Mars Oğlak Burcunda – Disiplinli ve Hedef Odaklıyız!

Enerjik tavırlarıyla dikkat çeken, aksiyona meyilli, biraz hırçın, mücadeleci Mars, 16 Şubat 2020 günü Yay burcundan Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Bu da demek oluyor ki; aşırı iyimser, zaman zaman gereğinden fazla kendine güvenli tavırlarımızla maceraya açık eğilimlerimizi artık bir kenara bırakıyor ve hayatı daha gerçekçi, disiplinli ve hedef odaklı bir şekilde karşılıyoruz.

Mars ile Oğlak burcunun enerjileri bir araya gelince bize de daha kararlı bir duruş geliyor. Bu süreçte hedeflerimize giden yolda daha sabırlı, sistemli bir şekilde ilerleyebiliriz. Enerjimiz dağılmaz, kontrolü elimize alıp onu tek bir noktada toplayabiliriz. Herhangi bir zorlukla karşılaştığımızda ise, onu dirayetli ve dayanıklı bir şekilde karşılayıp, üstesinden gelebiliriz.

Mars, Oğlak burcunda ilerlerken tembellikten uzaklaşıp daha bir disiplinli, organize tavırlar içinde oluruz. Bir şeyi elde etmek için onu istiyor olmamız yeterlidir. Azim ve kararlılıkla, yılmadan peşinden gider ve onu olduğu yerden alırız. Zaman zaman kendi isteklerimizi diğerlerine dikte etmek ya da oldurmak için biraz katı tavırlara bürünmek de söz konusu olabilir. Bu noktada dengeye gelip orta yolu bulmakta fayda var.

21-22 Şubat 2020 günü Mars ile Uranüs arasındaki olumlu etkileşimin varlığıyla tempomuz biraz yüksek olabilir. Yenilikçi bir girişimi başlatmak, lider tavırlarımızla ön plana çıkmak için uygun bir gün.

25-27 Şubat 2020 günlerinde Mars ile Güneş arasındaki uyumlu açının etkisiyle enerjimiz yüksek olabilir, kararlı tavırlarımızla hedeflerimizi gerçekleştirmek yönünde önemli adımlar atabiliriz.

14 Mart 2020 günü Mars ile Neptün arasında olumlu bir etkileşim var. İdealist yapımız ön plana çıkabilir ya da bir hayalimizi gerçekleştirmek üzere harekete geçebiliriz.

20 ve 23 Mart 2020 günlerinde ise Mars, Jüpiter ve Plüton ile bir araya geliyor. Enerjimiz ve fiziksel gücümüz yüksek olabilir. Cesur ve girişken tavırlarımızla ön plana çıkabiliriz. Rekabete eğilimli doğamız kendini gösterebilir. Enerjimizi doğru ve olumlu yöne kanalize ederek giriştiğimiz mücadelelerden başarıyla çıkabiliriz. Her türlü sportif aktivite için değerlendirebiliriz.

MARS’IN OĞLAK BURCUNDAKİ HAREKETİNİN YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİSİ;

YÜKSELEN KOÇ:

Geleceğe yönelik hedeflerin için kararlı ve mücadeleci olabileceğin bir döneme giriş yapıyorsun. Cesaretli tavırlarınla dikkat çekebilirsin. İş ortamında otoriteni ortaya koymak isteyebilirsin. Yükselen motivasyonun ve enerjinle hedefine yönelik hareket etmen halinde başarılı sonuçlar elde etmen mümkün. Bu anlamda özellikle 20-23 Mart günleri dikkat çekici olabilir. Ancak aceleci tavırlar içinde olmamakta fayda var.

YÜKSELEN BOĞA:

Uluslararası ilişkilerin ya da eğitim hayatın hareketlenebilir. Sabır ve cesaretle hedeflerinin üzerine gidebilirsin. Hatta öncü ve cesur tavrınla yeni bir girişim başlatman mümkün. Bu süreçte hararetli tartışmalara dahil olmaktan kaçınmakta fayda olabilir. Yaşam felsefenle ilgili olarak mücadeleci duruşunla dikkat çekebilirsin. Bu konuda başkalarına dayatmacı ya da aşırı hırslı bir tutum izlememek daha yararlı sonuçlar doğurabilir.

YÜKSELEN İKİZLER:

Ortaklaşa kazanımlarınla veya başkalarıyla birlikte sahip olduğun kaynaklarla ilgili alanlarda bir hareketlilik yaşayabilirsin. Ödemelerinin ve harcamalarının arttığı bir dönem olması muhtemel. Fazla cesaretli tavırlarda bulunmaktan kaçınmakta fayda olabilir. Alacaklarını tahsil etmek konusunda mücadele vermen mümkün. Okült konular ilgini çekmeye başlayabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ:

Yaşamında ikili ilişkiler ön plana çıkabilir. İlişkilerine hafif rekabetçi bir hava hâkim olabilir ya da ilişkinden tamamen özgürleşmek isteyebilirsin. Bu anlamda özellikle 20-23 Mart tarihleri dikkat çekici bir görünümde. İkili ilişkilerin içerisinde fazla aceleci tavırlar içinde bulunmaktan kaçınmakta fayda olabilir.

YÜKSELEN ASLAN:

Günlük rutinlerin ve iş hayatın hareketlilik kazanıyor, temponun yüksek olduğu günler seni bekliyor. Çok sayıda projenin teslim tarihi yaklaşmış olabilir. Ancak aceleci yaklaşımlardan uzak durmak daha çok fayda sağlayabilir. Sinirsel gerginlikler yaşamamak ve içinde yükselen enerjiyi boşaltarak fiziksel ve ruhsal sağlığını dengelemek adına hayatında egzersize daha çok yer verebilirsin.

YÜKSELEN BAŞAK:

Aşk hayatın ya da çocuklarla olan ilişkilerin hareketlilik kazanabilir. Sportif bir aktiviteye başlamayı planlıyorsan hayata geçirmek için uygun bir zamandasın. Yaratıcılığın ön planda olduğu işlerle meşgulsen Mars’ın Oğlak burcundan geçişini olumlu bir şekilde kullanabilirsin. Özellikle 21-22 Şubat günleri yaratıcı enerjini sıra dışı bir şekilde ortaya koymak için güzel bir gün olabilir. Çocuklarla eğlenceli aktiviteler içinde bulunabilirsin.

YÜKSELEN TERAZİ:

Ev ortamında hararetli bir atmosfer söz konusu olabilir. Aile içerisinde sağduyulu tavırlar benimsemek fayda sağlayabilir. Geleceğe dair hayata geçirmeyi planladığın hedeflerin varsa adım atmak, başlatmak için uygun bir dönem içindesin. Evini değiştirmek ya da ev içinde dekoratif anlamda düzenlemeler yapmak isteyebilirsin. Bu yönde faaliyetlere girişmek içinde yükselen enerjiyi boşaltmak anlamında faydalı olabilir.

YÜKSELEN AKREP:

Yakın çevren ve kardeşlerinle ilişkilerinde hareketlilik söz konusu olabilir. Tartışmalı ortamlar yoğunluk kazanabilir. Kendini fikirlerini hararetli bir şekilde savunurken bulabilirsin. Yeni konulara ilgi duyabilir, kendini geliştirmek adına eğitimlere başlamak isteyebilirsin. Seyahat ederken dikkatli olmakta fayda olabilir. Yazım, çizim gibi yaratıcı konularla ilgileniyorsan 14 Mart civarı hayal gücünü sergilediğin çalışmalarınla dikkat çekebilirsin.

YÜKSELEN YAY:

Finansal konular gündeminde olabilir. Bir yandan finansal anlamda disiplinli bir duruş sergilerken, bir yandan da harcamaların yükselebilir. Kazancını artırmak ya da maddi konularda güvence sağlamaya yönelik güçlü bir mücadelenin olması muhtemel. Bu anlamda motivasyonun da yüksek olacağa benziyor. Yatırımlarla ilgili riskli kararlar almaktan kaçınmakta fayda olabilir. 21-22 Şubat günlerinde iş ortamında yeni bir projeyi başlatabilir ya da lider tavırlarınla ön plana çıkabilirsin.

YÜKSELEN OĞLAK:

Kendine olan güveninin yükseldiği, aktif, dinamik bir döneme giriş yapıyorsun. Hayata geçirmek istediğin konularda disiplinli bir şekilde ilerleyerek kendini ortaya koyabilirsin. İnisiyatifi de pek başkasına bırakmaya niyetin yok gibi. Daha çok otoriter ve baskın tavırlarınla dikkat çekebilirsin. Aceleci ve aşırı cesur kararlar alıp eyleme geçmeden önce etraflıca düşünmekte fayda olabilir.

YÜKSELEN KOVA:

Mikrobik hastalıklara karşı önlem amaçlı kalabalık ortamlara fazla karışmayıp, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik olarak vitamin takviyesi yapmakta fayda olabilir. Özellikle 14 Mart civarı bilinçaltının ve hayal gücünün hareketlendiği dönemler olabilir ve hayallerini gerçekleştirmeye yönelik eylemlerde bulunabilirsin. Geleceğe yönelik kararlarında sezgilerine kulak verebilirsin. İçe dönmek, yoga ve meditasyon gibi uygulamalar yapmak ruhuna iyi gelebilir.

YÜKSELEN BALIK:

Sosyal hayatın hareketlenebilir. Hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik faaliyetlerde bulunabilir ve bunun için birlikten kuvvet doğar inancıyla ekip çalışmalarına yönelebilirsin. Ancak çok sayıda kişi bir arada çalışırken egolara ya da bireysel ve isyankâr tavırlara dikkat etmekte fayda olabilir. Kendini topluluklar içinde rahatlıkla ifade edebilir, diğerlerini harekete geçirme konusunda motive edici tavırlarınla ön plana çıkabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir