Mars Boğa Burcunda: Frene Basıyoruz…

Mars, 14 Şubat itibariyle Koç burcunu terk ediyor ve Boğa burcuna geçiş yapıyor. 31 Mart tarihine kadar da buradaki yolculuğunu sürdürecek.

Mars, bize, güç kullanma kapasitemizi, hayatımızda ne için mücadele edeceğimizi anlatır. Hemen harekete geçmeyi tercih eden Mars, yavaş hareket etmeyi tercih eden Boğa burcunda kendini hiç iyi hissetmeyecek, iki enerji birbiriyle çatışarak bizi de bir çatışmaya sürükleyecektir. Adeta bir duraklama dönemine girmiş gibi hissedebiliriz.

Ancak Boğa’nın maddi ve manevi güvenlik duygumuzu temsil ettiğini de unutmamak gerek. Bu nedenle bizi bu zorlu dönemde harekete geçirebilecek yegâne şey, bu konularda bir tehdit hissetmemiz olabilir.

Boğa’nın ağırbaşlı doğasında kendini ifade edemeyen Mars, elimizin kolumuzun bağlanmasına sebep olabilir. Duygularımızı dile getirmekte zorlanabilir, bazen gereksiz şekilde sinirli bazen de gereksiz şekilde sakin olabiliriz.

Mars’ın Koç burcunda olduğu bir önceki dönemde düşünmeden hareket etmek bize sorun yaratabiliyordu, bu dönemde de aşırı sabırlı olmak ya da fikirleri bir türlü eyleme dökememek zarar verebilir. Yani sabrımızın da bir sınırının olması gerektiğini unutmayalım.

Yaklaşık bir ay kadar sonra Uranüs de burç değiştirip Boğa burcuna geçeceği ve Mars ile eş zamanlı Boğa burcunda yer alacağı için değişime direnmemekte ve fiziksel olarak da kendimize dikkat etmekte fayda var. Ayrıca Mars Boğa’da iken soyuta değil somuta fazla yönelebilir, özellikle maddi konularda fazla hırslı, fazla iştahlı olabiliriz. Maddiyata bu kadar fazla yönelmekten uzak durmalıyız.

Peki, Boğa’daki Mars’ın yükselen burcumuza göre hayatımıza etkileri nasıl olacak?

Koç: Maddi konular ve para kaynakları ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, maddi konularda endişelerimiz olabilir ve elimizdekini korumak için mücadele etmek gerektiğini hissedebiliriz. Risk almaya ya da yeni yatırımlar yapmaya eğilimli olmadığımız bir dönemdeyiz. Ancak 14 Mart itibariyle Boğa burcuna geçecek olan Mars, finansal olarak biraz daha cesur adımlar atmamızı sağlayabilir.

Boğa: Bu dönemde, imajımız, kendimizi dış dünyaya ifade etme biçimimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha enerjik ve daha kararlı hissedebiliriz. Ancak bize zarar verebilecek gereksiz inatçılıklardan kaçınmalıyız. 14 Mart’ta burcumuza geçecek olan Uranüs, fiziksel görünümümüzde değişiklik yapmaya karar vermemize neden olabilir.

İkizler: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. İç dünyamızda çalkantılar yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Geçmişteki bazı şeyleri hatırlamak ya da hatalarımız ve korkularımızla yüzleşmek bizi huzursuz edebilir. Mücadele etmeyi bırakmamalı, geçmişe takılıp kalmaktan vazgeçmeliyiz.

Yengeç: Sosyal çevre, gruplar ve arkadaşlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, yeni bir adım atmak istemeyebilir ancak ideallerimizi, hayallerimizi daha da sağlamlaştırmak için çalışabiliriz. Sosyal çevremiz vasıtasıyla önümüze yeni iş fırsatları çıkabilir, aşırı temkinli davranarak bu fırsatları kaçırmamalıyız. Özellikle 14 Mart sonrası arkadaşlarımızla çatışmaktan kaçınmamızda fayda var.

