Lügatında “Seni Seviyorum!” Yazmayan İki Burç!

En son ne zaman birine “seni seviyorum” dedin? Bu kişi illa ki sevgilin olmak zorunda değil. Ailenden biri de olabilir arkadaşın da. Hatırlamıyor musun yoksa? Belki bu tarz cümlelerin herkesin ağzına yapışmış bir kalıp olduğunu düşünüyorsun. Belki de duygularını ifade edemiyorsun. Acaba insanlara arana görünmez bir duvar örmek mi istiyorsun? İşte senin gibi düşünen, “seni seviyorum” derken iki kere düşünen 2 burç!

Sınırlarını Çizen Kovalar

Kovalar ve “seni seviyorum” demek? Aynı cümlede bile biraz garip durdular değil mi? İnandırıcı gelmedi mi? Hemen telefonuna kayıtlı bir Kova arkadaşını bul ve sor bakalım hayatındaki kaç kere birine “seni seviyorum” demiş? Muhtemelen alacağın cevap 0! Evet evet, bir de yazıyla yazalım sıfır! Çünkü mesafeli olma işini biraz abartan bu arkadaşın lügatında sevgi sözcükleri pek bulunmuyor. Kimseyle mıç mıç samimi olmayı sevmiyor, herkes arasına kalın bir çizgi çekiyor. Belki gerçek hislerini dışa vurduğu takdirde başkasının rakısına meze olabilme ihtimalinden korkuyor, belki hiçbir şey hissetmediği insanlara karşı samimiyetsiz davranmak istemiyor. Anlayacağın, aslında tam bir Kova gibi, istediği şekilde davranıyor!

Duygularını İfade Edemeyen Başaklar

Alçakgönüllü, hizmet odaklı biri nasıl olur da kimseye “seni seviyorum” diyemez? Söyleyelim, Başak burcu insanı, duygularını belli etmeyi, hislerini aşk sözcükleriyle dillendirmeyi sevmez. O, sevgisini davranışlarıyla gösterir, değer verdiği insanı ellerinde büyütür. Kimseye karşı oynamaz, laf olsun diye iş yapmaz. Pragmatiktir fakat çıkarcı değildir. Kimseyi tarafına çekmek için uğraşmaz, süslü cümleler kurmaz. Minnet etmez, kalbini öyle herkese açmaz. Haliyle ağzından “seni seviyorum” cümlesi de pek duyulmaz.

Bir Yorum Bırakın
 1. Kova metresi oldugu paralı adama seni seviyorum diyor. Cok guzel oynuyor. Karısını bosattirip yuvasını yıkıyor ve cocuklari asla evine almıyor. Hele de adam ikizlerse cirkin zenginlerdense harcadıkça mutluluktan çıldırıyor kurnaz kova kadini. yaşlı aptal ikizler adamıda ben mutlu ediyorum saniyor.
  Hilekarlikta yalan dolan ve iftirada kurnazlıkla sınır tanımıyor fesat kova kadini

 2. Daha acımadan kesin başak dedim veeee başak 😅 nerden biliyorum hayatımdan tam olarak bir odunların efendisi bi başak geçti 😅😅😅

 3. Belkide o iki kelimeyi çok değerli bulduğundan
  çok sık sakız gibi dile getirip tüketmek istemiyordur. Siz sürekli seni seviyorum diyen ama özde bunu göstermeyen mi, yoksa o iki kelimeyi hiç kullanmayıp her defasında davranışlarıyla sevgisini gösteren birini mi tercih ederdiniz?
  Ya da şöyle söyliyeyim sevgi elle tutulur bir şey mi? Değil. Ama bu onun olmadığı anlamına gelmiyor. Yani görmek yada duymaktan ziyade hissetmek hissettirebilmek mesele.
  Kova burcu birinden iyi akşamlar.

 4. Ben de bir kova burcuyum.Aynn anlatılan gibi ne eksik ne fazla.Okadar doğru anlatmışsınız ki.🤔

 5. Gerçekten de doğru ben başak kadınıyım ama kimseye öyle diyemem ya utanırım ya da içimden gelmez

 6. burcum başak yükselenim kova.. yakın çevrem ve herkes bilir ve hatta duyunca şaşırırlar ama ben çok sık söylerim. hem sevdigime hem aileme hem de yakın arkadaşlarıma.. bende tutmadı bu tespit

  • Benim de burcum başak yükselenim kova ve cidden bunu okuyunca fark ettim hiç söylemediğimi. Ay burcun çok değişik belki de? Özel değilse nedir acaba merak ettim.

 7. Her ikisi birden olsa nasıl olur? Mükemmel olmamı hem davranışlarla hem sözlerle gerçekten seviyorsanız bunların ikisini birden yapmak çok zor olmasa gerek.

 8. Oğlak gibi buzdolabından çıkma bir burcu yine böyle bir kategoriye koyamamışsın Moyra, çünkü senin baktığın yerden her zamam en muhteşem özellikler oğlakta

 9. Vallahi doğru dediniz sık sık ne o ya seni seviyorum demek öyle diyenler çok var ama hiss etdirmeden ne anlamı kaldı ki başakı doğru yazmamış hayatımda başak var o bi başka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir