Mars Burcuna Göre Problemlerinle Nasıl Başa Çıkarsın?

Mars, temelde birçok niteliğimizle ilgili olsa da genel bir deyişle bizlerin içsel hislerini dış dünyamıza nasıl yansıttığımızı anlatır. Olaylar karşısındaki savaşımızı ve savunmamızı nasıl verdiğimizi ifade eder. Bir problemle karşılaştığımızda tepkimizi, ne kadar sabredebildiğimizi ve nasıl bir tutum tercih ettiğimizi gösterir. Kimisi uzun uzun planlar yapar, kimisi o anda parlar ve direkt pozisyon alır, kimisi ise bağrına taş basıp adeta yılların yorgunuymuşçasına susmayı tercih eder. Bakalım Mars burcumuza göre karşılaştığımız sorunlarla nasıl başa çıkıyoruz?

Mars burcunu öğrenmek için tıkla! 

AYARSIZ ENERJİSİYLE MÜCADELE EDEN KOÇ BURCU

Mars, Koç burcunda adeta şahlanışa geçiyor desek abartmış olmayız. “Problem mi, o da ne?” deyip önünü ardını düşünmeden kafa göz dalabilir mevzuya. Zaten hayatı normal seyrinde ilerlerken bile  kıpır kıpır, yerinde duramayan Mars Koç kişisinin bir problemle karşılaştığında sakin kalabileceğini düşünmemiz imkansız! Haddinden fazla aceleci ve ne yazık ki başından bela eksik olmayan bu arkadaşımız, mevzuyu bir anlık parlamayla o anda çözmeye gayret edecektir. Bu sorunu başladığı gibi hızlı halledebilir mi bilinmez, malumunuz Koç bu, parladığı andaki hızı stabil kalmayabilir, sönebilir de. Ama biz onun rekabetçi ve mücadeleci tavrını seviyor ve destekliyoruz.

SABIR KÜPÜNE DÖNÜŞEN BOĞA BURCU

Temelinde atılgan bir karakterle donatılmış olan Mars gezegeninin, sebatkar Boğa burcunu pek sevmediğini görüyoruz. Boğa burcu Mars gezegeninin atılganlığını sömürdüğünden enerjiyi boşaltamama söz konusu olur ve bu da beraberinde haddinden fazla inat getirir. Hareket ve mücadele etme enerjileri hemen hemen yoktur. Özünde de çok sabit fikirli olan Boğa burcunu, karşılaştığı bir problemin üstesinden gelmesi gerektiğinde,  ömrünün sonuna kadar aynı sabitlikte ve inatla, asla uğraşmaya tenezzül etmeyip kendiliğinden çözülmesini beklerken görürseniz şaşırmayın! Zira koca gezegen Mars’ı bile hareketsizliğe hapsetmiş olan Boğa, herhangi bir problem söz konusu olduğunda harekete geçer mi hiç?

EN GÜÇLÜ SİLAHI ÇENESİ OLAN İKİZLER BURCU

Gelelim burçlar aleminin en keskin zekalısı, en sivri dillisi, en afacan çocuğu olan İkizler burcuna. Böyle uç iltifatlarla başlayınca haliyle anlaşılıyor ki Mars da İkizler’e karşı boş değil. Açıkçası Mars, İkizler burcunu pek bir sevdiğinden onun için gerekli imkanı tanıyor. Bildiğimiz gibi İkizler burcu tek nefeste bir ömür çene çalabilme yeteneğine sahip olduğu için, bir problemle karşı karşıya kalsa bunun üstesinden nasıl gelebileceğini az çok tahmin edebiliyoruz. Konuşmaya başladıktan kısa bir süre sonra ortada problem falan göremeyeceksiniz, zira problem var olduğuna pişman olup kendi kendini imha edecektir. Zaten kim dayanabilmiş ki bugüne kadar İkizler’in çene kuvvetine? Ama önemli bir nokta var ki problemin büyüklüğü ile İkizler’in açacağı dil yarası doğru orantılı olarak büyüyebilir, aman dikkat!

GEREKİRSE KISKAÇLARINI ÇIKARAN YENGEÇ BURCU

Mücadeleden asla taviz vermeyen Mars’ı, kendisini her anlamda ağlamaktan helak edebilme potansiyeline sahip Yengeç burcunda hayal edince, ister istemez sıfır mücadele ile karşılaştığı sorunu gözyaşlarıyla boğmaya çalışan bir Mars Yengeç kişisi görebilirsiniz. Evet, bir sorun yaşadığında bu durumdan asla kendisini sorumlu tutmayacağı için herhangi bir efor sarf edeceğini de sanmıyoruz. Türlü manipülasyonlar, ajitasyonlar ve duygu sömürüleri ile hemen hemen her türlü problemi alt edebileceklerine olan güvenleri tamdır. Fakat Yengeç demişken bir istisnamız söz konusu; eğer ki o problem kendi canından daha kıymet verdiği ailesi veya çocuğuyla ilgiliyse, işte o zaman durum değişir ve Yengeç susar, kıskaçları konuşur!

İÇİNDEKİ DİKTATÖRÜ UYANDIRAN ASLAN BURCU

Mars Aslan kişisi açısından bakıldığında mükemmel bir konum! Kendilerine olan güvenleri tam, cesaretli, hatta kibirli ve biraz da şiddete meyilli olduklarından; bir problemle karşılaştıklarında, o problemin çözülmeme gibi bir şansı yoktur. Mars Aslan kişisi, gerekirse tüm zorbalığını kullanır ve o sorunu çözer. Çünkü Aslan burcunun getirdiği bir inatları var ki sormayın! Her şeyden önce, bu karşılaştıkları problemin egolarına zarar verme ihtimali varsa eğer, gerekirse bir diktatör edasıyla sorunun çözümüne odaklanır ve engel tanımazlar. Bu sebepten kendileri için iyi bir Mars konumu olsa da çevrelerine sorulduğunda haklarında pek olumlu şeyler duyabileceğimizi sanmıyoruz.

SORUNUNU ELEŞTİREREK İMHA EDEN BAŞAK BURCU

Tahmin edildiği üzere karşılaştığı problemleri titiz ve eleştirel bir yöntem kullanarak, ince eleyip sık dokuyarak itina ile ortadan kaldırabilirler. Mars Başak kişisinde sürekli bir endişe ve genel bir memnuniyetsizlik hakim olduğundan gerekli seviyede dikkatli ve temkinlilerdir. Karşılaştığı sorunlarla mücadele şekli için genel manada eleştirel bir tavır takınır, hatta sorunun büyüklüğü ile doğru orantılı olarak ve başkalarının o soruna tuz biber ekmesiyle birlikte haddinden fazla sivri dilli olup eleştirinin dozunu kaçırabilirler. Sorunlarla başa çıkalım derken yeni sorunların oluşmasına sebep olmayalım, aman dikkat!

HER ALANDA DİPLOMAT TERAZİ BURCU

Mücadeleci ve hırslı olan Mars gezegeninin, uzlaşmacı Terazi burcunda çok da rahat ettiğini söyleyemeyiz. Sorunlarla baş etme yöntemleri ara bulmaktır. Mars uzlaşmak değil mücadele etmek isterken Terazinin buna gücü yoktur. Terazi, bir orta yol bulunamıyorsa vazgeçmeye meyilliyken; Mars, direnç gösterebilecek potansiyele sahip bir gezegendir. Dolayısıyla Mars Terazi kişilerinin bir sorunu taviz vermeden halledebildiğini söylemek mümkün değil.

SEZGİSEL SAVAŞÇI AKREP BURCU

Mars’ın en rahat ettiği burçlardan biridir. Akrep çok sezgisel bir burç olduğundan, Mars gezegeni de doğru bir stratejiyle her türlü sorunla baş edebilecek güce sahip olduğundan, Mars Akrep kişilerinin sorunlarla mücadele yöntemi için “hisset, titret, yok et” diyebiliriz! Daha açık ifade edecek olursak, problemin çözümüne giden yolu çok derinden hissedip en zayıf noktadan yakalayabilirler. Manipülatif bir kişiliğe sahip oldukları için her türlü yöntemi ve ekipmanı kullanarak mücadele edebilirler. Çok zorlu bir problem de olsa işin sonunda muhakkak elleri temiz kalacaktır. Sonuca giden yolda asla taviz vermez ve çıkarlarını gözetirler. Cesur ve kendilerinden emindirler. Velhasıl, o problem Mars Akrep kişisini bir tanısa, kendiliğinden bir sonuca bağlanır zaten desek abartmış olmayız!

