosyal çevre, gruplar ve arkadaşlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Fikir ayrılıkları, arkadaşlarımızla tartışmalar yaşamamıza sebep olabilir. Geleceğimiz için yeni planlar yapabilir, yeni hedefler belirleyebilir ve bu doğrultuda harekete geçmek için gerekli mücadele gücünü ve cesareti bulabiliriz.

Balık: Kariyer ve iş hayatımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır.  Kariyer hedeflerimiz için mücadele etmemiz gereken bir döneme giriyoruz. Kariyerimizde yeni bir süreç başlayabilir. Yabancılar ile çalışabilir, yurtdışı bağlantılı bir projede yer alabiliriz. Üstlerimiz ile çatışmaktan ve öfkemizi işimize yansıtmaktan kaçınmalıyız.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.