Mars Retrosu Sona Erdi!

15 Ocak 23:57’de İkizler burcunda gerçekleşen Mars Retrosu sona eriyor.  

Mars, mücadele ve eyleme geçmekle ilgilidir. İkizler burcu ise hız ve iletişim konularındaki bağlantıyı yansıtır. Retro süresince iletişim, aktarım, bilgi alışverişi, anlaşmalar, sözleşmeler, trafik ve kargolama işlemleri ile ilgili pürüzler yaşamış olabilirsin. Fakat yarım kalmış aktivitelere de geri dönüş yaptırmış ve oluşmuş pürüzleri daha kısa sürede çözmene yardımcı olmuş da olabilir.  

Retronun sona ermesinden sonra Mars, İkizler burcunda transit hareketine devam edecek. Bu geçişi ile iletişimin hızının artacağını ve yüzeyselleşeceğini, pratik zekâ ve espritüel hazır cevaplılığın ön plana çıkabileceğini görebilirsin. 

Günlük akışta hız kaynaklı problemler yaşanabilir. Bu dönem, kesici alet kullanımına ve trafiğe ekstra dikkat etmek iyi olacaktır. İkizler burcu sinir sistemini temsil eder. Bu sebeple, 25 Mart’a kadar sinirlerine de hâkim olman senin için faydalı olacaktır. 

Koç Yükselen Koç Burcu;

Mars retrosu, seni ağırlıklı olarak iletişim, kısa seyahatler, yakın çevre, kardeş, kuzen ve akraba alanlarında yanlış anlaşılmalara maruz bırakmış olabilir. Bunların yanı sıra aile, yuva ve yaşadığın mekânlarla ilgili ise sana derin yapılanmalar ya da bazı sorunlar karşısında pasif-agresif bir tutum sergiletmiş olabilir. İçinde tuttuğun ve bir türlü dışa yansıtamadığın durum, olaylarla karşı karşıya kalmış olabilirsin.  

Diğer yandan günlük rutin yaşamın, evcil hayvanların, çalışma ortamın ve iş arkadaşlarınla alakalı 2022 Ağustos ve Eylül aylarında yaşadığın problemleri tekrar önüne getirmiş ve çözüme kavuşturman için ikinci bir fırsat sunmuş da olabilir. Aralık 2022’de ise otorite figürleri, kariyer ve hedeflerin alanında yaşadığın pürüzleri düzeltmen için önüne fırsatlar çıkarmış ve çıkarmaya da devam ediyor olabilir.  

Merkür retrosunun da bitimiyle aralık ayında yaşadığın pürüzler sırasıyla düzene girecek gibi görünüyor. Şimdilerde bahsi geçen konularla ilgili eğer tüm sorunlar çözüme kavuştu ise artık bu konularla ilgili önüne bakabilirsin. Ama yok, eğer çözüme kavuşmadı ise bu konularla ilgili mücadelen devam edeceğe benziyor. Önemli olan senin için yaşanan hatalardan ders çıkarman ve sakinliğini koruman olmalı. 

Boğa Yükselen Boğa Burcu;

Mars retrosu ağırlıklı olarak senin içsel konularda etkiledi. Hayatta nerede olduğunu, öz değerini sorgulatmış olabilir. Ancak bu süreçte önüne çıkan pürüzleri çözmen için de mücadele gücü verdi.  

Özellikle yakın çevren, kardeşler ve kuzenler alanında fikirlerinle ters düşen ve seni desteklemeyen olay ve durumlarla karşı karşıya kalmış olabilirsin. Karşı karşıya kaldığın bu olaylar sebebiyle kendini savunmak isterken retro seni pasif-agresif durumlara sevk etmiş olabilir. Diğer yandan tek başına kaldığında nelerden keyif alıyorsun, hobilerin neler, finansal riskler ve varsa çocuk, aşk hayatınla ilgili de 2022 Ağustos ve Eylül aylarında yaşadığın problemleri tekrar önüne getirmiş ve çözüme kavuşturman için ikinci bir fırsat sunmuş olabilir. Aralık 2022’de ise eğitim, akademik konular, yurt dışı ve kendine yabancı hissettiğin alanlarda yaşadığın pürüzleri düzeltmen için fırsatlar sunmuş ve sunmaya da devam ediyor olabilir.  

Merkür Retrosunun da bitimiyle aralık ayında yaşadığın pürüzler sırasıyla düzene girecek gibi görünüyor. Şimdilerde bahsi geçen konularla ilgili eğer tüm sorunlar çözüme kavuştu ise artık bu konularla ilgili önüne bakabilirsin. Ama yok eğer çözüme kavuşmadı ise bu konularla ilgili mücadelen devam edeceğe benziyor. 

