Burcuna Göre Sana Lezzet Şöleni Yaşatacak Makarna Hangisi?

Mamma Mia! Burcuna Göre Sana Lezzet Şöleni Yaşatacak Makarna Hangisi?

Etrafında makarna sevmeyen biri var mı? Olması imkansız gibi geliyor değil mi? İster öğrenci makarnası, isterse de güzel bir İtalyan restoranında pesto soslu bir makarna yiyor ol, hepsinden inanılmaz keyif alıyorsun! Üstelik bu kadar çok zevkle yerken bu dünyanın içine biraz daha girip çeşitlerini de öğrenmek istiyorsun. O halde ilk adımına yardımcı olalım. Burcuna göre sana en uygun makarna çeşidi hangisi öğren bakalım!

Koç

Kendine güvenli, enerjisi bitmek tükenmek bilmeyen Koç, zorluklarla ya da problemlerle karşılaşmaktan asla korkmaz! İnisiyatif almaktan ve yeni bir şeylere başlamaktan büyük keyif alıyorsun. Harekete geçme yönündeki doğal eğilimin, Busiate’in tirbuşonu andıran kıvrımlarıyla benzerlik gösteriyor. Baharatlı ve acı biberli makarnalara bayıldığın da bir gerçek! Ayrıca birçok yerde deniz ürünleriyle harmanlanarak hazırlanan bu makarna çeşidi favorin olacak!

Boğa

Güvenilir, güçlü ve istikrarlı Boğa; klasiklere, domatesli ve sarımsaklı sosa, peynir ve fesleğenin son damlasına sadık kalmaya bayılır! Klasiklerden sapmaktan çok hoşlanmadığın için, tıpkı senin gibi makarna dünyasının taçlandırılmışlarından biri olan Linguin tam olarak ağzına layık diyebiliriz! Zeytin veya kalamar gibi geleneksel olmayan malzemeleri ekleyerek enfes bir lezzet yakalayabilirsin. Ayrıca domates soslarıyla da harika olacağını unutmamalısın!

İkizler

Değişim konusunda yanıp tutuşan, öğrenmeye açık İkizler, kimi zaman ruh hallerinden, kimi zaman da eğlencelerinden dolayı biraz kararsız olabiliyor. Tadına bakana kadar şeker mi yoksa leziz bir makarna mı bir türlü karar veremeyeceğin caramelle, tatlı dünyasına bir gezi yapmak isteyen bir makarna çeşidi adeta. Çünkü görünüşü ile makarna dünyasının şekeri adeta! Görüntüsü şeker mi yoksa makarna mı pek ipucu vermiyor! Ama biz ufak bir ipucu verelim, peynir ve etle doldurulduğunda enfes oluyor.

Yengeç

Zodyak’ın empatik ve hassas burcu Yengeç, ev yapımı yemekleri sever, doğada dinlenir ve tanıdık yerlerde takılmaktan hoşlanır. Orecchiette’in küçük koni şekli, kucaklama ve bir evin besleyici rahatlığına benziyor. Sıcak bir battaniye gibi sarıp sarmalayan yoğun soslarla uyum gösteren orecchiett’in küçük çukuru, hayalperest yanınla eşleşecek, çünkü o boşlukta hangi malzemeyi bulacağın tamamen sürpriz! Belki pesto sosundaki fesleğen, belki de kremadaki mantar… Hayal gücüne kalmış!

Aslan

Son derece iddialı, görkemli ve etkileyici Aslan, burçlar aleminin lideri! İstiridye şeklindeki makarna ya da orijinal ismiyle conchiglioni, kabuklarının kıvrımlı kenarları çeşitli peynirler, sebzeler ve etlerle doldurulmayı bekler! Ayrıca cömert ve eğlenceli bir karaktere sahipsin ve conchiglioni, makarna kucağında dolgularını sarmalıyormuş gibi görünür ve senin gibi neşeli bir his bırakır. Yoğun ve doyurucu soslar ile ayrılmaz bir bütün olur ve yaygın olarak güveç yemekleri ile servis edilir!

