Mars Yay Burcunda! Tam Gaz İleri…

3 Ocak itibariyle  Mars Yay burcuna geçiş yapıyor. Mars, 16 Şubat tarihine kadar buradaki yolculuğunu sürdürecek. Peki, cesur, atılgan, enerjik ve savaşçı ruhlu Mars, maceracı ve özgürlüğüne düşkün Yay burcunda kendini nasıl ifade edecek?

Mars yay burcunda, güç kullanma kapasitemizi ve hayatımızda ne için mücadele edeceğimizi gösterir. Yay burcundaki Mars’ın etkisini, yokuş aşağı giderken, freni tutmayan bir araba gibi tarif edebiliriz. Mars’ın hiçbir şeyden korkmayan, riske atılmaktan zevk alan ateşli karakteri, Yay’da adeta şaha kalkacaktır demek yanlış olmaz. Normalde temkinli, düşünerek hareket eden bir yapımız bile olsa, bu dönemde iyice gözü kara biri haline gelebilir, çok daha kolay inisiyatif alabiliriz.

Abartılı Tavırlar Sergilemekten Uzak Durun

Yay’ın bitmez tükenmez coşkusuyla iyice alevlenen Mars, rasyonelliği bir kenara atmamıza, abartılı ve fanatikçe tavırlar sergilememize neden olabilir. Tartışmalarda, “ağzından çıkanı kulağın duysun” eşiğini aşmaya çok eğilimliyiz. En büyük potlar bu dönemde kırılabilir, “her şeyin en doğrusun ben bilirim” şeklindeki davranışlarımızla sevdiklerimizi kendimizden uzaklaştırabiliriz. Bu yüzden önümüzdeki günlerde agresifliğimizi ve patavatsızlığımızı biraz törpülemekte yarar olacaktır.

Bu dönem, herhangi bir karara varmadan önce biraz soluklanmak, “bir şekilde hallederiz” deyip kafa göz dalmak yerine, düşünerek davranmayı da öğrenmemiz gerekiyor. Hemen harekete geçmeye, tehlikeli olabilecek riskler almaya dünden hazırız. Ama bu aldığımız risklerin hiç beklemediğimiz olumsuz sonuçları da olabilir.

Mars’ın Hızı Yay’la Birleşiyor

Tam bir enerji patlaması yaşayacağımız için, aynı anda birden fazla işe sarıp, sonra kendimizi içinden çıkılmaz bir karmaşanın içinde bulmamız da çok mümkündür. Kendimizi fazla dağıtmadan, öncelik sırasına göre işlerimize odaklanmayı denemeliyiz. Yoksa elimizi attığımız işlerin büyük bir çoğunluğu yarım kalabilir ya da hiçbirinden istediğimiz verimi alamayabiliriz.

Aslında, tüm bu enerjiyi sporda harcamak için çok uygun bir dönemdeyiz. Sportif faaliyetler, bizi hem bedenen hem de zihnen rahatlatabilir. Ancak, sakarlığımız da enerjimizle aynı seviyede artış gösterecektir. Aynı zamanda risk alma eğilimimiz ve “bana bir şey olmaz” zihniyetimiz burada yine devreye girecektir. Spor yaralanmalarına ve küçük kazalara karşı çok dikkatli olmamızda büyük fayda var.

 

Peki, Yay’daki Mars’ın yükselen burcumuza göre etkileri nasıl olacak?

Koç: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşlerimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Eğitimle ilgili yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. Sık sık yurtdışı seyahatleri yapmamız gerekebilir. Yabancılarla yurtdışı bağlantılı bir iş ortaklığına girişebiliriz. Felsefe, din, yabancı kültürler gibi konulara ilgimiz artabilir. Ancak kendi görüşlerimizi savunurken fanatikleşmemeye ve kırıcı olmamaya dikkat etmeliyiz.

Boğa: Ortak kazançlar, eşin parası, sigorta, vergi, miras gibi konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz. Kaynaklar, miras ve mal paylaşımı konularında çatışmalar yaşanabilir. Partnerimiz ya da ortağımızla kazançların nasıl değerlendirileceği konusunda anlaşmazlığa düşebiliriz. Öte yandan, önümüze yeni yatırım ve kazanç fırsatları çıkabilir. Ancak, bir adım atmadan önce çok iyi düşünmeli, kendimizi maddi olarak riske atmamalıyız.

