Lügatında “Seni Seviyorum!” Yazmayan İki Burç!

En son ne zaman birine “seni seviyorum” dedin? Bu kişi illa ki sevgilin olmak zorunda değil. Ailenden biri de olabilir arkadaşın da. Hatırlamıyor musun yoksa? Belki bu tarz cümlelerin herkesin ağzına yapışmış bir kalıp olduğunu düşünüyorsun. Belki de duygularını ifade edemiyorsun. Acaba insanlara arana görünmez bir duvar örmek mi istiyorsun? İşte senin gibi düşünen, “seni seviyorum” derken iki kere düşünen 2 burç!

Sınırlarını Çizen Kovalar

Kovalar ve “seni seviyorum” demek? Aynı cümlede bile biraz garip durdular değil mi? İnandırıcı gelmedi mi? Hemen telefonuna kayıtlı bir Kova arkadaşını bul ve sor bakalım hayatındaki kaç kere birine “seni seviyorum” demiş? Muhtemelen alacağın cevap 0! Evet evet, bir de yazıyla yazalım sıfır! Çünkü mesafeli olma işini biraz abartan bu arkadaşın lügatında sevgi sözcükleri pek bulunmuyor. Kimseyle mıç mıç samimi olmayı sevmiyor, herkes arasına kalın bir çizgi çekiyor. Belki gerçek hislerini dışa vurduğu takdirde başkasının rakısına meze olabilme ihtimalinden korkuyor, belki hiçbir şey hissetmediği insanlara karşı samimiyetsiz davranmak istemiyor. Anlayacağın, aslında tam bir Kova gibi, istediği şekilde davranıyor!

Duygularını İfade Edemeyen Başaklar

Alçakgönüllü, hizmet odaklı biri nasıl olur da kimseye “seni seviyorum” diyemez? Söyleyelim, Başak burcu insanı, duygularını belli etmeyi, hislerini aşk sözcükleriyle dillendirmeyi sevmez. O, sevgisini davranışlarıyla gösterir, değer verdiği insanı ellerinde büyütür. Kimseye karşı oynamaz, laf olsun diye iş yapmaz. Pragmatiktir fakat çıkarcı değildir. Kimseyi tarafına çekmek için uğraşmaz, süslü cümleler kurmaz. Minnet etmez, kalbini öyle herkese açmaz. Haliyle ağzından “seni seviyorum” cümlesi de pek duyulmaz.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.