Mars Kova Burcunda! Zekanın Gücü Adına!

Cesaret, atılganlık, hayat enerjisi ile dolu savaşçı ruhlu Mars, 16 Mayıs itibariyle sıra dışı ve özgürlükçü Kova burcuna geçiş yapıyor. Mars, 14 Ağustos tarihine kadar ileri geri hareketlerle buradaki yolculuğunu sürdürecek. Peki savaşçı ve atılgan Mars, yenilikçi Kova burcunda kendini nasıl gösterecek?

Mars, bize güç kullanma kapasitemizi, hayatımızda ne için mücadele edeceğimizi anlatır. Kova burcundaki Mars bizi özgürlüklerimiz için mücadele etmeye sevk eder. Mars’ın ele avuca sığmaz enerjisi, Kova’da güçlü olmamız, hayatımızda fark yaratmamız, taviz vermememiz için bizi cesaretlendirir.

Kova burcundaki Mars, fikirlerimiz için savaşmaya yöneltirken, aynı zamanda haksızlıklar karşısında da susmamamızı, cesaretle kendimizi ifade etmemizi empoze eder. Bu dönemde önemli olan, fiziksel güç değil, aklın gücüdür. Verilen mücadeleleri kaba kuvvet değil, akıllıca kullanacağımız zihnimiz kazanacaktır.

Peki, Kova’daki Mars’ın yükselen burcumuza göre hayatımıza etkileri nasıl olacak?

Koç: Sosyal çevre, gruplar ve arkadaşlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, ideallerimizi, gelecek hayallerimizi gerçekleştirmek için harekete geçebiliriz. Arkadaşlarımızla bir araya gelebilir, onlarla ortak ideallerimiz için birlikte mücadele verebiliriz.

Boğa: Kariyer ve iş hayatımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kariyer ve gelecek hedeflerimiz için mücadele etmemiz gereken bir dönem başlıyor. Kendimize farklı kariyer amaçları belirleyebilir, işimizde değişiklik yapmayı düşünebiliriz. Bu zamana kadar ilgilenmediğimiz bir alanda yeni iş fırsatları önümüze çıkabilir.

İkizler: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşlerimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Uzun zamandır eğitim almak istediğimiz bir konuyla ilgili yeni bir fırsat önümüze çıkabilir. Ufkumuzu genişletecek yeni insanlarla tanışabiliriz. Aydınlanma yaşayacağımız bir yurt dışı seyahati söz konusu olabilir.

Yengeç: Ortak kazançlar, eşin parası, sigorta, vergi, miras gibi konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz. Maddi konular ile ilgili yeni girişimler yapmak isteyebiliriz. Risk almak konusunda korkusuz olabilir, daha önce cesaret edemediğimiz spekülatif yatırım alanlarına yönelebiliriz. Finansal konularda daha atak ve cesur davranışlarda bulunabiliriz.

Aslan: Evlilik, ortaklık, anlaşmalar gibi konular ön plana çıkacaktır. İkili ilişkilerde, evliliğimizde ya da ortaklıklarımızda gergin süreçlerden geçeceğimiz bir dönemdeyiz. Karşımızdaki kişilerle fikir ayrılıklarından kaynaklanan çatışmalar yaşayabiliriz. Daha sonra zararlı çıkabileceğimiz için bu dönem herhangi bir konuda anlaşmalar ya da sözleşmelere imza atmak için uygun bir zaman değildir.

Başak: Sağlık, işyeri, günlük rutinlerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş yerimizde, günlük hayatımızda yoğun bir mücadele dönemine giriyoruz. Kendimizi bedenen ve zihnen çok yoğun ve aktif hissedebiliriz. Kendimizi rahatlatmak için meditasyon ya da spor yapmaya yönelmek bize iyi gelecektir. Ayrıca sağlığımızı da bu dönemde tekrar gözden geçirmekte yarar vardır.

Terazi: Aşk, sosyal yaşam, hobiler ve yaratıcılık ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde aşk hayatımızda beklenmedik sürprizler ve yeniliklerle karşılaşabiliriz. Sosyal ortamlarda, partilerde entelektüel, mücadeleci, aydınlatıcı insanlarla bir araya gelebiliriz. Bu zamana kadar hobi olarak götürdüğümüz bir projeyi bir işe dönüştürmek isteyebiliriz. Çocuklarımız varsa, onlarla mantıklıca konuşarak sorunlarımızı çözmemiz gerekebilir.

Akrep: Ev ve aile konuları ön plana çıkacaktır. Ailemiz ile gerginlik yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Ebeveynlerimiz ile aramızda bir güç savaşı ortaya çıkabilir. Bir aile bireyi ile aramızda fikir ayrılıklarından kaynaklanan sözlü tartışmalar yaşanabilir. Şu anda oturduğumuz evimizde, ani bir kararla büyük bir tadilata girişebilir, ya da tamamen yaşadığımız mekânı değiştirmek isteyebiliriz.

Yay: Yakın çevre ve kardeşler ile aramızdaki ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile aramızda fikirsel ayrılıklardan kaynaklanan sözlü tartışmalar yaşanabilir. Kendi fikirlerimizi çevremize kabul ettirmek için mücadele verebilir, farklı fikirlere karşı aşırı bir direnç gösterebiliriz. Bizi zorlayacak ama aynı zamanda zihnimizi açacak yeni bir eğitim söz konusu olabilir.

Oğlak: Maddi konular ve para kaynakları ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, maddi konularda mücadele etmek zorunda kalabilir, radikal ve denenmemiş çözümlere yönelebiliriz. Para durumumuzda ani dalgalanmalar olabilir. Riskli yatırımlardan beklemediğimiz derecede maddi kazançlar getirebilir ancak yine de aşırı harcamalardan kaçınmamız gereken bir dönemdeyiz.

Kova: Bu dönemde, imajımız, kendimizi dış dünyaya ifade etme biçimimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak çok daha canlı, atak ve özgüvenli hissedeceğimiz bir dönemdeyiz. Sıra dışı ve yenilikçi fikirlerimiz çevreden destek alabilir, hedeflerimize ulaşmak için harekete geçebiliriz. Dış görünüşümüz ile ilgili radikal değişiklikler yapmamız da söz konusu olabilir.

Balık: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde iç dünyamızda bir yenilenme ve aydınlanma sürecinde olabiliriz. Maddi ve manevi değerlerimizi tekrar gözden geçirebilir, hayatımızda yapmamız gereken değişikliklerin farkındalığına erişebiliriz.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.