Mars Oğlak Burcunda! Stratejik Hamleler Zamanı!

Cesaret, atılganlık, hayat enerjisi ile dolu savaşçı ruhlu Mars, 17 Mart itibariyle stratejik Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Mars, 16 Mayıs tarihine kadar buradaki yolculuğunu sürdürecek. Peki savaşçı ve atılgan Mars; ciddi, disiplinli, çalışkan Oğlak burcunda kendini nasıl gösterecek?

Mars, bize, güç kullanma kapasitemizi, hayatımızda ne için mücadele edeceğimizi anlatır. Oğlak burcundaki Mars yücelir. Mars’ın ele avuca sığmaz enerjisi, Oğlak disiplini sayesinde toparlanır, kontrollü ve dağılmadan kullanılacak hale gelir.

Oğlak burcundaki Mars, hedefimize kitlenmemizi, daha kararlı olmamızı ve yeni girişimler yapmak için harekete geçebilmemizi sağlar. Uzun vadeli planlarımıza start vermek için çok uygun bir dönemdeyiz. Ancak Oğlak’ın doğasında var olan hırs ve aşırı disiplin, kendimize aşırı yüklenip, sadece işimize odaklanmamıza ve dur durak bilmeden çalışıp kendimizi fiziksel ve ruhsal olarak tüketmemize sebep olabilir.

Ayrıca, bu dönemde hırsımız, çevremizdeki kişilerin hislerini görmezden gelmemize ve sevdiklerimizi istemeden de olsa sözlerimiz ve davranışlarımız ile kırmamıza sebep olabilir. Karamsar duygulardan ve stresten uzak durmaya çalışmalı, etrafımızdaki insanlara karşı acımasızca davranmaktan kaçınmalıyız.

Peki, Oğlak’taki Mars’ın yükselen burcumuza göre hayatımıza etkileri nasıl olacak?

Koç: Kariyer ve iş hayatımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kariyer ve gelecek hedeflerimiz için mücadele etmemiz gereken bir dönem başlıyor. Kendimize yeni hedefler belirleyebilir, geleceğimiz için aksiyon almaya başlayabiliriz. Bu dönemde üstlerimizden destek almamız mümkündür. Bir terfi ya da iş değişikliği de söz konusu olabilir.

Boğa: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşlerimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Uzun zamandır eğitim almak istediğimiz bir konuyla ilgili yeni bir fırsat önümüze çıkabilir. İş ya da eğitim ile ilgili çok sayıda yurt dışı seyahati yapabiliriz. Yabancılarla iş yapmamız söz konusu olabilir. Hukuksal konularda, çözülmesini beklediğimiz sorunlar bizim lehimize sonlanabilir.

İkizler: Ortak kazançlar, eşin parası, sigorta, vergi, miras gibi konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz. Maddi konular ile ilgili korkularımız su yüzüne çıkabilir, korkularımız ile başa çıkmak durumunda kalabiliriz. Bir miras konusu gündeme gelebilir. Borç, alacak, vergi ya da sigorta gibi konularla ilgili sorunlar göstereceğimiz çabalarla bu dönemde çözülebilir.

Yengeç: Evlilik, ortaklık, anlaşmalar gibi konular ön plana çıkacaktır. İkili ilişkilerde, evliliğimizde ya da ortaklıklarımızda gergin süreçlerden geçeceğimiz bir dönemdeyiz. Karşımızdaki kişilerle hedeflerimiz çatışabilir ve aramızda tartışmalar yaşanabilir. Daha sonra zararlı çıkabileceğimiz için bu dönem herhangi bir konuda anlaşmalar ya da sözleşmelere imza atmak için uygun bir zaman değildir.

Aslan: Sağlık, işyeri, günlük rutinlerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş yerimizde, günlük hayatımızda çok çalışmak zorunda kalacağımız bir döneme giriyoruz. Bu yüzden kendimizi bedenen ve zihnen çok yorgun hissedebiliriz. Kendimizi rahatlatmak için meditasyon ya da spor yapmaya yönelmek bize iyi gelecektir. Ayrıca sağlığımızı da bu dönemde tekrar gözden geçirmekte yarar vardır.

Başak: Aşk, sosyal yaşam, hobiler ve yaratıcılık ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde aşk hayatımızda yaşayacağımız ufak tefek gerginlikler bizi biraz da olsun strese sokabilir. Sosyal ortamlarda, partilerde eğlenmek yerine, daha sportif aktivitelere katılmaktan daha mutlu olabiliriz. Bu zamana kadar hobi olarak götürdüğümüz bir projeyi bir işe dönüştürmek isteyebiliriz. Çocuklarımız varsa, onların sorunlarını çözmemiz gerekebilir.

Terazi: Ev ve aile konuları ön plana çıkacaktır. Ailemiz ile gerginlik yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Bir aile bireyi ile aramızda geçmişten gelen bir konu hakkında sözlü tartışma yaşanabilir. Yeni bir ev almak ya da bir ev satmak amacıyla harekete geçebiliriz. Ya da şu anda oturduğumuz evimizden taşınma ya da evde tadilata girişme kararı alabiliriz.

Akrep: Yakın çevre ve kardeşler ile aramızdaki ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile aramızda bir rekabet ve çatışma ortamı meydana gelebilir. İşle ilgili olarak çok sayıda yolculuk yapabiliriz. Günlük yaşamımızda ve kısa yolculuklarda ertelemeler, gecikmeler yaşanabilir. Fikirlerimizi çevremize kabul ettirmemiz için mücadele etmemiz gerekebilir.

Yay: Maddi konular ve para kaynakları ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, maddi konularda sıkıntı yaşayabilir ve mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Para durumumuzda ani dalgalanmalar olabilir. Riskli yatırımlardan ve aşırı harcamalardan kaçınmak zorunda olduğumuz bir dönemdeyiz.

Oğlak: Bu dönemde, imajımız, kendimizi dış dünyaya ifade etme biçimimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak çok daha canlı, atak ve özgüvenli hissedeceğimiz bir dönemdeyiz. Çevremizden ve otorite figürlerinden destek alabilir, hedeflerimize ulaşmak için harekete geçebiliriz. Dış görünüşümüz ile ilgili değişiklik yapmamız da söz konusu olabilir.

Kova: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde iç dünyamızda dışarıya belli etmek istemediğimiz fırtınalar yaşıyor olabiliriz. Çalışmalarımızın karşılığını alamadığımızı ya da takdir edilmediğimizi hissedip, içimize dönmeye karar verebiliriz. Gerçek dünyadan kaçıp, mücadele etmeyi bırakmamalı, sorunlarımızla yüzleşmeye çalışmalıyız.

Balık: Sosyal çevre, gruplar ve arkadaşlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, ideallerimizi, hayallerimizi gerçekleştirmek için harekete geçebiliriz. Arkadaşlarımız bize ihtiyacımız olan desteği sunabilir. İşimizle ilgili olarak bu dönemde tanıştığımız kişiler bize yeni fırsatlar sunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.