Mars Akrep Burcunda! Hedefe Sessiz ve Derinden İlerliyoruz!

Mücadele’nin gezegeni Mars, dün itibariyle oldukça güçlü bir konumda olduğu Akrep burcunda hareket etmeye başladı ve 27 Ocak 2018 tarihine kadar da bu burçtaki hareketini sürdürecek. Peki Mars’ın Akrep burcundaki hareketi bizleri nasıl etkileyecek?

Mars, bize “ne için mücadele ediyorum” sorusunun cevabını veren gezegendir. Aynı zamanda ne kadar cesur olduğumuzu, ne derece risk alabileceğimizi, nasıl mücadele ettiğimizi ve ne için savaştan keyif aldığımızı anlatır. Mars Akrep burcundayken hem fiziksel hem ruhsal enerjimiz çok yüksek olacak. Kendimize güvenecek, risk almaktan çekinmeyeceğiz. Esasen hem çok mücadeleci hem de çok rekabetçi davranabiliriz. Bu nedenle bu süreçte fazla hırsa kapılmamakta ve çevremizdeki insanlarla aşırı rekabete girmemekte yarar var.

Mars’ın Akrep burcunda ilerlediği süre zarfında yeni girişimlerde bulunmak ve de cesur adımlar atmak için uygun bir zamandayız. Ancak 24 Aralık’a kadar Merkür’ün Yay burcunda geri harekette olduğunu hatırlamak ve mümkünse adımlarımızı bu tarihten sonra atmak yerinde olur. 24 Aralık’a kadar a bir süredir üzerinde çalıştığımız ama çözüme kavuşturamadığımız konulara yönelebiliriz. Bu tarihler sürüncemede kalmış ya da uğraşmak istediğimiz işleri tamamlamak için gayet uygun.

Sevgili Koç; Mars’ın Akrep burcundaki hareketi seni özellikle finansal konularda harekete geçirebilir. Bir süredir gelir ve gider dengen üzerinde düşünüyorsan bu dönemde kredi başvurusunda bulunabilirsin. Ancak harekete geçmeden önce Merkür’ün geri hareketinin bitmesini beklemen yerinde olur. Ayrıca ilişkilerde fiziksel olarak çok tutkulu olacağın bir dönemdesin.

Sevgili Boğa; bu dönemde ilişkiler senin için bir mücadele alanına dönüşebilir. Her türlü ikili ilişkide dikkatli olmanda yarar var. Rekabete ve güç savaşlarına açıksın. Karşındaki insanlar seni kontrol etmek isteyebilir, gizli ve derinden hareket edebilir, stratejik bir şekilde davranabilir. İkili ilişkilerde çatışmalardan uzak durmalı, hırsına yenilmemelisin.

Sevgili İkizler; önümüzdeki günlerde iş ortamında hedeflerine varmak için mücadele etmekten çekinmeyeceksin. Ancak adımlarını dikkatli atman gerektiğini unutma. İş ortamında seni çekemeyenler, arkandan iş çevirenler olabilir. Onlarla rekabet etmek durumunda kalabilirsin. Ayrıca sağlığınla ilgili konularda tedbirli olmanda yarar var, gizli seyreden bir rahatsızlık seni yıpratabilir.

Sevgili Yengeç; özellikle romantik ilişkilerinde tutku ve arzunun arttığı bir dönemdesin. Ancak gereksiz şüphelere kapılıp kıskançlık krizlerine girmemeli, kendini ve karşındaki insanı yormamalısın. İçindeki enerjiyi yaratıcılık gerektiren işlere yönlendirmen yerinde olur. Kariyer kazançlarını arttırmak ve hobilerini kazanç elde edeceğin bir uğraşa dönüştürmek için çaba sarf edebilirsin.

Sevgili Aslan; ailen, evin ve kariyerinle ilgili konular gündeme gelebilir. Evini ya da işini değiştirmek için harekete geçebilirsin. Bu dönemde aile bireylerinle çatışmaya girmekten kaçınmalısın. Bu günlerde gayrimenkul alım satımı ile ilgili bir adım atmayı düşünüyorsan Merkür’ün geri hareketinin sona ermesini beklemende yarar var. Babanın sağlığıyla ilgili konular gündeme gelebilir.

Sevgili Başak; günlük hayatının temposu artabilir. Zihinsel enerjinin de artacağı bir dönemdesin. Kardeşler, kuzenler veya yakın arkadaşlarınla aranda rekabet olabilir. Bugünlerde biraz tartışmacı olabilirsin. Aşırı hırslı davranmaktan ve onlarla çatışmaya girmekten kaçınmalısın. Kısa yolculuklarda da dikkatli olmanda yarar var, küçük aksilikler yaşayabilirsin.

Sevgili Terazi; sahip olduğun yeteneklerin ve parasal konuların gündeme geleceği bir dönemdesin. Yeteneklerini gözden geçirebilir, kendini geliştirmek için harekete geçebilirsin. Yeteneklerini kazanca çevirmek konusunda daha azimli ve kararlı olman mümkün. Ancak harcamalarına dikkat etmeli, gereksiz şeyler satın almak için borçlanmaktan kaçınmalısın.

Sevgili Akrep; oldukça özgüvenli, cesur ve enerjik olacağın bir dönemdesin. İsteklerini elde etmek için kararlılıkla mücadele edebilirsin. Ancak ilişkilerinde dikkatli olmanda yarar var. Hep kendi bildiğini yapmak isteyebilir, bu nedenle karşındaki insanlarla çatışma yaşayabilirsin. Her şeyi kontrol edemeyeceğini unutmamalı, gerektiğinde taviz verebilmelisin.

Sevgili Yay; içsel kaygılarının artacağı bir dönemdesin. Bilinçaltına ittiğin konular su yüzüne çıkabilir ve seni zorlayabilir. Fakat bu süreçte derindeki korkularınla yüzleşmek için gereken cesarete ve kararlılığa sahip olabilirsin. Ayrıca gizli düşmanlara karşı dikkatli olmalısın, çevrende arkadan iş çeviren ve gizliden gizliye seninle rekabet eden insanlar olabilir.

Sevgili Oğlak; Mars’ın Akrep buncundaki hareketi kariyer kazançlarını arttırmak için mücadele edeceğin bir döneme işaret ediyor. Bir süredir beklediğin bir zam varsa bunu elde etmek için daha kararlı hareket edebilirsin. Daha hedef odaklı olacağın ve ideallerini tutkuyla savunacağın bir dönem. Ancak arkadaş çevrenle gerilim yaşamamak için daha ılımlı olmalısın.

Sevgili Kova; gerek özel gerek iş hayatınla ilgili birçok konuda başarılı olma arzunun arttığı bir dönem. Özellikle kariyerin ve toplum önündeki konumun senin için çok önemli bir hal alıyor. Hedeflerine ulaşmak için daha stratejik ve hırslı davranabilirsin. Bu durum iş arkadaşlarınla arandaki rekabetin artmasına ve otorite figürleriyle çatışma yaşamana neden olabilir. Ailenle gerilim yaşamaktan kaçınmalısın.

Sevgili Balık; zihinsel enerjinin yükseldiği bir dönemdesin. İnançlar senin için ön plana çıkabilir ve okült konulara merakın artabilir. Ancak görüşlerinde fazla ısrarcı olmamalı, inandığın şeyleri körü körüne savunmamalısın. Yurt dışı ve eğitimle ilgili konularda aksilikler yaşaman mümkün. Eşin kardeşleri aranızda rekabetten kaynaklanan bir gerilim olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.