PROBLEMİYLE BİLE EĞLENEBİLEN YAY BURCU

Mars Yay kişisi bir problemle karşılaştığında nasıl tepki vereceğini kestirmemiz pek mümkün değil aslında. Ama o problemi delilikleriyle aşacaklarına şüphemiz yok. Aslına bakarsak, bir sorun ile karşı karşıya kaldıklarında direkt olarak soruna odaklanıp mücadele etmezler. Keyif aldığı müddetçe uğraşabilir, malumumuz sıkılıp da bırakması an meselesi! Ama mücadele ederken de adeta bir korkusuz savaşçı olabilirler. İşin önünü ardını düşünmeden hareket edebilirler. Sıkılıp da mücadeleyi bıraktığı andaki umursamazlığı ise kısa bir zaman önceki savaşçıyı tanıyamamanıza neden olabilir.

STRATEJİK DEHA OĞLAK BURCU

Yine Mars gezegeninin sevdiği bir burç diyebiliriz. Sorunlar karşısında gayet stratejiktirler. Bir problemle karşılaştıklarında, size ilk bakışta boş vermişlik hissi verebilirler. İlgilenmediklerini sanabilirsiniz. Sinsice hareket ederler. Aslına bakarsak sorunu analiz etmekle meşgullerdir. Başaramayacakları sorunun mücadelesini vermezler. Yaptıkları analizler sonucunda büyük bir sabırla, hırsla ve mükemmel bir stratejiyle sorunu kökten halledebilirler. Zorluklar karşısında pes etmezler. Aksine iyice bilenirler. Egoları vazgeçmelerine müsaade etmez, altta kalmazlar. Kısacası, gereken zamanda ve gereken yöntemle hemen hemen her sorunun üstesinden gelebileceklerine inanıyoruz!

SORUNLARI TEKNOLOJİYLE YIKAN KOVA BURCU

Kova, Kovalığını Mars’ta da yapar! Bir sorun ile karşılaştığında teknolojinin her türlüsünü kullanır. Geleneksel değil sıra dışı yöntemlerle çözmeyi dener. O sorun ile şahsına münhasır ilkelerle mücadele etmeye koyulur. Her ne kadar sabit fikirli ve inatçı olsalar da yeniliklere açık ve zorluklar karşısında geri adım atmayacak kadar kararlı olduklarından, o kendilerine has yöntemleriyle direkt ve dürüstçe bir savaş vereceklerine eminiz. Sorun şu ki; o problem ile mücadele edeyim derken, yepyeni bir problem yaratırlarsa hiç şaşırmamak lazım…

PROBLEMLERİNİ GÖZYAŞLARIYLA BOĞAN BALIK BURCU

Mars Balık kişisinin enerjisi genelde düşük olur. Bu da mücadele sırasında duygusal gerginliklere yol açar. Mücadele enerjilerini ağlayarak tüketmeleri muhtemeldir. Kendileri için veremedikleri mücadeleyi başkaları için verebilirler. Mağdur olduklarını düşündükleri için bir sorun ile karşılaştıklarında yardım beklerler. Tepkilerini öngöremeyiz; ya aşırı fazla ya da gerektiğinden az olabilir. Sorunlarla mücadele etmek yerine, bu sorunun neden kendisini bulduğuyla uğraşabilir. Teslimiyetçi ve biraz da kaderci bir yapıları olduğundan; karşılaştıkları sorun ile fiziksel manada mücadele etmekten ziyade yardım alarak, ağlayarak veya dua ederek başa çıkmaya çalışırlar.

Bir Yorum Bırakın

One Ping

  1. Geri bildirim:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.