Mars Balık Burcunda! İçe Dönüyoruz

Savaşçı ruhun ve mücadelenin sembolü Mars gezegeni 16 Kasım itibarı ile Kova burcundaki yolculuğunu bitiriyor ve Balık burcuna geçiş yapıyor. Mars, buradaki hareketini 1 Ocak 2019 tarihine kadar sürdürecek. Peki, canlı, dinamik, hareketli, savaşçı Mars, bu süreçte kendini nasıl hissedecek ve bizlere neler getirecek?

Mars irade gücümüz, hareket tarzımız ve hayat enerjimiz ile yakından ilgilidir. Savaşçı yanımızı ve zorluklarla nasıl başa çıktığımızı haritamızdaki Mars’ın konumuna bakarak öğrenebiliriz. Cesaret, motivasyon, öncülük etme, girişkenlik gibi konular da Mars’ın alanına girer.

Mars’ın ateşli ve kuru doğasının su grubundan bir burç olan Balık’ta rahat edeceğini söylemek güçtür. Bu konumda Mars’ın enerjisinin kısıtlanacağını, kendini ifade etmekte, ataklığını göstermekte zorlanacağını düşünebiliriz.

Kendimizi daha içe dönük hissedeceğimiz, enerjimizi kendimize yönelteceğimiz, direkt yüzleşmelerden kaçınabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Eski travmalarımızla yüzleşebilir, geçmişimizi tekrar gözden geçirebilir, bazı durumlarda kendi kendimizi suçlayabilir, hatalarımızı gözümüzde büyütüp öfkelenebiliriz. Kendi isteklerimizden taviz vermek zorunda kalabileceğimiz, iç dünyamızda çatışmalar yaşayabileceğimiz bir süreçteyiz.

Özellikle Mars ve Neptün’ün kavuşum açısı yapacağı 22 Kasım-23 Aralık tarihleri arasında çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bu dönemde gizli saklı işlerden kaçınmalı, manipülasyona karşı tetikte olmalı, girişimlerimizde temkinli hareket etmeliyiz.

Mars’ın Jüpiter ile kare açı yapacağı 16 Kasım-13 Aralık tarihleri de dikkatli olmamız gereken başka bir dönem. Aşırı iyimserliğe ve özgüvene kapılıp düşünmeden harekete geçmek bize büyük kayıplar yaşatabilir.

Balık burcundaki Mars’ın bizi yükselen burçlarımıza göre nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç Burcu: İç dünyamıza yöneleceğimiz, kendimizle yüzleşeceğimiz bir döneme giriyoruz. Dış dünyadan ve yüzleşmelerden uzaklaşmak isteyebilir, eski hatalarımızı gözden geçirerek kendimizi suçlayabiliriz. Bu süreçte kendi isteklerimizin peşinden koşmak yerine bilinçaltındaki çatışmalarla uğraşmamız ve zihnimizi huzura kavuşturmaya çalışmakla meşgul olmamız mümkündür. Kendimizi rahatlatmak amacıyla meditasyon, yoga gibi konularla ilgilenmemiz bizim için faydalı olabilir.

Boğa Burcu: Sosyal çevre ve arkadaş ilişkilerimizin ön plana çıktığı bir dönemdeyiz. İçinde bulunduğumuz gruplarda çatışmalar yaşayabilir, sesimizi duyuramadığımızı ve haksızlığa uğradığımızı düşünebiliriz. Arkadaşlarımızla geçmişten gelen eski konularla ilgili olarak yüzleşmemiz gerekebilir ancak bunun için kendimizi hazır hissetmeyebiliriz. Kariyer kazançlarımız ile ilgili adımlar atabilir ancak beklentilerimizin karşılanmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayabiliriz.

İkizler Burcu: Hayat amaçlarımız ve kariyer alanlarında çalkantılı bir döneme giriş yapıyoruz. Eğer çalışıyorsak kariyerimizde istediğimiz adımları atmamızın önüne engeller çıkabilir. Üstlerimizle yüzleşmek zorunda kalabilir ancak kendimizi yeterli bir şekilde ifade edemeyebilir, konuşmalarımızdan zararlı çıkabiliriz. Ebeveynlerimiz ya da otorite figürü olarak gördüğümüz kişilerle de aramızda çatışmalar yaşanabilir. Kendi isteklerimizden ya da planlarımızdan taviz vermek zorunda kalabilir, bu yüzden kendimizi depresif ve huzursuz hissedebiliriz. Özellikle 16 Kasım-13 Aralık ve 22 Kasım-23 Aralık tarihleri arasında daha kontrollü olmaya çalışmalı, iş ve aile konularında daha temkinli adımlar atmalıyız.

Yengeç Burcu: Dokuzuncu evimize düşecek olan Mars yüksek öğrenim, yurt dışı, inançlar konularında gerilim yaşayabileceğimize işaret ediyor. Kendi fikirlerimizi dile getirmekte çekingen ya da yetersiz kalabilir, çevremizdeki kişiler tarafından baskı gördüğümüzü hissedebiliriz. Akademik konularda yeteneklerimizi yeterince gösteremeyebilir, bu yüzden akademik alanlarda otorite figürü olan kişilerle karşı karşıya gelebiliriz. Yurt dışı ya da eğitimle ilgili konularda önümüze yeni fırsatlar çıkabilir ancak bu fırsatları değerlendirmek isterken engellerle karşılaşabiliriz.

Aslan Burcu: Ortak kaynaklarımız, ortaklıklardan elde edilen gelirler, miras, sigorta, vergi gibi konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz. Bu süreçte yeni yatırımlar yapmak, borç ya da kredi almak yerine var olan paramız ve planlarımızla ilerlemek bizim açımızdan daha yararlı olacaktır. Attığımız adımlar hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir ve bize maddi kayıplar yaşatabilir. Sigorta ve vergi gibi konularda detaylara ekstra dikkat etmekte büyük yarar vardır. Özellikle 16 Kasım-13 Aralık ve 22 Kasım-23 Aralık tarihleri arasında spekülatif yatırım araçlarından ve aşırı harcamalardan kesinlikle uzak durmalıyız.

Başak Burcu: Uzun vadeli ilişkilerimiz ve ortaklıklarımız ile ilgili konuların ön plana çıkacağı bir dönemdeyiz. Partnerimizle aramızda uzun süredir dillendirilmeyen konular yüzünden gerginlik yaşanabilir. Kendimizi istediğimiz gibi ifade edemeyebilir veya karşımızdaki insanlar tarafından yanlış anlaşılabiliriz. İlişkimiz ya da ortaklığımız varsa yolunda gitmeyen şeyler için suçlanmamız ve kendimizi savunmakta zorluk çekmemiz de mümkündür. Hukuki süreçler de lehimize sonuçlanmayabilir. Yeni bir ilişki ya da ortaklığa başlamak için uygun bir dönemde değiliz.

Terazi Burcu: Bu süreçte günlük yaşamımız ve iş hayatımız ile ilgili olaylar gündeme gelecektir. Her zamankinden daha fazla çalışmamız gerekebilir ancak çabalarımızın karşılığını alamadığımızı ve eğer çalışıyorsak işyerimizde, çalışmıyorsak günlük hayatımızda haksızlığa uğradığımızı hissedebiliriz. Etrafımızdaki kavga ve gürültüden sıkılarak, kendimizi geri çekmek isteyebilir ve bu yüzden yanlış anlaşılabiliriz. Günlük rutinimizde canımızı sıkacak değişiklikler olabilir. Bu dönemde sağlımızı da kontrol ettirmemiz yerinde olacaktır.

Akrep Burcu: Sosyal hayatımız, aşk ilişkilerimiz, hobilerimiz ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Bu dönemde hayat enerjimiz azalabilir ve fazla sosyalleşmek ihtiyacı hissetmeyebiliriz. Yalnız başımıza kalıp yaratıcılığımızı gösterebileceğimiz hobilerimizle uğraşmak bizi rahatlatabilir. Öte yandan ilişkimiz varsa aşk hayatımızda çalkantılı bir dönemden geçebiliriz. Sözlerimiz ya da hareketlerimiz yanlış anlaşılabilir. Yeni bir ilişkiye başlamak için uygun bir dönemde değiliz. Ayrıca 16 Kasım-13 Aralık ve 22 Kasım-23 Aralık tarihleri arasında şans oyunları ya da spekülatif yatırımlardan uzak durmamız bizim açımızdan daha yararlı olacaktır.

Yay Burcu: Ev ve aile konularına odaklanacağımız bir sürece giriyoruz. Aile bireyleri ile aramızda huzursuzluklar yaşanabilir, çatışmalardan kaçmak, kimseyle yüzleşmemek isteyebiliriz. Evle ilgili taleplerimiz kabul görmeyebilir, kendi isteklerimizi savunamayabilir ya da gerginlikleri önlemek için taviz vermek durumunda kalabiliriz. Ailemiz ile ilgili bir sır ortaya çıkabilir ve tartışmalara yol açabilir. Gayrimenkul alım satımlarıyla ilgili bir adım atmayı düşünüyorsak 16 Kasım-13 Aralık ve 22 Kasım-23 Aralık tarihleri arasında çok dikkatli olmalıyız.

Oğlak Burcu: Yakın çevremiz, kardeşlerimiz, kuzenlerimiz ve komşularımız ile gergin bir döneme giriyoruz. Sevdiğimiz kişilerle fikir çatışmaları yaşayabilir, kendimizi yeterince ifade edemeyebilir ya da savunamayabiliriz. Eski konular tekrar su yüzüne çıkabilir ve bu yüzden kendimizi suçlu hissedebiliriz. Özellikle 16 Kasım-13 Aralık tarihleri arasında yeni anlaşmalar ve organizasyonlar ile ilgili sorunlar çıkabilir. Girişimlerimiz hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Bol bol kısa yolculuk yapmak zorunda kalabilir ancak organizasyonda problemler yaşayabiliriz. Gerginliğimizden kurtulmak için yoga, meditasyon gibi konulara eğilmek yararlı olabilir.

Kova Burcu: Maddi konularla ilgili mücadele vermek zorunda kalacağımız bir süreçten geçebiliriz. Enerjimizi gelir kaynaklarımız üzerine yoğunlaştırabilir ancak ne kadar çabalasak da istediğimiz sonuçları elde edemeyebiliriz. Kendimize ve yeteneklerimize olan güvenimizle ilgili iç sorgulama yapabilir, yöntemlerimizden şüpheye düşebiliriz. 16 Kasım-13 Aralık ve 22 Kasım-23 Aralık tarihlerinde yeni yatırım girişimlerinden ya da sevdiklerimizin istekleri için aşırı harcamalardan kaçınmaya dikkat etmeliyiz. Borçlanmamamızda fayda var.

Balık Burcu: Burcumuzdaki Mars, her ne kadar bize enerji ve özgüven getirecek olsa da ateşli doğasını tam olarak gösteremeyebilir. Harekete geçmek için istekli olabilir ancak yeterli cesareti ve gücü kendimizde bulamayabiliriz. Kendimizi ifade etmekte zorluk yaşayabilir ya da yanlış anlaşılabiliriz. Tabii ki bu bizi istediğimiz adımları atmaktan alıkoymayacaktır. Ancak yine de temkinli hareket etmeli, sonradan pişman olacağımız şeyler söylemekten ve yapmaktan kaçınmalıyız.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.