Mars Kova Burcunda Retro! Öfkeyle Kalkan Zararla Oturur!

Savaşçı ruhun ve mücadelenin sembolü Mars gezegeni, 27 Haziran tarihi itibariyle Kova burcunda 14 Ağustos’a kadar sürecek olan retro hareketine başladı. Peki, canlı, dinamik, hareketli, geri adım atmak istemeyen Mars, bu süreçte kendini nasıl hissedecek?

Geri hareket etmek anlamına gelen retro, Mars’ın ateşli, hedefine kilitlenen, enerjik doğasını zora sokar. Mars, bu durumda yaşam enerjisini ve öncü niteliğini kaybeder. Bu dönemde inisiyatif aldığı hiçbir iş yolunda gitmeyebilir, zamanlaması hep yanlış olabilir, fevri çıkışları ona büyük kayıplar yaşatabilir.

Kova burcundaki Mars, son derece asi, başına buyruk, kendi kurallarına göre hareket etmeyi seven, özgürlükler için savaşan bir yerleşimdir. Ancak bu süreçte, kurallara meydan okumak, otoriteyle çatışmak, hiçbir yarar getirmeyeceği gibi, büyük zarar da verebilir.

Kova burcu, teknolojiyi de temsil ettiğinden, bu dönemde hem kişisel hem de toplumsal alanlarda teknoloji ile ilgili büyük sorunlar yaşanması şaşırtıcı olmayacaktır. Bilgisayarımız, telefonumuz, emektar ev eşyalarımız bizi hiç beklemediğimiz anlarda yarı yolda bırakabilir.

Bu iki aylık süreçte, öfkemizi kontrol altında tutmak, düşünmeden hareket etmemek, önemli kararlar almadan önce iki değil beş kere düşünmek, kazalara karşı devamlı alarmda olmak çok önemlidir. Kontrollü davranmayı başaranlarımız bu dönemi en az hasarla atlatacak kişilerdir.

Kova’da yaşanacak Mars retrosunun yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç: Sosyal çevremiz ve arkadaşlarımızla ilgili şok edici gelişmelerin yaşanabileceği bir döneme giriyoruz. Arkadaşlarımız ile beklenmedik kavgalar söz konusu olabilir. Bugüne kadar sosyal çevremizden aldığımız desteği kaybedebiliriz. Öfkemize hâkim olmalı, sonradan pişman olacağımız sözler sarf etmemeliyiz. Kariyerimizle ilgili hedefleri revize etmek zorunda kalabiliriz.

Boğa: Kariyerimiz ve hayat amaçlarımız ile ilgili çeşitli sınavlardan geçtiğimiz ve hedeflerimizi tekrar gözden geçirmek zorunda kalabileceğimiz bir dönemdeyiz. Sakinliğimizi korumamız, üstlerimizle karşı karşıya gelip, kariyerimize zarar verecek çatışmalar yaşamamızı engelleyebilir. İşimizle ilgili ani kararlar almaktan kesinlikle kaçınmalıyız.

İkizler: Yurt dışı, eğitim, hukuk, medya gibi konularda gelişmeler yaşayabileceğimiz bir dönemdeyiz. Geçmişten gelen bir dava yeniden gündeme gelebilir. Eğitim görüyorsak, sınavlar ya da okulu bitirmekle ilgili sıkıntılar yaşayabiliriz. Ani bir şekilde uzak bir ülkeye taşınmamız söz konusu olabilir. Çevremizle fikir ayrılıkları yüzünden büyük tartışmalara girebiliriz. Kontrollü olmaya çalışmalıyız.

Yengeç: Finansal konularda sıkıntı yaşayabileceğimiz bir sürece giriyoruz. Eski bir vergi, sigorta ya da kredi problemi tekrar su yüzüne çıkabilir. Bir miras paylaşımı yüzünden sevdiklerimizle aramızda tartışmalar yaşanabilir. Sorumluluğunu üstlenmemiz gereken beklenmedik borçlar ve ödemelerle yüz yüze gelebiliriz. Yüklü miktarda ani bir harcama yapmamız gerekebilir.

