Mars Başak Burcunda! Kalem Kılıçtan Keskindir!

Cesaret, atılganlık, hayat enerjisi ile dolu savaşçı ruhlu Mars, 5 Eylül itibariyle analitik, çalışkan, becerikli, elinden her iş gelen Başak burcuna geçiş yapıyor. Mars, yaklaşık bir buçuk ay süresiyle buradaki yolculuğunu sürdürecek. Peki savaşçı ve atılgan Mars, soğukkanlı, mantıklı, düşünmeden hareket etmeyen Başak’ta kendini nasıl gösterecek?

Başak burcundaki Mars, hedeflere ulaşmak için en pratik yolları bulup çıkarır, önüne serer. Zamanı verimli kullanmayı, en kestirme yoldan tökezlemeden, dikkatin dağılmadan gitmeyi bu dönemde öğrenirsin.

Gözlem gücün nirvanaya erişir, gözünden uçan ve kaçan kurtulmaz. Herkesin zayıf ve güçlü noktalarını şıp diye fark eder, gerekirse eleştirilerini sıralamaktan kaçınmazsın.

Her ne kadar pek diplomatik olmasan da kaba kuvvet, bağrışıp çağrışmalar, ateşli tartışmalar sana göre değildir. Sen aklını kullanmayı, doğru bildiğin yolda ilerlemeyi tercih edersin. Bu dönemde, akıl ve mantık her zaman öfkeye galip gelecektir.

Hem bedensel hem zihinsel olarak arınma peşindeysen, tam dönemine geldin. Haritanda, aksini gösterecek bir durum yoksa, bu dönemde sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam, diyet, spor konularına sarabilir, hiç durmayıp sana rahat vermeyen zihnini, meditasyon gibi aktivitelerle rahatlatabilirsin. Ayrıca geçmişten gelen ama teşhis konulamayan bir sağlık sorunu bu dönemde yeniden araştırılabilir.

Kavga etmeyi sevmezsin demek, kendini hiç savunmayacağın anlamına gelmez. Sana mantıksız gelen, aşırı tepkilere karşı gayet sarkastik ve eleştirisel karşılıklar verebilirsin. Senin savaşın fiziksel boyutta değil, zihinsel boyutta gerçekleşir. Silahın ise kılıç değil, kelimelerindir.

Bu dönemde, kılı kırk yarma, küçük bir detaya takılıp ortalığı darmaduman etme eğilimine biraz karşı koymak hem sana hem de karşındaki insanlara çok iyi gelecektir. Ayrıca eleştirinin dozunu iyi ayarlayıp, ibresini biraz daha ılımlıya çevirmek de bu günleri kazasız belasız atlatmanı sağlayabilir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.