Mars Kova Burcuna Geçiyor! Özgürlüğümüzü İlan Etmek İsterken Dur Diyen Bir süreç Var…

Kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu, hayat enerjimizi, arzularımızı ve olaylarla mücadele ediş şeklimizi ifade eden gezegen Mars, İstanbul’ a göre çıkartılmış haritada 30 Mart 2020 tarihinde saat 22.43 te Kova burcuna geçiyor. 13 Mayıs 2020 tarihine kadar bu burçta seyahat edecek olan Mars’ ın etkisi ile özgürlüğümüze her zamankinden daha düşkün olacağız. Bağımsızlığımızı ilan etmek isteyecek, arkadaş gruplarımız veya sosyal çevremiz içerisinde daha çok kendimizi göstermek isteyeceğiz. Dernek, vakıf ve grup çalışmalarında aktif olmak isteyecek, halkın veya insanlığın yararına yapılacak faaliyetlerde yer almak isteyeceğiz. Diğer yandan özgürlük alanımızı ilan edecek, bireysel sınırlarımızı belirleyeceğiz.

İdealist girişimlerle bulunabilir, farklı veya ilginç çalışmalar yapmak isteyebiliriz. Kendimizi her zamankinden daha orijinal bir şekilde ortaya koyabilir, kararlılıkla ve taviz vermeden hedefimize odaklanma enerjisini yakalayabiliriz. Haksızlıkların olduğu yerde korkusuzca durabileceğiz. Bunların yanı sıra bilimsel, teknolojik gelişmelere şahit olabiliriz. Fikirlerimizi sonuna kadar savunacak; hatta zaman zaman sadece kendi düşüncelerimizin doğruluğuna inanarak başka görüşlerle inatlaşacağız. İşte bu noktada dikkat etmeliyiz! Zira 31 Mart’ tan itibaren bir süreliğine Satürn’ le yan yana seyahat edecek olan Mars, aşırılığa kaçmamıza, ego savaşlarının ve tartışmalarla gelebilecek tatsızlıkların habercisi olabilir. Bu görünümle birlikte davranış tarzımız, geleneklere aykırıymışçasına bir etki yaratabilir. Kimi zaman harekete geçmek ve aksiyon almak isterken bizi sınırlayan veya yavaşlatan bazı koşulların varlığını hissedebiliriz. Ayrıca gruplar içerisinde almamız gereken bazı sorumlulukların olduğunu fark edebiliriz.

Peki Mars’ ın Kova Burcu Seyahati Yükselen Burçları Nasıl Etkileyecek?

KOÇ; Bu süreç boyunca arkadaşların ve gelecek beklentilerin gündemde olacak gibi görünüyor. Hayata dair hedeflerin için harekete geçmek isteyebilir, farklı veya orijinal çözümleri kullanarak aksiyon alabilirsin. Grup çalışmalarında ve ilginç organizasyonlarda yer almak isterken kısıtlamalarla veya seni yavaşlatacak birtakım gelişmelerle karşılaşabilirsin. Bilimsel veya teknolojik birtakım araştırmaların yapıldığı mesleki gruplara katılabilirsin. İnsanlığı ilgilendiren faaliyetler için mücadele edebilir, başkalarının da yararına olacak konularda fikirlerini cesaretle savunabilirsin. Ancak görüşlerinde inat etmemeye ve aşırıya kaçmamaya özen göstermelisin. Aksi takdirde atışmalar veya tatsızlıklar yaşayabilir, engellerle karşılaşabilirsin.

BOĞA; Bu süreç boyunca kariyer hayatın gündemde olacak gibi görünüyor. Orijinal projelerde yer almak için harekete geçebilir, işinde ilerlemeni sağlamak adına farklı çözüm ve teknolojileri kullanmak isteyebilirsin. Daha eşit şartlarda çalışmak ve başarıyı birlikte elde edebilmek için mücadele edebilirsin. Kalabalık bir grupla çalışmak durumunda kalabilir, yoğun bir kariyer programına girerek sorumluluklarının arttığını hissedebilirsin. Öte yandan işinle ilgili görüşlerini savunurken aşırıya kaçmamalı, patronlarınla veya hayatındaki otorite figürleriyle çatışmamaya özen göstermelisin.

İKİZLER; Bu süreç boyunca hayata dair görüşlerin ve akademik kariyerin gündemde olacak gibi görünüyor. Yüksek öğrenimin için bilimsel veya teknolojik birtakım çalışmalara katılmak isteyebilir, diğer yandan seni sınırlayan veya yavaşlatan bazı koşullarla karşılaşabilirsin. Orijinal inanç ve felsefelere merak salabilir ve yaşama dair görüşlerini geliştirecek araştırmalar yapabilirsin. Daha eşit şartları ve insanlık yararına fikirleri savunan gruplar için harekete geçebilir, sosyal medya da düşüncelerini bütün cesaretinle paylaşabilirsin. Ancak başka görüşlerle inatlaşmamaya ve aşırıya kaçmamaya özen göstermelisin. Aksi takdirde bazı çatışmalar yaşayabilirsin.

Yengeç; Bu süreç boyunca parasal konular gündemde olacak gibi görünüyor. Ortak veya eşinle gelen gelirlerle ilgili yeni bir başlangıç yapmak, belki farklı veya bilimsel bir projeyle ilgili girişimde bulunmak isteyebilirsin. Ancak bu dönemde özellikle giderlerini ve kredi, borç, alacak, faiz gibi konuları iyice planlamalı ve ona göre aksiyon almalısın. Zira risk almak ve cesurca atılımlar yapmak için oldukça istekli olacaksın. Öte yandan giderlerinle ilgili endişelerin artabilir. Ortaklı paylaşımlarla ilgili alman gereken sorumlulukları fark edebilirsin. Finansal dengeni korumak için mücadele etmen ve yaratıcı çözümler bulman gerekebilir. Bun süreçte psikolojik olarak baskı veya hassasiyetler hissedebilirsin.

ASLAN; Bu süreç boyunca ikili ilişkilerin gündemde olacak gibi görünüyor. Eşinle veya ortağınla fikir ayrılıkları yaşayabilir, belirli bir düşüncede inatlaşabilirsin. Bu dönemde daha objektif olmalı ve uzlaşmacı bir yaklaşımla hareket etmelisin. Evliliğinde belirli bir görüşü cesaretle savunurken eşinin de bakış açısıyla bakmaya çalışmalı, tartışmacı olmamaya özen göstermelisin. Ortaklı işlerinde bir topluluk içerisinde aksiyon alman, içinde teknolojinin ya da bilimin yer aldığı çalışmalara girmen gerekebilir. Ancak iyi bir planlama yapmalısın. Aksi takdirde alman gereken sorumlulukların artabilir. Koşulların sadece sana bağlı olmadığını fark edebilirsin. Bazı engellemelerle karşı karşıya kalabilir, bu sebeple sürtüşmeler yaşayabilirsin.

BAŞAK; Bu süreç boyunca sağlık ve çalışma hayatın gündemde olacak gibi görünüyor. Bilimsel veya üst teknolojilerin kullanıldığı bir çalışma düzenine geçebilir, grupla birlikte veya sanal alemde işlerini yürütmek için aksiyon alman gerekebilir. Çalışma arkadaşlarınla fikirlerini cesurca paylaşabilir; hatta aşırıya kaçarak inatlaşabilirsin. Karşı tarafı da dinleyerek daha objektif bir yaklaşımla hareket etmeye özen göstermelisin. Bu dönemde oldukça cesur adımlar atabilirsin. Ancak planlarını gözden geçirmelisin. Aksi takdirde bazı çatışmalar yaşayabilir, sorumluluklarının arttığını veya seni yavaşlatan koşulların geliştiğini hissedebilirsin. Ayrıca sağlığına özen göstermeli, düzenli bir beslenme sistemiyle bu süreci geçirebilirsin.

TERAZİ; Bu süreç boyunca sosyal hayatın, aşk ve yaratıcılık konuların gündemde olacak gibi görünüyor. Hayattan daha fazla keyif alabilmek için sosyalleşmek ve arkadaşlarınla organizasyonlar düzenlemek isterken seni yavaşlatan bazı koşulların olduğunu fark edebilir, engellerle karşılaşabilirsin. Bir ilişkin varsa bazı inatlaşmalar söz konusu olabilir. Birlikteliğinde çatışmalar yaşamamak adına karşı tarafında düşüncelerine önem vermelisin. Çocuğunla geçirdiğin vakitleri farklı kılmak isteyebilir ve bunun için harekete geçerken bir yandan da onunla ilgili sorumluluklarının arttığını hissedebilirsin. İlginç hobileri deneyimleyebilir, yaratıcılığı geliştirebileceğin gruplara veya sanal organizasyonlara katılabilirsin.

