Mars Başak Burcunda! Zekanın Gücü Adına!

Cesaret, atılganlık, hayat enerjisi ile dolu savaşçı ruhlu Mars, 18 Ağustos itibariyle analitik, çalışkan, becerikli, elinden her iş gelen Başak burcuna geçiş yapıyor. Mars, yaklaşık bir buçuk ay süreyle, yani 4 Ekim tarihine kadar buradaki yolculuğunu sürdürecek.

Peki savaşçı ve atılgan Mars, soğukkanlı, mantıklı, düşünmeden hareket etmeyen Başak’ta kendini nasıl gösterecek?

Başak burcundaki Mars, hedeflere ulaşmak için en pratik yolları bulup çıkarır, önüne serer. Zamanı verimli kullanmayı, en kestirme yoldan tökezlemeden, dikkatin dağılmadan gitmeyi bu dönemde öğreniriz.

Gözlem gücümüz en üst seviyeye ulaşır, gözümüzden hiçbir detay kaçmaz. Herkesin zayıf ve güçlü noktalarını kolayca fark edip gerekirse eleştirilerimizi sıralamaktan kaçınmayacağız bir döneme giriyoruz.

Her ne kadar pek diplomatik olmasak da kaba kuvvet, bağrışıp çağrışmalar, ateşli tartışmalardan kaçınacağız. Bu daha çok aklımızı kullanmayı ve doğru bildiğimiz yolda ilerlemeyi tercih ettiğimiz bir süreç olacak. Bu dönemde, akıl ve mantık her zaman öfkeye galip gelecektir.

Hem bedensel hem zihinsel olarak arınma peşindeysek, tam zamanı! Haritamızda, aksini gösterecek bir durum yoksa, bu dönemde sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam, diyet, spor konularına ilgi duyabilir, çok çalışıp bize huzur vermeyen zihnimizi, meditasyon gibi aktivitelerle rahatlatabiliriz. Ayrıca geçmişten gelen ama teşhis konulamayan bir sağlık sorunu bu dönemde yeniden araştırılabilir

Kavga etmekten kaçınmamız, kendimizi hiç savunmayacağımız anlamına gelmez. Bize mantıksız gelen aşırı tepkilere karşı son derece sarkastik ve eleştirisel karşılıklar verebiliriz. Bu dönemde mücadelelerimiz fiziksel değil zihinsel boyutta gerçekleşir. Silahımız ise kılıç değil, kullandığımız kelimelerdir.

Bu dönemde, kılı kırk yarma, küçük bir detaya takılıp ortalığı darmaduman etme eğilimine biraz karşı koymak hem bize hem de karşımızdakilere çok iyi gelecektir. Ayrıca eleştirinin dozunu iyi ayarlayıp, ibresini biraz daha ılımlıya çevirmek de bu günleri kazasız belasız atlatmamızı sağlayabilir.

Peki Başak burcundaki Mars, yükselen burçlarımıza göre bizi nasıl etkileyecek?

Koç: Sağlık, işyeri, günlük rutinlerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş yerimizde, günlük hayatımızda hareketli ancak gerilimli bir döneme giriyoruz. Birlikte çalıştığımız kişilerin fikirlerine karşı daha esnek olmalı, başkalarının fikirlerini acımasızca eleştirmekten kaçınmalıyız. Detaylara takılıp kalırsak, bu dönem bizim için çok zor geçer. Öte yandan üstlerimiz ya da bizim altımızda çalışan kişilerle aramızda tartışmalar olabilir. Çalışmıyorsak, akrabalarımız veya günlük hayatımızda sık sık karşılaştığımız kişiler bizi strese sokacak davranışlar sergileyebilirler. Yaşadığımız gerginlik yüzünden fiziksel olarak da kendimizi yorgun hissedebiliriz. Bu dönemde sindirim sistemi ile ilgili sorunlara karşı tetikte olmakta fayda var.

Boğa: Aşk, sosyal yaşam, hobiler ve yaratıcılık ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde aşk hayatımızda bir hızlanma olabilir. Yeni bir aşk kapımızı çalabilir. Mevcut bir ilişkimiz varsa çatışmalardan kaçınmamız, hayatımızdaki kişiye eleştirisel yaklaşarak kalbini kırmamamız, ilişkinin geleceği açısından daha hayırlı olacaktır. Sosyal hayatımızda çok aktif ancak biraz gergin olacağımız bir dönemdeyiz. Çok fazda detayla uğraşmak yaratıcılığımızı istediğimiz gibi sergilememizi etkileyebilir. Çocuklarımız varsa, onları eleştirmek ve küçük sorunlara takılmak yerine, daha cesaretlendirici davranmamızda yarar var.

İkizler: Ev ve aile konuları ön plana çıkacaktır. Ailemiz ile gerginlik yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Fikirsel ayrılıklarda kantarın topuzunu biraz kaçırabilir, sert sözler sarf edebiliriz. Hissettiğimiz stres yüzünden alaycı ve eleştirisel sözlerle aile bireylerinin kalplerini kırmamakta yarar var. Evle ilgili yapmak istediğimiz değişikliklerde de aile ile hareket etmek ve daha uyumlu olmak bu dönemi çok daha kolay atlatmamızı sağlayabilir. Uzun zamandır halletmeyi düşündüğümüz gayrimenkul ya da tadilat işleri varsa harekete geçmenin tam zamanı.

