Magazin Dünyasının Tuhaf Ünlüleri ve Burçları

TV ve müzik sektöründe birbirinden farklı ünlüye tanık oluyoruz. Kendi çaplarında yaşam tarzları ve uğraşları olan ünlüler dünyası, garip tavırlarıyla medyada yer bulabiliyor. Bunlardan bazıları var ki neredeyse bu gezegenin dışındaki bir evrende bir yaşam sürüyor. Garip sözleri ve davranışlarıyla sosyal medyada da günün konusu oluyorlar. Kişilik özellikleri burçlarını bir yansıması olurken “Bunlar ne yiyor, ne içiyorlar?” sorusunu da akıllara getiriyorlar.

Banu Alkan (Koç)

Kendine has özgüvenli tavırlarıyla bilinen Banu Alkan, zaman zaman verdiği ilginç demeçlerle izleyicileri şaşkınlığa uğratıyor. 80’lere özgü absürt-arabesk nitelikteki filmleri komedi konusu olan ünlü yıldız Koç burcuna mensup. Açık sözlülüğüyle aklından geçenleri olduğu gibi söylerken medyaya da malzeme oluyor. 61 yaşına gelmiş olsa da burcunun çocuksu ve yaşının insanı olmayı reddetme eğilimini yansıtıyor. Konuk olduğu programda hala zirvede olduğunu söylemiş, yokluk çektiği dönemler olduğunu tuhaf sözlerle yanıtlamıştı. Herkes gibi ekonomik sıkıntılar çektiğini, yalısına mazot alamadığı günler olduğunu belirterek sosyal medyaya damga vurmuştu. Koçların gururlu kişiliğiyle yoksulluk durumunun bile başkalarından üstün seviyede olduğunu alt metin olarak belirtmişti.

Tuba Ekinci (İkizler)

Garip açıklamalarıyla nasıl yani dedirten Tuba Ekinci, bu şekilde sık sık sosyal medyada tt oluyor. Gündemdeki konulara kamuoyunun aksine yorumlar yaparken çok da tepki alıyor. İkizler burcu olan Ekinci, birbiriyle çelişen yorumlar yaparak burcunun değişken karakterini yansıtıyor. Dün ak dediğine bugün rahatça kara diyebiliyor. Burcunun verdiği merak duygusuyla dedikodu programlarına katılmayı ve magazin gündemini takip etmeyi seviyor. Kadın erkek ilişkilerinde cinsiyetçi ve şiddeti meşru gösteren söylemleriyle toplumsal tepkilere neden oluyor. Bazı açıklamalarında muhafazakâr bir imaj çizerken kimi açıklamalarıyla özgürlük anlayışında sınırları zorluyor. Tüm bu davranışlarıyla anormal bir imaj yaratan şarkıcı, müzik dışında her konuda gündem olmayı başarıyor.

Yıldız Tilbe (Yengeç)

Müzik dünyasının çılgın ablası imajı olan besteci ve yorumcu Yıldız Tilbe, absürt demeçleriyle tanınıyor. Özgüveniyle güzellik konusunda son derece iddialı olup, tarzını eleştirenlere “Ben çok güzelim” diyerek tepkisini koyuyor. Yengeç burcu olmanın verdiği sübjektifle gündemdeki olayları kendi değerlerine göre yorumluyor.  Alınganlığıyla bilinen Tilbe, kendisine ısrarla aynı soruyu soran muhabire verdiği ağır yanıtlarla yıllarca konuşulmuştu. Evcimen hayat tarzıyla bilinen şarkıcı, neredeyse tüm Instagram paylaşımlarını ev yaşamına ilişkin yapıyor. Bazen garip ev hallerini ve tuhaf renklere boyattığı saçlarının fotoğrafını sosyal medyada paylaşan ünlü sanatçı, capslere malzeme oluyor. Sanatçı arkadaşlarını aramak yerine zaman zaman Twitter’da etiketleyerek “burada mısın?” diye yazmak suretiyle yoklamayı seviyor. Ne yaparsa yapsın doğallığı ve neşeli tavırlarıyla müziği kadar çılgın kişiliğiyle de eğlendiriyor.