Aslan: Kariyer ve iş hayatımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kariyer ve gelecek hedeflerimiz hakkında endişeli olabilir, bulunduğumuz pozisyonu korumak için işimize dört elle sarılabiliriz. 14 Mart sonrası üstlerimizle inatlaşmaktan ve tartışmaktan kesinlikle kaçınmalıyız. İş değişikliğine çok sıcak baktığımız bir dönemde değiliz ancak fazla temkinli olmak bize iyi fırsatları kaçırtabilir.

Başak: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşlerimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bir süredir aldığımız ya da yarım bıraktığımız bir eğitim bu dönemde tamamlanabilir. Uzun süren hukuksal bir konuda çözüme ulaşmamız söz konusu olabilir. Bu dönemde karşıt görüşlere karşı daha esnek olmalı, özellikle 14 Mart sonrası sosyal medyada tartışmalara girmekten kaçınmalıyız.

Terazi: Ortak kazançlar, eşin parası, sigorta, vergi, miras gibi konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz. Maddi konular ile ilgili endişelerimiz artabilir. Para ile ilgili konularda kemerleri sıkmanın zamanının geldiğini düşünebiliriz. Ancak bir yandan da harcama dürtülerimiz de artabilir. Kendimizi frenlemeye çalışmak bizi iyice gerebilir. Ortak kaynakların kullanımı konusunda partnerimiz, eşimiz ya da ailemiz ile tartışma yaşayabiliriz.

Akrep: Evlilik, ortaklık, anlaşmalar gibi konular ön plana çıkacaktır. İkili ilişkilerde, evliliğimizde ya da ortaklıklarımızda gergin süreçlerden geçeceğimiz bir dönemdeyiz. Karşımızdaki kişilerle uzlaşmaya yanaşmadığımız için aramızda çatışmalar çıkabilir. Dediğim dedik olmak bize yarardan çok zarar getirecektir. Daha sonra zararlı çıkabileceğimiz için bu dönem herhangi bir konuda anlaşmalar ya da sözleşmelere imza atmak için uygun bir zaman değildir.

Yay: Sağlık, işyeri, günlük rutinlerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş yerimizde, günlük hayatımızda gergin bir döneme giriyoruz. Birlikte çalıştığımız kişilerle fikirlerimizden ve yöntemlerimizden taviz vermediğimiz için çatışma yaşanabilir. Çok ağır sporlar yapmamız sakatlanmamıza ya da kendimizi fiziksel olarak daha da yorgun hissetmemize sebep olabilir. Boyun ve boğaz bölgemizi iyice kollamamızda fayda var.

Oğlak: Aşk, sosyal yaşam, hobiler ve yaratıcılık ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde aşk hayatımızda deneyimleyeceğimiz gerginlikler yüzünden strese girebiliriz. Sportif aktivitelerden çok keyifli zaman geçireceğimiz, çok fazla aksiyon içermeyen, rahat etkinliker bu dönemde bizi daha çok rahat ettirebilir. 14 Mart’tan sonra çocuklarımız varsa onlarla ilgili sürpriz bir haber gelebilir ya da çocuk düşünüyorsak, hamilelik haberi alabiliriz.

Kova: Ev ve aile konuları ön plana çıkacaktır. Ailemiz ile gerginlik yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Geçmişten gelen konular üzerinde tartışıp uzlaşmaya yanaşmamamız aile bireyleri ile aramızı açabilir. Yeni bir gayrimenkul almak ya da satış yapmak için hareket geçebiliriz. Evde yapılacak tadilat, dekorasyon değişikliği ya da taşınma gibi durumlar sinirimizi bozabilir.

Balık: Yakın çevre ve kardeşler ile aramızdaki ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile gerginlik yaşayabilir, onlarla uzlaşmakta zorluk çekebiliriz. Günlük yaşamımızda ve kısa yolculuklarda ertelemeler, gecikmeler yaşanabilir. Fikirlerimizi çevremize kabul ettirmeye çalışabilir, düşüncelerimize karşı çıkanlarla çatışmaya girebiliriz. Sosyal medyada kendimize hakim olmakta fayda var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir