Mars Balık Burcunda

Harekete geçmenin ve enerjinin gezegeni Mars, Ocak sonuna kadar balık burcunda olacak. Bu etkiyle enerjimizin düştüğünü hissedebiliriz. Yoğun tempolu işler bizi her zamankinden daha çok zorlayabilir. İşlerimizi yetiştirmek, sorumluluklarımızı yerine getirmek konusunda sıkıntı yaşayabiliriz.
Hakkımızı arama ve kendimizi savunma konusunda başarısız olabiliriz. Ancak başkalarının hakları konusunda hassasiyetlerimiz artabilir ve kendimizi çevremizdekilerin haklarını canla başla korurken bulabiliriz. Bu süreçte tepkilerimizi kontrol edemeyebiliriz. Çevremizdeki insanlar yersiz ve zamansız tepkiler verdiğimizi düşünebilir, haklıyken haksız duruma düşebiliriz.

Mars’ın balık burcundaki hareketinin etkileri yılbaşı gecesi yoğunlaşıyor. Bu nedenle yılbaşı gecesi planlarında aksamalar olabilir, daha esnek planlar yapmakta yarar var. Özellikle de yılbaşı civarı ve 14 – 17 Ocak tarihleri arası Mars en zorlu hareketlerini yapıyor olacak. Bu günlerde olumsuz ve kaba davranışlara maruz kalabiliriz.

Yaz aylarında başlayan ve devam eden sorunlar varsa bunları çözerek ilerleyeceğimiz bir dönem, aynı zamanda cevap aradığımız konularda da aydınlanabiliriz. Bu dönemde ayak burkulması gibi küçük kazalara karşı dikkatli olmakta yarar var.

Genel olarak fedakârlık temasının ağır basacağı bir dönem ve Mars bizleri fedakârlık yapma konusunda harekete geçirmek isteyecek. Bu nedenle çok duygusal davranmamamız ve gereksiz fedakarlıklardan kaçınmamız gerekebilir.

Mars’ın balıkta hareketine devam ederken olaylara objektif bir gözle bakabilmemiz zorlaşabilir, objektif bir değerlendirme yaptığımızdan emin olmadan harekete geçmemek gerekiyor. Çevremizde konuşulanlara çok takılmamamız lazım. Aldığımız duyumları ya da bize doğrudan söylenen şeyleri ölçüp bitmek çok önemli, harekete geçmeden önce iyice düşünmek bizi zor durumlara düşmekten alıkoyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.