Maaşını İlk Günden Bitirip Bütün Ay Aç Gezen 3 Burç!

Kazandığından çok harcıyor, eline geçen parayı hunharca harcıyor, girdiğin her ortamda cebindeki karta güveniyor, ay sonu gelince de kara kara düşünüyor musun? Ayağını yorganına göre uzatmıyor, kiraydı, faturalar derken bakiyeni eksilere doğru sonu gelmeyen uzun yolcuklara mı çıkarıyorsun? O zaman kulübe hoş geldin diyelim, maaşını ilk günden bitirip bütün ay aç gezen burçları bir bir deşifre edelim!

Koç

Dürtüsel davranmak, kendisi asla ama asla kısıtlamamak, kafasına koyduğunu yapmak, yarını düşünmeden yaşan Koç’un kanında var! Malum sabırsız bir arkadaşımız. İstediği hemen olsun ister, zaman kaybetmeyi, beklemeyi hiç sevmez. Gerekirse rekabet eder, bazen de hırsına yenik düşer. Destursun yaşayan Koç burcunun maaşı ikinci günden suyunu çeker!

Yay

3 günlük dünya! İki gün sonranın garantisini kim verebilir? Yarın ölecek gibi yaşa! Bak işte Yay burcu konuşuyor, kazandığını da çatır çatır harcıyor. Ne bir birikim yapıyor ne ev almak için krediye giriyor. Hayatını tam anlamıyla günlük yaşıyor. Hiçbir şeyi planlamadan, anının tadını çıkarıyor. Tabii bu kadar rahatlıkla ay sonunu da zor getiriyor, maaşını aldıktan birkaç saat sonra eve makarna stoğu yapmaya başlar.

Balık

Hemen cumaya bir rakı gecesi, ertesi gün Maçka’da arkadaş komitesi, pazar günü de evde partilemesi. Para dediğin nedir ki? Hiç senden değerli mi? Koyuver gitsin, harca ki fazlası gelsin. Buyurun size Balık aklı! Böyle düşüne düşüne 2 günde yediği bütün maaşı! Fakat bir türü dank etmedi kafası!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.