Makyaj Çantandan Neyi Çıkarsak Umursamazsın?

Makyajsız markete bile gidemeyenlerden misin? Yoksa en son ne zaman makyaj yaptığını unutanlardan mı? Makyaj yapmak kimilerinin olmazsa olmazı iken, kimilerinin öncelikleri arasında yer almıyor. Kimileri bir ruj sürüp çıkarken, kimileri ise saatlerini kusursuz görünmek için ayna karşısında geçiriyor. Tabii zevkler ve renkler de değişiyor. Doğal tonlardan kopamayanlar da var, renklerle oynayanlar da, parıltılar içinde yanıp sönen de. Kırmızı rujuyla bütünleşeni de var, rimelim olmadan asla diyeni de! Hepsi senin ve burcunun birer yansıması. Bunlar olmazsa olmazların. Peki ya vazgeçemeyeceklerin?

Koç

Koç kadınından her şeyi alın, rujunu almayın! Merak etme senden canın pahasına koruyacağın rujunu alacak değiliz. Dudaklar belki de Koç kadının makyajda en çok dikkat ettiği nokta. Ancak bakışları tek bir noktaya odaklamak da oldukça önemli. Canlı kişiliğini ortaya çıkaran o çok sevdiğin kırmızı rujunla birlikte yoğun bir göz makyajı çok da hoş görünmeyecektir. Rimel ve eyeliner sende kalsın ama bizce o yoğun parıltılı göz farına çok da ihtiyacın yok. Far paletini kaptık bile!

Boğa

Pastel renkler ve toprak tonları senin vazgeçilmezin. Son yılların trendi yok gibi makyaj; sade ve sakin stilinle tam da sana göre değil mi? Sana göre olmayan bir şey varsa o da neon renkler. Geçtiğimiz yıllarda bir süre popüler olduğu için aldığın fakat elini bile sürmediğin o neon pembe ruju makyaj çantandan ayırmak zorundayız.

İkizler

Maviler, pembeler, sarılar…Birçoğunun denemeye cesaret edemediği renkleri o kadar güzel taşıyorsun ki! Değişime açıksın ve sürekli yenilenen makyaj trendlerini takip ediyor, denemekten çekinmiyorsun. Zaten İkizler kadını olmak tam da bunu gerektirir. Fakat kahverengi tonlar senin bitmek bilmez enerjine hiç mi hiç uymuyor. Sen hiç yorulma o kahverengi tonlarındaki allığı makyaj çantandan çıkardık bile.

Yengeç

Şeftali ya da pembe tonlarında hafif bir allık, aynı tonlarda bir lip gloss ve aydınlık bir cilt makyajı ile hassas ve yumuşak kişiliğini görünüşe taşıyabilirsin. Cildinin sağlıklı, canlı ve aydınlık görünmesi senin için oldukça önemli. Aydınlık demişken koyu renkli rujların elde etmek istediğin görünümü fazlasıyla bozabileceğini söyleyebiliriz. Belki bir gün kullanırım diye aldığın o çok koyu bordo ruju makyaj çantandan aldık, haberin olsun!

Aslan

Hayatının her alanında olduğu gibi makyajıyla da tüm gözlerin kendi üzerine çevirmeyi başaran Aslan kadını, ışıltıdan vazgeçemiyor. Hemen her tonda aydınlatıcını, parıltılı farları ve simleri makyaj çantandan eksik etmiyorsun. Makyaj trendleri arasına girmesiyle birlikte bir anda tüm dünyada popüler olan ve pek çok kadının vazgeçilmezi haline gelen mat rujların seninle uzaktan yakından ilgisi yok. Hatta nasıl bu kadar popüler olduklarına anlam dahi veremedin. Bir yerden makyaj çantana karışmış olmalı. Eksikliğini fark etmeyeceksin bile.

Başak

Mükemmeliyetçi ve titiz bir Başak kadını olarak makyajına özenle yaklaşıyorsun. Mükemmel makyaj için kusursuz bir ten makyajı gerektiğini de çok iyi biliyorsun. İçinde pembelik barındıran nude rujlardan ve klasik göz makyajından asla vazgeçemiyorsun. Sana göre göre canlı ve parlak renklerin ne göz makyajında ne de makyaj çantanda yeri yok. Rengarenk farlara hoşça kal de!

Terazi

Uyumlu ve zarif Terazi kadınının makyajı da belli bir ahenk ve denge içinde olmalı. Senin için makyajın her öğesinin birbirini bütünlemesi; ten, göz ve dudak makyajının uyum içinde olması gerek. Renk tercihine gelince; siyah ve gri göz farlarını,  bordo ve kahve rujları ilk sıralarda tutuyorsun. Nude renkler özellikle de nude rujlar senin listenin son sıralarında yer alıyor. Dolayısıyla da makyaj çantanda da yer alması gerekmiyor.

Akrep

Gizemli ve derin bakışlarını dumanlı göz makyajınla pekiştiriyor, siyah kalemini bir an olsun yanından ayırmıyorsun. Senin makyajında gözler tamamsa yüzün geri kalanının çok fazla önemi yok. İster şeftali ister pembe isterse de kahve tonlarında olsun allıklar pek de ilgini çekmiyor. Madem allığın makyajının olmazsa olmaz bir parçası değil, o halde aldık bile!

Yay

Yerinde bir türlü duramıyor bulduğun her fırsatta o ülke senin bu ülke benim gezip duruyorsun. Dolayısıyla makyaj önceliklerin arasında ilk sıralarda yer almıyor. Senin tam da “Bir rimel sürer çıkarım” insanı olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Ten makyajına gelince; bu koşuşturma içinde buna ayıracak yeterli zamanın olmadığını en iyi biz biliyoruz. Hem seyahat çantanda tüm bunları taşımak için fazla yer de yok. O halde fondötenini alıp makyaj çantanı biraz hafifletelim ne dersin?

Oğlak

Disiplinli ve planlı yaşamak senin adeta yaşam felsefen olmuş. Uzun uzun makyaj yapmaya ayıracak zamanın yok. Renkli nemlendirici ya da bb krem ve bir de rimel bazı günleri kurtarman için yeterde artar bile! Zamanını makyaj yaparken dahi iyi yönetmek için elinden geleni yapıyorsun. Dolayısıyla kat kat kapatıcıların senin makyajında yeri yok. Kapatıcını kaptık, gidiyoruz.

Kova

Özgür ruhunla ve sıra dışı tarzınla senin makyajında her zaman biraz ışıltıya yer var. Tabii ki abartıya kaçmadan. Sıradanlıktan hoşlanmasan da makyajında aşırıya kaçmayı sevmiyorsun. Vazgeçemediğin makyaj ürünün ise; kaçıncı paketi açtığını unuttuğun pembe rujun! Ancak hemen her kadının çantasında bulunan siyah kalemler senin olmazsa olmazın değil. Onu bize hediye etmeye ne dersin?

Balık

Romantik ve duygusal yönünü şeftali ve pembe tonlardaki makyajınla da ön plana çıkarmayı çok seviyorsun. Abartıdan uzak yumuşak geçişler ve hafifçe belirginleştirilmiş gözler sana çok ama çok yakışıyor. Sert ve keskin çizgiler pek de senin tarzın değil. Hele de uzun kuyruklu sürülmüş eyelinerlar seninle hiç ama hiç bağdaşmıyor. Dolayısıyla onunla vedalaşmanın senin için zor olmayacağını tahmin ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.