Mars İkizler Burcunda: Kış Uykusundan Uyanıyoruz

Mart ayının son gökyüzü hareketi 31 Mart tarihinde gerçekleşiyor. Mars, 31 Mart itibariyle Boğa burcunu terk ediyor ve İkizler burcuna geçiş yapıyor. 16 Mayıs tarihine kadar da buradaki yolculuğunu sürdürecek.

Mars bize, güç kullanma kapasitemizi ve hayatta ne için mücadele edeceğimizi anlatır. Hemen harekete geçmeyi tercih eden Mars, bir önceki dönemde Boğa’nın âtıl enerjisi nedeniyle kendini tam olarak gösterememişti. İkizler burcunda ise biraz daha kendini bulacak, hız ve hareket kazanacak.

İkizlerin ele avuca sığmayan doğası sayesinde, Mars özellikle zihinsel alanda daha da cesur davranacak. Sözümüzü kimseden esirgemediğimiz bir döneme giriyoruz. Kendimizi ifade etmekten çekinmeyecek, fikirlerimizi korkusuzca ortaya süreceğiz. Mars Boğa’dayken aşırı temkinli ve sabırlı davranıp önümüze gelen fırsatları kaçırıyor, her şeyi içimize atıyorduk. Şimdi de düşünmeden hareket edip sonradan pişman olacağımız laflar edeceğimiz bir sürece giriyoruz. Dikkat etmemiz gereken nokta, ağzımıza geleni söyleyerek, etrafımızdakileri kırmaktan kaçınmak.

İkizler burcundaki Mars, üzerimizdeki ağırlığı atıp sosyal alanlarda da çok etkin olmamızı sağlayacak. Entelektüel kapasitemizde de büyük bir artış görebiliriz. Mart başından beri devam eden Merkür retrosunun da 28 Mart itibariyle sona ermesi, zihinsel olarak kendimi toparlamamızı sağlayacak.

Tabii ki İkizler doğası gereği kararsızlıklar ve ikilemler burcu olduğu için, yine belli konularda iki arada bir derede kalmamız şaşırtıcı olmayacak. Yine de heyecanlı, meraklı ve her ne kadar zaman zaman gergin olsak da eğlenceli bir ruh hali içinde olacağımız kesin.

Peki, İkizlerdeki Mars’ın yükselen burcumuza göre hayatımıza etkileri nasıl olacak?

Koç: Yakın çevre ve kardeşler ile aramızdaki ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile iletişim trafiğimiz artabilir. Çok sayıda kısa yolculuk yapabiliriz. Günlük yaşamımızın hareketleneceği bir döneme giriyoruz. Yakın çevremizle fikir alışverişi yapmak, entelektüel tartışmalar girişmek bize büyük zevk verecek. Sosyal medyada ise çok aktif olacağımız bir süreçteyiz. Ancak dilimize hâkim olmakta fayda var.

Boğa: Maddi konular ve para kaynakları ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, maddi konularda kendimizi risk almaya hazır hissedebilir, yeni gelir ve yatırım alanlarına yönelebiliriz. Finansal olarak her zamankinden daha cesur olabilir, harcamalarda biraz aşırıya kaçabiliriz. Çok fazla temkinli davranmamalı, gerekli gördüğümüz yerde risk almalı ancak daha sonra bütçemizi çok zorlayacak girişimlerden ve harcamalardan da kaçınmalıyız.

İkizler: Bu dönemde, imajımız, kendimizi dış dünyaya ifade etme biçimimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha enerjik ve cesur hissedebiliriz. Daha çok konuşmak isteyecek, özellikle zihinsel olarak kendimizi daha çok göstermek isteyeceğiz. Ancak bize zarar verebilecek sert sözlerden ve sivri dillilikten kaçınmalıyız. Daha uzlaşmacı olmamızda büyük yarar var.

Yengeç: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. İç dünyamızda iniş çıkışlar ve çalkantılar yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Derinlerde yatan korkularımız ön plana çıkabilir. Gizli düşmanlarımızla ya da arkamızdan konuşanlarla mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Karar vermemiz çok zorlaşabilir, ruhsal ikilemlerde kalabiliriz. Bu dönemde sağlığımıza zarar vereceği için gerginlikten uzak durmaya çalışmalıyız.

Aslan: Sosyal çevre, gruplar ve arkadaşlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, yeni insanlarla tanışabilir, yeni sosyal çevrelere girebilir, kendimize yeni gelecek planları kurabiliriz. Sosyal çevremiz vasıtasıyla önümüze yeni iş fırsatları çıkabilir. Bu fırsatları değerlendirmeli, korkak davranmamalı ancak bir taraftan da temkini de elden bırakmamalıyız.

Başak: Kariyer ve iş hayatımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kariyer ve gelecek hedeflerimiz hakkında biraz gergin ve endişeli olabiliriz. Üstlerimiz ve ebeveynlerimiz ile yaşayabileceğimiz gerginlikleri konuşarak çözmeye çalışmalıyız. Fikirlerimizi dile getirirken, çok iddialı bir dil kullanmamakta fayda var. İş değişikliği yapmak konusunda daha cesur olacağız ancak biraz da temkinli davranmaya dikkat etmeliyiz.

Terazi: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşlerimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi atıl ve enerjisi hissettiğimiz bir dönemden sonra tekrar harekete geçerek, yeni bir eğitim alabilir ya da seyahat planları yapabiliriz. Kendimizi ifade etme isteğimiz bu dönemde çok büyük bir artış gösterecek. Entelektüel tartışmalar içinde bulunmaktan zevk alacağız ancak herkesin görüşlerine saygılı olmamızda yarar var.

Akrep: Ortak kazançlar, eşin parası, sigorta, vergi, miras gibi konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz. Maddi konular ile ilgili endişelerimiz artabilir. Ancak bir yandan da harcama dürtülerimiz de artabilir. Ortak kaynakların kullanımı konusunda partnerimiz, eşimiz ya da ailemiz ile tartışma yaşayabiliriz. Fazla risk aldığımız ve düşünmeden hareket ettiğimiz için eleştirilmemiz ve bu yüzden gerilmemiz de mümkün.

Yay: Evlilik, ortaklık, anlaşmalar gibi konular ön plana çıkacaktır. İkili ilişkilerde, evliliğimizde ya da ortaklıklarımızda gergin süreçlerden geçeceğimiz bir dönemdeyiz. İki ilişki arasında kalabilir, mevcut ilişkimizde tamam mı devam mı kararını vermekte zorlanabiliriz. Sorunlarımızı tartışarak değil açıkça konuşarak çözmeye çalışmalıyız.  Daha sonra zararlı çıkabileceğimiz için bu dönem herhangi bir konuda anlaşmalar ya da sözleşmelere imza atmak için uygun bir zaman değildir.

Oğlak: Sağlık, işyeri, günlük rutinlerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş yerimizde, günlük hayatımızda hareketli bir döneme giriyoruz. Birlikte çalıştığımız kişilerle fikir alışverişi yapabilir, yeni projeler geliştirebilir, parlak fikirlerimizle takdir toplayabiliriz. Ancak zekamızla bilgiçlik taslamamızda ve daha kararlı olmamızda fayda var. Zihnimizin hiç durmadan çalışması hem günlük hem de iş yaşamımızda kendimizi çok yorgun hissetmemize sebep olabilir.

Kova: Aşk, sosyal yaşam, hobiler ve yaratıcılık ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde aşk hayatımızda hızlı bir sürece başlıyor. Sportif aktivitelerden çok zihnimizi çalıştıracak, entelektüel yönlerimizi besleyecek aktiviteler bu dönemde bizi daha çok rahat ettirebilir. Hobilerimizle daha çok ilgilenmeye başlayabilir, yeni ilgi alanları üzerine eğilebiliriz. Sosyal yaşamımız da hareketlenebilir.

Balık: Ev ve aile konuları ön plana çıkacaktır. Ailemiz ile gerginlik yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Fikirsel ayrılıklarda kantarın topuzunu biraz kaçırabilir, sert sözler sarf edebiliriz. Evdeki misafir trafiği artabilir. Arkadaşlarımızla evimizde bir araya gelebilir, keyifli ancak zaman zaman gerileceğimiz sohbetler edebiliriz. Evle ilgili değişiklikler yapmak isteyebilir ancak aynı zamanda bu yüzden strese de girebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.