İkizler Yükselen İkizler  Burcu;

Sevgili ikizler bu transit en başta seni çok etkisi altına aldı. Sana hızlı kararlar aldırmış ve anlık reaksiyonlar verdirmiş olabilir. Hayatta kalma mücadelen alanında ve hatta özdeğerinle ilgili de sınanmış olabilirsin. Daha kalıcı ilişkiler kurman adına bireysel anlamda uzun zamandır kendini sorgulamış olabilirsin. Seni değersizleştiren konularla ilgili de elemeler yapmak zorunda kalmış olabilirsin. 2022 Ağustos ve Eylül aylarında taşınma, kontrat yenileme ve aile ile ilgili de birtakım pürüzler yaşanmış olsa dahi bu pürüzleri düzeltmen için ikinci bir fırsat sunmuş olabilir. Aralık 2022’de ise ortak paylaşımlı finansal konularla ilgili sınavların olabilir. Miras, vergiler, krediler ve sigorta işlemlerinle ilgili yaşadığın pürüzleri düzeltmen için fırsatlar sunmuş ve sunmaya da devam ediyor olabilir.  

Merkür Retrosunun da bitimiyle Aralık ayında yaşadığın pürüzler sırasıyla düzene girecek gibi görünüyor. Şimdilerde bahsi geçen konularla ilgili eğer tüm sorunlar çözüme kavuştu ise artık bu konularla ilgili önüne bakabilirsin. Ama yok eğer çözüme kavuşmadı ise bu konularla ilgili mücadelen devam edeceğe benziyor. Önemli olan senin için yaşanan hatalardan ders çıkarman ve sakinliğini koruman olmalı. 

Yengeç Yükselen Yengeç  Burcu;

2022 Ekim ayında başlayan retro ve bugün sona eren retro boyunca derin bağlar kurmak ya da birilerinin etkisinde kalmakla ilgili sınanmış olabilirsin. Kişileri ya da olayları gözünde büyütmüş ve idealize etmiş, bazı konularda saçını süpürge ettiğini ama bir türlü kıymetinin bilinmediğini düşünmüş ve bu konularla ilgili de sınava tâbi tutulduğunu düşünebilirsin. Olayların arkasında gizli saklı kalmış ve sonradan duyduğun bazı durumlar canını sıkmış ve tepkisiz kalmak durumunda da kalmış olabilirsin. Ancak bu durum sana farklı bakış açıları kattı ve bunu fark etmiş olmalısın. 2022 Ağustos ve Eylül aylarında ise kısa seyahatler, yakın çevre, kardeşler, kuzenler ve yerel çevrenle ilgili de birtakım mücadeleler verdirmiş olabilir. Tam seyahate çıkacakken pürüzlerle karşı karşıya kalmış olabilirsin. Hepsi geride kaldı. 

Aralık 2022 itibariyle de evlilik, ortaklık ya da vekalet işlemlerinle ilgili yaşadığın pürüzleri düzeltmen için fırsatlar önüne gelmiş olabilir. Merkür retrosunun da bitimiyle Aralık ayında yaşadığın pürüzler sırasıyla düzene girecek gibi görünüyor. Şimdilerde bahsi geçen konularla ilgili eğer tüm sorunlar çözüme kavuştu ise artık bu konularla ilgili önüne bakabilirsin. Ama yok eğer çözüme kavuşmadı ise bu konularla ilgili mücadelen devam edeceğe benziyor.  

Aslan Yükselen Aslan  Burcu;

Arkadaş çevren, yapmak ve gitmek istediğin organizasyonlar ya da içerisine dahil olmak istediğin derneklerle ilgili gecikmeler yaşamış olabilirsin. Retro sürecinde bu konuları yeniden değerlendirmeye almakla ilgili de zihnin baya meşgul olmuş olabilir. Finansal olarak hazır hissettiğinde organizasyonun günü geçmiş olabilir ya da imkânın yoktur dahil olamamışsındır. Ancak 2022 Ağustos ve Eylül aylarında kaçırdığın tüm bu fırsatlar o tarihlerde sana avantaj olarak da dönmüş olabilir. Çünkü çok daha rahat kendini ifade edebileceğin ya da mutlu hissedeceğin farklı bir ikinci fırsatla karşı karşıya kalmış olabilirsin. Bazen bazı durumlar “iyi ki” dedirtebilir. Ayrıca, Aralık 2022 itibariyle iş arkadaşların, çalışma ortamın, evcil hayvanın ya da ekstra yüklendiğin sorumluluklarınla ilgili yaşadığın pürüzleri düzeltmen için fırsatlar önüne gelmiş olabilir.  