Yengeç: Yakın çevre ve kardeşler ile aramızdaki ilişkiler ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile iletişim trafiğimiz artabilir. Çok sayıda kısa deniz yolculuğu yapabiliriz. Bu arada kardeşler, kuzenler ve komşular ile çatışmalar yaşayabiliriz. Zekamıza fazla güvenip, ufak tefek hatalar nedeniyle sevdiklerimizi üzmemekte fayda var. Sosyal medyada gördüklerimiz ve okuduklarımız karşısında da kendimizi tutamayıp, sivri dilimizi devreye sokarsak başımız belaya girebilir. Temkinli olmaya çalışmalıyız.

Aslan: Maddi konular ve para kaynakları ile ilgili detaylar ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, maddi konulardaki sorunlarımız pratik çözümler getirebilir, her zamankinden daha fazla risk almaya eğilimli olabiliriz. Aklımızı verimle kullanabilmek maddi açıdan yeni fırsatlar getirecek olsa da sahip olduklarımızı koruma iç güdümüze de kulak vermemizde fayda var. Aşırı harcamalar, bütçemizdeki dengeyi tutturmamızı zorlaştırabilir ve daha sonra panik ataklar yaşamamıza neden olabilir.

Başak: Bu dönemde, imajımız, kendimizi dış dünyaya ifade etme biçimimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha enerjik ama bir o kadar da stresli hissedebiliriz. Yine de her zamankine göre kendimizi daha çok ön plana çıkarmak, fikirlerimizi daha çok dile getirmek isteyebiliriz. Pratikliğimiz, becerikliliğimiz, hiçbir detayı gözden kaçırmamamız herkes tarafından takdirle karşılanacak. Ancak yine de etrafımızdaki kişilerin hatalarını yüzlerine vurmamakta ve eleştirinin dozunu kaçırmamakta fayda var.

Terazi: İç dünya ve bilinçaltımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. İç dünyamızda iniş çıkışlar ve çalkantılar yaşayabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Derinlerde yatan korkularımız ön plana çıkabilir. Kendimizi zihinsel anlamda yetersiz hissedebilir, yorgun ve enerjisiz olabiliriz. Gizli düşmanlarımızla ya da arkamızdan konuşanlarla mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Stres sağlığımıza büyük zarar vereceği için çatışma ortamlarından uzak durmaya çalışmalıyız. Kendi kendimizi acımasızca eleştirmekten kaçınmamızda fayda var.

Akrep: Sosyal çevre, gruplar ve arkadaşlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, yeni insanlarla tanışabilir, yeni sosyal çevrelere girebilir, kendimize yeni gelecek planları kurabiliriz. Sosyal çevremiz vasıtasıyla önümüze yeni iş fırsatları çıkabilir. Keskin zekâmız, gözlem gücümüz, pratikliğimiz çevremiz tarafından takdirle karşılanabilir. Ancak doğrucu davut tavrımızı biraz törpülemeli, insanların yüzüne karşı eleştirilerimizi bir bir sergileyip kırıcı olmaktan kaçınmalıyız. Gelecek hayallerimiz ve planlarımız için harekete geçmek adına iyi bir dönemdeyiz.

Yay: Kariyer ve iş hayatımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kariyer ve gelecek hedeflerimiz hakkında biraz endişeli ve gergin olduğumuz ancak yine de mücadele etmeye hazır olduğumuz bir döneme giriyoruz. Devamlı bir açık bulmak, insanları hataları yüzünden acımasızca eleştirmek bizi üstlerimiz ve ebeveynlerimiz ile karşı karşıya getirebilir. Biraz daha uzlaşmacı ve diplomatik olmak bizi stresten koruyacaktır. Risk alabiliriz ancak yine de yeni iş fırsatları hakkında harekete geçmeden önce biraz düşünmekte fayda var.

Oğlak: Eğitim, uzun yolculuklar, dünya görüşlerimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kendimizi atıl ve enerjisiz hissettiğimiz bir dönemden sonra tekrar harekete geçerek, yeni bir eğitim alabilir ya da seyahat planları yapabiliriz. Bu dönemde dikkatli olmamız gereken şey, başkalarının görüşlerine ve inançlarına karşı saygılı olmaya çalışmak. İnsanların fikirlerinde tutarsızlık ve açık aramak, sonra da bunları yüzlerine vurmak ilişkilerimize dönüşü olmayan hasarlar verebilir. Sosyal medyada da oto kontrol sağlamamızda büyük yarar var.

Kova: Ortak kazançlar, eşin parası, sigorta, vergi, miras gibi konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz. Maddi konular ile ilgili yeni fikirler üretebilir, sorunlara hızlı ve pratik çözümler getirebiliriz. Ancak bir yandan da alışık olmadığımız bir şekilde harcama dürtülerimiz artabilir. Ortak kaynakların kullanımı konusunda partnerimiz, eşimiz ya da ailemiz ile tartışma yaşayabiliriz. Kendimizi finans konularında otorite olarak ilan edip, başkalarının planlarını ve fikirlerini eleştirmemiz gerginlik yaratabilir.

Balık: Evlilik, ortaklık, anlaşmalar gibi konular ön plana çıkacaktır. İkili ilişkilerde, evliliğimizde ya da ortaklıklarımızda gergin süreçlerden geçeceğimiz bir dönemdeyiz. Devamlı bir hata bulmaya çalışmak, her sorunu en ufak detayına kadar inceleyip, her şeyi bir eleştiri konusu haline getirmek partnerimizin bizden uzaklaşmasına yol açabilir. İlişkimiz yoksa, hayatımıza enerjik, zeki, becerikli ancak biraz mükemmeliyetçi biri girebilir. Her ne kadar yeni girişimler ve iş birlikleri kulağımıza güzel gelse de bu dönem herhangi bir konuda anlaşmalar ya da sözleşmelere imza atmak için uygun bir zaman değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.