Aslan: İkili ilişkiler odak noktamız haline gelecek. İlişkilerimizde yolunda gitmeyen konular ve geçmişten gelen sorunlar bu dönemde su yüzüne çıkabilir. Tartışmalar ve gerginlikler bize ilişkimizi sorgulatabilir. Uzun vadeli bir ilişkideysek, ani bir evlilik kararı alabilir ya da evliysek, yollarımızı ayırmaya karar verebiliriz.

Başak: İş ve günlük hayat rutinlerimizde, hayat dengemizi sarsacak beklenmedik değişiklikler yaşamamız mümkün. Hakkımızı daha çok arıyor, sesimizi daha çok çıkarıyor olacağız. Ancak, tepkilerimizi abartmamaya ve kontrolümüzü kaybetmememe çok dikkat etmeliyiz. İş arkadaşlarımız ve günlük yaşamamızdaki kişilerle daha sonra pişman olacağımız şekilde konuşmamakta yarar var.

Terazi: Bu dönemde aşk hayatımız ve romantik ilişkilerimiz ön planda. Eğer bir ilişkimiz varsa, kendimizi sık sık eski sorunları deşip, gündeme getirirken bulabiliriz. İlişkimizin sürmesini istiyorsak, daha yapıcı ve sakin davranmaya çalışmalıyız. İlişkimiz yoksa, bu dönemde hayatımıza aniden yeni birileri girebilir. Yeni başlayan ilişkilerimizin kalıcı olması için, her şeyi sorgulamaktan vazgeçmeliyiz.

Akrep: Aile ilişkileri ve ev hayatımızda gerilimin artacağı bir sürece giriyoruz. Ebeveynlerimizin verdiği kararları sorgulayabilir, kurallara baş kaldırabiliriz. Ayrıca, geçmişten gelen aile sorunları tekrar gündem olabilir ve aile içi tartışmalara yol açabilir. Evliysek ya da uzun vadeli bir ilişki içindeysek, eşimizin ya da partnerimizin ailesi ile de ilişkilerimiz bozulabilir. Sakinliğimizi korumaya çalışmalıyız.

Yay: Yakın çevremiz, kardeşler ve akrabalarımızla ilişkilerimizde geçmişten gelen sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Aramızda sert konuşmalar ve çatışmalar yaşanabilir. Kendimize hâkim olmaya çalışmalı, kırıcı konuşmaktan kaçınmalıyız. Yarım bıraktığımız eski bir eğitime tekrar başlamamız söz konusu olabilir. Bu dönemde küçük kazalardan kaçınmak için ekstra dikkatli olmaya çalışmalıyız.

Oğlak: Finansal konuların ön plana çıkacağı, para konularında gerilim yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Yeni yatırımlar, yeni bir zam isteği gibi konular için hiç uygun bir zamanda değiliz. Gelirimizde bizi endişelendirecek ani dalgalanmalar yaşanabilir. Kendi yeteneklerimiz ile ilgili şüphelere kapılabiliriz. Özgüvenimiz azalabilir. Ancak bu sürecin geçici olduğunu unutmamalıyız.

Kova: Kendimizi özgürlüğümüz kısıtlanmış ve baskı altında hissettiğimiz bir dönemden geçiyoruz. İfade güçlüğü yaşayabilir, çevremiz tarafından yanlış anlaşılabiliriz. Hedeflerimizi gerçekleştirmek isterken önümüze çıkan toplumsal engeller çok öfkelenmemize ve hatalı kararlar almamıza sebep olabilir. Öfkemize yenilmeden, sakin ve detaylı düşünerek ilerlememizde fayda var.

Balık: İç dünyamızın son derece çalkantılı olduğu bir süreçteyiz. Bu dönemde kendi içimize dönmek, dış dünyada karşılaşacağımız zorlukların geçici olduğunu bilerek, zihnimizi dinlendirmek bize iyi gelebilir. Geriye dönerek, yaptığımız yanlışları, attığımız hatalı adımları da gözden geçirip, yeni döneme hazırlanmak için çok uygun bir zamandayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.