Merkür Retrosunun da bitimiyle Aralık ayında yaşadığın pürüzler sırasıyla düzene girecek gibi görünüyor. Şimdilerde bahsi geçen konularla ilgili eğer tüm sorunlar çözüme kavuştu ise artık bu konularla ilgili önüne bakabilirsin. Ama yok eğer çözüme kavuşmadı ise bu konularla ilgili mücadelen devam edeceğe benziyor.  

Başak ve Yükselen Başak Burcu;

Retro boyunca, yaşamda daha kalıcı izler bırakmak için güdülendiğin bir süreç deneyimlemiş olabilirsin. Umutlarının, hayallerinin gerçekleşmesini dilemiş ve kendine daha da hayran kalınmasını talep etmiş olabilirsin. Bu kadar emek sarf ediyorum ve bir türlü karşılığını alamıyorum düşüncesi seni içten içe kemirmiş olabilir. Yaptığın işlerin daha kalıcı olması ve fark edilir olması için arkadaşlarına ya da herhangi bir topluluğun onayını almak üzere başvurularda bulunmuş ve projelerini sunmak için çabalamış olabilirsin. Ancak bu durum çalışkan Başaklarda 2022 Ağustos ve Eylül aylarında farklı bir bakış açısı kazanmalarına neden olmuş olabilir. Ayrıca Aralık 2022 itibariyle aşk hayatın, hobilerin, ailen ve finansal süreçlerde sınavlara tabi tutulmuş olabilirsin.  

Merkür Retrosunun bitimiyle Aralık ayında yaşadığın pürüzler sırasıyla düzene girecek gibi görünüyor. Şimdilerde bahsi geçen konularla ilgili eğer tüm sorunlar çözüme kavuştu ise artık bu konularla ilgili önüne bakabilirsin. Ama yok eğer çözüme kavuşmadı ise bu konularla ilgili mücadelen devam edeceğe benziyor. Sakin kalarak süreci yönetmek ve bunları birer deneyim, tecrübe gibi cebine koymak sana yardımcı olacaktır. 

Terazi Yükselen Terazi  Burcu;

Mars Retrosunda, yaşama bakış açın değişmiş olabilir. Eğitim ve akademik konular, yurt dışı seyahatler alanında evrak işleriyle ilgili sorunlar yaşamış olabilirsin. Bu pürüzler plan ve programlarını havada bırakmış olabilir ne yazık ki. Uzun zamandır araştırdığın ve merakını cezbeden farklı konulara merak salarak farklı ufuklara yelken açmak yaşadığın diğer pürüzleri geri planda bırakmış olabilir. Özellikle 2022 Ağustos ve Eylül aylarında ön plana çıkmakla ilgili yaşadığın problemlerin hepsi geride kaldı! Ayrıca Aralık 2022 itibariyle aile içi sorumluluklar, evinle ilgili yaşadığın sorunlar, arsa alım satımları gibi konularda da sınavların bir türlü bitip tükenmek bilmedi. O yüzden isyanını anlıyorum.  

Ama hiç merak etme Merkür retrosunun bitimiyle birlikte yaşadığın o panik durumlarının hepsi son bulacak. Önemli olan senin için bu süreçte yaşananlardan yanına kâr kalanlara odaklanman ve sakinliğini koruman olmalı. 

Akrep Yükselen Akrep  Burcu;

Mars Retrosu süresince, hayatta kalmakla ilgili verdiğin mücadelen iki katına çıkmış olabilir. Değer verdiğin ama bir türlü karşılığını göremediğin arkadaşlıklarının farkına varmana vesile olan bir retro süreciydi bu. 

Herkesin dert babası konumuna düşmüş ve hatta bu sebeple de kendi acını paylaşacak birilerini bulamamış olabilirsin. Özellikle 2022 Ağustos ve Eylül aylarında bu durum daha da ayyukta çıkmış olabilir. İçsel olarak sıkıntılar, pürüzler yaratmış ve hatta yalnızlaştırmış olabilir. Aralık 2022 itibariyle bu boşluğu yakın çevren, kardeşlerin, kuzenlerin ya da yapmak istediğin o kısa seyahatlerle üzerinden atmak istemiş olabilirsin. Fakat bu da seni bu süreci atlatmış ve halletmiş gibi hissettirmemiş olabilir. 

Hiç merak etme Merkür retrosunun da bitimiyle tüm bu pürüzlerden kurtuluyorsun. Önemli olan senin için yaşanan hatalardan ders çıkarman ve sakinliğini koruman olmalı. 

Yay ve Yükselen Yay Burcu;

Mars Retrosunun gerçekleştiği dönemde, bazı durum ve olaylar karşısında kendinden çok fazla veriyormuş gibi hissettiğin bir dönem deneyimlemiş olabilirsin. Çevrende olup bitenleri gözlemlemek durumunda kalmış ve sadece gözlem yapmak, durum ve olayları fark etmek sana yetmemiş olabilir. Fark ettiğin durum ve olayları konu haline getirmek ve artık konuşmak, dile getirmek istiyorsun. Ancak bunu retro süresince yapamamış olmak seni bir hayli yıprattı. Özellikle 2022 Ağustos ve Eylül aylarında bu durum kendini bir hayli hissettirerek, seni zorlamış olabilir. 

