Mağdur Edebiyatının Kitabını Yazan Burçlar

En kötüsü onun başına gelmiştir, en ufak bir ekmek almaya gitmesi bile dramatik bir olaydır ki iki dakikalık yolda başına gelmeyen kalmamıştır, zaten herkesten kazık yemiştir, sevgili aldatmıştır, çocukları hayırsızdır ya da patronu anlayışsız… Kimseye de güvenecek hali kalmamıştır… Çok şey olmuştur da sanki bu kadar dramatik olay dünyada bir onun başına gelmiştir. Kimlerden mi bahsediyoruz? Tabii ki günümüzün her boş vakit bulduğunda mağdur edebiyatı parçalayan duygusal insanlarından. Zodyak verilerine göre de bu mağdur edebiyatı ve dramatik bakış açısı bazı burçlarda daha fazla görülüyor ve hatta çevreye karşı tahmin edilenden daha çok zararla geri dönüş sağlıyor. İşte günümüzün mağdur edebiyatının kitabını yazan o dramatik burçları…

Aşırı Hassaslıktan Mağdur Yengeç Burcu

Yengeç burçları mağdur edebiyatının en önde gelen ismidir. Etrafa karşı o kadar hassas ve alıngandır ki bazen karşı taraf için kalın mı kalın bir mağdur edebiyatı eseri olarak piyasaya çıkacak bir dramatiklik söz konusudur. Herkes onu kandırmaya çalışır, kendisi hep çok yalnızdır, hayatla barışmanın yolunu bir türlü bulamamıştır… Bu döngüde hayatını sürdürmesi aslında içinde var olan potansiyele koyduğu en büyük engeldir. Kendi kendine koyduğu bariyerleri aşmaya çalışmak yerine  daha çok mağdur edebiyatı yapıp bu şekilde prim yapması onun için hayatı daha da zorlaştırır. Oysa çevreyle uğraşmayı bıraksa hayattan daha çok keyif almanın yolunu da rahatlıkla bulabilir.

Dünyaya Kurban Olmak İçin Gelmiş Balık

Hem ağlayan, hem sorumluluklardan kaçan, hem iradesiz Balık burçları için bu kadar mağdur edebiyatı yapmak da büyük başarı. Tabii tüm bu işin arka planında yatan özellik: Balık burcunun kendine acıyabilme ve kendini kurban olarak görme potansiyeli… Mesela kendi hayallerine uymadığı için tartıştığı sevgilisinin hayatından gitmesi Balık burcu için büyük bir mağduriyet konusudur. Zira o sevgili onu hiçbir zaman anlamamış, beklentilerini karşılayamamış ve sonucunda onu terk edip bir başına bırakmış olan kötü insandır. Bu sebepten Balık burcunun mağduriyetini kendi şahsına münhasır dünyası ekseninde incelemek herkesin faydasına olacaktır.

Kendi Kendini Mağdur Edebilmenin Diğer Adı Başak

Bir damla toz olsa evinde hayatın onu nasıl mağduriyetler yaşattığıyla ilgili saatlerce düşünebilir Başak burcu. Ancak onun asıl mağduriyeti kendini ifade edememekten ve detaylarda boğulmaktan geçiyor. Aslında hayat normal akışında giderken, bir Başak burcu kimsenin görmediği detaylara takılarak kendine yeni mağduriyet alanları yaratabilme konusunda çok beceriklidir. Şöyle ki; Başak burcunun yöneticisiyle yaptığı bir konuşmada aslında konu başarıları da olsa, yöneticinin onun bir başarısızlığını cümle içinde örnek göstermesi ya da bir hatası göstermesi büyük bir mağduriyet kaynağıdır. Özellikle mükemmeliyetçi yapısı nedeniyle Başak burcu, bazı eleştiriler sonucunda konuyu takıntı haline getirerek çevreye mağdurmuş gibi yansıtabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.