Başak

Sürekli olarak küçük detayların arasında kaybolan Başak, her olayı ve durumu analiz eder. Radiatori, fırfırlı kenarları sayesinde sosları yakalayıp kendi içine hapsediyor. Böylece her bir makarnanın tüm yüzeyi bol bol sosa bulanmış oluyor. Tam da senin istediğin gibi! Ayrıca bu makarnaya detaylı bir şekilde biçim verilmiş olması hem detaycılığını hem de düzeni seven tarafını besleyecek!

Terazi

Hayatı boyunca dengeyi bulmaya çalışan Terazi, sürekli olarak kendini huzurlu hissetmek ister. Hem yoğun hem de hafif soslarla iyi karışma özelliğine sahip, haşlanmış ya da pişmiş yemeklere eklenerek uyum içinde yaşayan bir makarna çeşidi olan ziti, fazlasıyla güvenilirdir, çünkü ne yaparsan yap sana çok lezzetli bir yemek sunar ve huzurunu asla kaçırmaz!

Akrep

Sadece derinlikleriyle değil, aynı zamanda tutkulu doğalarıyla de tanınan Akrep, dünyaya yaşıtlarına göre daha farklı bir gözle bakıyor ve bu yüzden genelde olgun davranışlarıyla dikkat çekiyorlar. Makarna çeşitlerinin arasında en lezzetlilerinden biri olan lazanya, katmanlarına ayrıldığında adeta bir şaheser gibidir. Peynir, kıyma ve makarna katmanlarından oluşan, malzemelerini her bir katmanda güzel dengelendiği takdirde tadından yenmeyen lazanya tıpkı senin gibi tutku dolu!

Yay

Sosyalleşmek, etnik kültürleri keşfetmek ve seyahat etmek Yay’ın favorilerinden sadece bazıları! Özgürlüğe değer veriyorsun ve yaptığın her şeyde duygularını ifade etmeye bayılıyorsun. Arpa şehriye yani orijinal adıyla orzo, pirinç temalı küçük tasarımıyla senin kişiliğine birebir uyuyor. Tipik uzun saplı makarnaların aksine, orzo çorba ve salatalarda mükemmel uyum sağlar, hatta soğuk yendiği bile oluyor!

Oğlak

Sorumlu ve disiplinli bir karaktere sahip olan Oğlak, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu anlamayı ve önceliklendirmeyi çok iyi bilir. Tortellini ile çok benziyorsunuz! O da içeriğini çorbada ya da tabağında parçalanmıyor, tam kıvamında pişiyor ve tadına varmak istediğin anda sana bir lezzet şöleni yaşatıyor! Ayrıca aynı zamanda aileyi temsil eden tortellini’nin dairesel şekilleri, geleneklere ve aileye verdiğin değer ile de birebir uyum sağlıyor!

Kova

Yaratıcı ve eğlenmeyi seven Kova, fazlasıyla özgün bir karaktere sahip! Sessiz ve çevrene kolaylıkla uyum sağlayabilen bir yapın var. Kıvrımlı şekli ile her türlü ortama uyum sağlama konusundaki muhteşem yeteneğini gösteren casarecce, tüm makarna soslarıyla enfes oluyor! Özellikle güveç yemeklerinin yanında tercih edilen casarecce, tıpkı senin gibi çok uyumlu ve oldukça eğlenceli!

Balık

Duygusal ve merhametli Balık, sanat ve müziğe yönelen, çok etkileyici bir karaktere sahiptir. Floransa’yı sembolize eden, zambak çiçeğine benzeyen gigli, özel tasarımıyla sanatçı ruhunu besleyecek! Çiçekli tasarımı romantik yönüne uyum sağlayacak ve koni şeklindeki ucu, tek başına olma isteğini temsil edecek. gigli normalde zeytin, pastırma veya diğer Avrupa lezzetleri gibi egzotik ürünlerle eşleştirilerek servis edilir, aklında bulunsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.