Mars Retrosu sona ermiş olabilir ancak Mars’ın İkizler burcunda seyri devam ediyor. Bu geçiş sürecinde de sakin kalmayı devam ettirmen önemli. Yengeç burcuna geçişiyle eteğindeki taşları dökebilirsin. Merkür’ün de düze çıkmasıyla kendinin ne kadar değerli olduğunu daha da fark edecek ve yaşadığın tüm bu sıkıntıların üstesinden gelebileceksin. Maddi sıkıntıların da sona ereceği bir süreç seni bekliyor. 

Oğlak Yükselen Oğlak  Burcu;

Mars Retrosu boyunca, rutin hayatında ve çalışma ortamında kendinden çok fazla ödün verdiğin bir dönemi deneyimlemiş olabilirsin. Kendine vakit ayıramadığını fark etmiş, sosyalleşmek yerine hayatını düzene sokmakla ilgili uzunca bir süredir mücadele etmiş olabilirsin. Bu süreç sonunda, özellikle de 2022 Ağustos ve Eylül aylarında uzaklara gitmek, herkesten ve her şeyde uzaklaşmak istemiş ya da tüm bu yaşadıklarını, tecrübe ettiklerini yazma ve tüm dünyaya duyurma arzun da artmış olabilir. Aslında düzensizliğin içerisinde bir düzen yakalama istekliliğin sınavın oldu. 

Bu süreci sabrederek tamamlaman avantajın olacak. Aralık 2022 itibariyle de yaşadığın tüm bu sıkıntılar kendi gözündeki değerini ve motivasyonunu artırman için yeni fırsatları önüne sermiş olabilir. Ama hiç merak etme! Merkür’ün düze çıkmasına az kaldı. Birazcık daha sabretmeli ve sinirlerini yıpratmamalısın. Sonrası daha da güzel günler… 

Kova Yükselen Kova  Burcu;

Mars Retrosu sana, ilişkilerinde fikir ayrılıkları yaşadığın bir süreci deneyimletmiş, aşk hayatına ya da ailene daha mesafeli olduğuna dair yorumlara maruz bırakmış olabilir. Tabii ki bu durum, sabrının sınanmasına neden olup anlaşılamadığını düşündürdü. Artan sorumluluklarının fark edilerek sana yardım edilmesini beklerken içe çekilip geride durdun. Ama özellikle 2022 Ağustos ve Eylül aylarında bu durum kendini daha da gösterdi. Bunun ve bu gibi durumların geç fark edilmesi canını sıkmış olabilir. Çünkü sen bunları uzun zamandır anlatmaya ve aktarmaya çalışıyordun. Ancak geç olsun güç olmasın diyerek kendini çok yıpratmamayı tercih etmek yararına olacaktır. 

Şimdi, Retro bitti! Biraz daha sabır. Mars’ın Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte yaşadığın bu pürüzler çok daha anlaşılır bir hâl alacak. Ayrıca, Merkür retrosunun da sonlanması kaygı ve endişelerinin bitmesine neden olacak.  

Balık Yükselen Balık Burcu;

Mars retrosunun seni hangi alanlarda etkilediğine bakacak olursak; ev, aile, yuva ve yaşadığın mekanla ilgili konular bir süredir gündemi kalmış ve seni zorlamış olabilir. Evden uzaklaşmak, yeni bir ev almak gibi düşünceler gündemine yerleşmiş, yeni yatırımlar, evini dekore etmek gibi düşünceler geliştirmiş olabilirsin. Aşk hayatına bakacak olursak orada da birtakım pürüzler yaşamış olabilirsin. Bu süreçte kendi kendine kalmak istediğin, kendine zaman ayırmak istediğin anlarda retro seni kendini yurt dışından gelen misafirler, akraba ziyaretleriyle meşgul olacağın ortamlara sokarak bu yalnızlığı vermedi. Hatta bu sebeple Aralık ayı itibariyle biraz daha sosyalleşmekle ilgili çekincelerin söz konusu oldu. 

Ama şimdi bu yaşananlar geride kaldı ve hiç merak etme. Ocak sonu Şubat başı kendini çok daha şanlı hissedeceğin bir sürece gireceksin. Tüm bu yaşananları, sana bu sürecin hediyesi olarak düşünebilirsin. Son olarak da artık Merkür retrosunun da bitmesiyle kendini gerçekleştirmek adına organizasyondan organizasyona koşabilirsin. 🙂 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.