AKREP; Bu süreç boyunca yaşam alanını ve kökleri ilgilendiren konular gündemde olacak gibi görünüyor. Ailenden veya geçmişten gelen konularla ilgili çaba harcaman gerekebilir. Geleneklere daha yenilikçi bir bakış açısıyla yaklaşmak isterken yaşı büyük kişiler veya otorite figürlerin tarafından bazı engellerle karşılaşabilirsin. Evde daha çok vakit geçirmek veya aile bireylerini ağırlamak isterken diğer taraftan sorumlulukların arttığını hissedebilirsin. Yaşam alanını paylaştığın bireyler veya köklerden gelen konularla ilgili gerginlikler yaşaman mümkün. Arsa veya ev gibi bir mülkün alım-satım işleri için harekete geçmek isterken dikkatli ve planlı olmalısın. Zira seni yavaşlatan koşulların olduğunu fark edebilirsin.

YAY; Bu süreç boyunca yakın çevren ve iletişim konuları gündemde olacak gibi görünüyor. Akraba, kuzen veya varsa kardeşlerinle bir araya gelip sosyalleşmek isterken seni durduran veya engelleyen bazı koşulları fark edebilirsin. Yakın çevrenle sanal ortamlarda görüşerek iletişimini devam ettirmek için harekete geçebilirsin. Fikir alışverişlerinde bulunurken objektif bir yaklaşım sergilemeli ve diğer kişilerin de düşüncelerine yer vermelisin. Aksi takdirde yanlış anlaşılmalardan doğacak bazı çatışmalar veya gerginlikler yaşanabilir. Ticaretle uğraşıyorsan birtakım kısıtlamalarla karşılaşabilir, sorumluluklarının arttığını hissedebilirsin. Yazışmalarında ve anlaşmalarında daha iyi bir planlama ile süreçleri yönetmen gerektiğini fark edebilirsin.

OĞLAK; Bu süreç boyunca maddi kaynaklarınla ilgili konular gündemde olacak gibi görünüyor. Alternatif yollardan gelir kapısı açabilmek için harekete geçeceğin bir döneme giriyorsun. Bilimsel veya teknolojik çalışmalara katılarak para kazanabilmek için atılımlar yapmak, gruplarla iş birliği yapmak isteyebilirsin. Bu uğurda girişimlerde bulunurken seni yavaşlatan veya engelleyen bazı koşulların geliştiğini fark edebilirsin. Kazançlarında kısıtlamalarla karşılaşabilir ve bunun için mücadele etmen gerekebilir. Gelir- gider dengeni gözeterek harcama yapman, planlı olman gerektiğini fark edebilir; maddi sorumluluklarının arttığını hissedebilirsin.

KOVA; Bu süreç genel hayat dinamiklerini doğrudan etkileyecek gibi görünüyor. Bir yandan farklı bir sürece girip yeni bir başlangıç yapmak isterken diğer taraftan sorumluluklarının arttığını, mücadele etmen gereken koşulların olduğunu fark edebilirsin. Planlı hareket etmeli, cesurca atılımlar yaparken kontrolsüzce risk almamalısın. Bu süreçte ev, ikili ilişkiler ve kariyer hayatını da dengelemek gerekirken seni yavaşlatan veya engelleyen bazı konular için de yoğun efor sarf etmen gerekebilir. Sağlığına ve beslenmene de ayrıca dikkat etmen gereken bir dönem olacak gibi görünüyor. Aksiyon alırken fiziksel olarak şartları çok zorlamamalı, adrenalin içerecek sporlar yapmamalısın.

BALIK; Bu süreç boyunca bilinçaltın gündemde olacak gibi görünüyor. İç dünyana dönerek sana farklılık katacak ruhsal çalışmalar yapmak isteyebilirsin. Derinlerde kalmış veya geri plana attığın bazı korkularınla yüzleşebilirsin. İnancına göre maneviyata yönelmek bu dönemde sana iyi gelecektir. Kontrolünün dışında gelişen ve müdahale edemediğin bazı koşullarla mücadele etmen gerekebilir. İhtiyaç sahibi kişiler için yardım çalışmalarına katılabilir, başkalarına fayda sağlamak için efor sarfedebilirsin. Ancak yine planlı olmaya ve kontrolsüzce risk almamaya özen göstermelisin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.