Mustafa Topaloğlu (Oğlak)

Arabesk müzik dünyasının tecrübeli isimlerinden Mustafa Topaloğlu, bu gezegen dışından geldiğini iddia ederek “uzaylı türkücü” lakabı kazanmıştı. Tuhaf tavırlarıyla neyin kafasını yaşadığı merak edilen Topaloğlu, Oğlak burcu ünlülerinden. Bu karakteriyle seyircide her zaman tebessüm ettirirken şakalarıyla da onlara uyum sağlamaya çalışıyor. Oğlak burcunun muhafazakarlığıyla kadın erkek ilişkilerini geleneksel bir bakış açısıyla yorumluyor. Şarkıları da kendi gibi garip olan ünlü türkücü “Felsefe Yapma, Abu Çiçi, Gerizekalı Sevgilim, Sexy Mustafa, Obama, Kafam Bozuk Bu Sıralar” gibi parçalarla her dönem gündem olmuştu. Burcunu soranlara “burcum yok borcum çok” yanıtı veren Topaloğlu, “Şart içindeki şartlar insanı şartlar.”, “Sen ilen biz, what is the Matrix?”, “Düşünüyorsam varım belki de yokumdur, aslında olabilirim de.” aforizmalarıyla hafızalara kazınmıştı.

Hilal Cebeci (Yengeç)

Magazin dünyasının popüler isimlerinden Hilal Cebeci de zaman zaman absürt açıklamalarıyla sosyal medyaya damga vuruyor. Yengeç burcu olan ünlü şarkıcı, burcunun geçmişe olan takıntısıyla zaman zaman eski defterleri karıştırıp polemikleri başlatıyor. Kendini özgürlükçü biri olarak göstermesine karşın Lbgt bireylere olan homofobik tweetleriyle eleştiri konusu olmuştu. “Çav Bella” adlı etnik şarkıyı, “La Casa De Papel” dizisinin konsepti ve kostümleri eşliğinde yorumlamıştı. Garip yorumuyla şarkının ve dizinin hayranlarında adeta travma etkisi yaratmıştı. Yengeç burcunun çabuk savunmaya geçen tavrıyla, gelen eleştirileri püskürtmek için kendince yanıtlar vermişti. Bir ara ameliyatla erkek olacağını, ismini de Halil koyacağını belirterek gündemi meşgul etmeyi başarmıştı.

Aleyna Tilki (Koç)

Pop müzikte yaptığı iyi çıkış sonrası zirveye oturan Aleyna Tilki, müziği kadar tavırlarıyla da konuşuluyor. Açıklamalarıyla kafası karışık imajı yaratan genç şarkıcı, biraz da yaşının verdiği çocuksu ruhla hareket ediyor. Aşırı özgüveni nedeniyle zaman zaman eleştiri ve mizah konusu da yapılıyor. Bu tavırlarının altında Koç burcu olmanın benmerkezciliği yatıyor. Açık sözlülüğü ise zaman zaman başını ağrıtıyor. Meslektaşlarıyla girdiği polemiklerde düşünmeden konuşarak tartışmaları alevlendiriyor.  Genç şarkıcının başka bir alemde yaşadığı izlenimi yaratan sözlerinden bazıları ise şöyle: “Rüyalarımı anlatsam ülke karışır”, “Sevgili gençlik! sen nasıl bu kadar bendeyken, aynı zamanda hiç benden değilsin”, “Vejetaryenler hayvanlar ölüyor deyip bitki yiyorlar peki bitkiler köklerinden ayrılırken ne hissediyor?”, “Kıskanılan üç kişi, ben, yine ben ve ben.”

Doğuş (Yengeç)

Kendisiyle aynı burçta ve benzer kişilikte olan Hilal Cebeci ile bir dönem aşk yaşayan Doğuş, tuhaf demeçleriyle de onu anımsatıyor. Müzikteki kariyeri 20 yılı bulmasına rağmen birkaç sene önce sosyal medyada önüne koyduğu saksılı pozundan sonra “Saksıcı Doğuş” diye anılır olmuştu. O pozu neden verdiğini soranlara ise muhafazakarlığa tepki vermek adına bu şekilde eylem yaptığını belirterek bir defa daha izleyicileri şaşkınlığa uğratmıştı. “Uyan” adlı şarkısına çektiği klibindeki adı koyulamayan tuhaf dans figürleriyle sosyal medyada sık sık caps malzemesi oluyor. Yengeç burcunun duygusallığıyla çok sayıda romantik beste yapan şarkıcı, müziğinin yanı sıra ilginç açıklamalarıyla da medyada yer buluyor. “Saksı” adıyla çektiği filmi, nedendir bilinmez çok fazla baskı yüzünden çöpe attığını belirtmişti.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.