İkizler: Evlilik, ortaklık, anlaşmalar gibi konular ön plana çıkacaktır. Partnerimiz ya da eşimizle çatışmalar yaşanabilir. Evliliğimiz ya da ortaklığımız için mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Kışkırtmalara karşı soğukkanlılığımızı korumalı, dış müdahalelere karşı hazırlıklı olmalıyız. Agresif olmak bize yarardan çok zarar getirecektir.

Yengeç: Sağlık, işyeri, günlük rutinlerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş yerimizde, günlük hayatımızda tempomuzu hızlandıracak değişiklikler yaşanabilir. İş arkadaşlarımızla rekabet etmek durumunda kalabiliriz. Sağlığımıza özen göstermemiz gereken bir dönem. Spor ile fazla enerjimizi atabilir, yoga ve meditasyon gibi aktivitelerle zihnimizi rahatlatabiliriz.

Aslan: Aşk, sosyal yaşam, hobiler ve yaratıcılık ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde aşk hayatımız canlanabilir ve birçok yeni kişiyle tanışabiliriz. Ancak aşk konularında mücadele vermemiz gerekebilir. Sosyal yaşamımız hareketlenebilir. Çocuklarımız ile başa çıkmakta zorluk çekebiliriz. Hayatımıza farklı bir kültürden yabancı biri girebilir.

Başak: Ev ve aile konuları ön plana çıkacaktır. Evde, tadilat ve düzenlemeler yapmak için çok uygun bir dönemdeyiz. Aile bireyleri ile bir araya gelip hareketli zamanlar geçirebiliriz. Ancak aynı zamanda aramızda fikir ayrılıklarından kaynaklanan tartışmalar da yaşanabilir. Ev için yaptığımız masraflarda kontrollü olmalı, ipin ucunu kaçırmamalıyız.

Terazi: Yakın çevre ve kardeşler ile aramızdaki ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ile aramızda rekabet söz konusu olabilir. Yakın çevremizle görüşlerimiz yüzünden çatışabiliriz. Yeni bir konu üzerinde uzmanlaşma ya da yeni bir eğitim alma fırsatı doğabilir. Kısa yolculuklarda kaza riskine karşı çok dikkatli olmamız gereken bir dönemdeyiz.

Akrep: Maddi konular ve para kaynakları ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, para ile ilgili konularda mücadele vermek zorunda kalabiliriz. Harcamalarımız beklenmedik bir şekilde artabilir. Para harcama konusunda kendimize hâkim olmakta zorlanabiliriz. Riskli bir yatırımdan ekstra bir gelir gelmesi mümkündür.

Yay: Bu dönemde, imajımız, kendimizi dış dünyaya ifade etme biçimimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Çevremize dinamik, cesur, atılgan bir imaj yansıtarak tüm dikkatleri üzerimizde toplayacağız. Yeni başlangıçlar yapabilir, kendimize yeni hedefler belirleyebiliriz.

Oğlak: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde kendimizi müdahale edemediğimiz dış koşullara karşı mücadele etmek zorunda bulabiliriz. Cesaretimiz kırılabilir. Gizli düşmanlar ve bizi arkamızdan vurmaya çalışan kişiler ortaya çıkabilir. Ruhsal konulara eğilme ihtiyacı duyabilir, iç dünyamıza dönüp korkularımızla cesurca yüzleşebiliriz.

Kova: Sosyal çevre, gruplar ve arkadaşlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Fikir ayrılıkları, arkadaşlarımızla tartışmalar yaşamamıza sebep olabilir. Geleceğimiz için yeni planlar yapabilir, yeni hedefler belirleyebilir ve bu doğrultuda harekete geçmek için gerekli mücadele gücünü ve cesareti bulabiliriz.

Balık: Kariyer ve iş hayatımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Hedeflerimiz için mücadele etmemiz gereken bir döneme giriyoruz. Yabancılar ile çalışabilir, yurtdışı bağlantılı bir projede yer alabiliriz. Üstlerimiz ile çatışmaktan ve öfkemizi işimize yansıtmaktan kaçınmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.