Lügatında Fedakarlık Yazmayan Üç Burç!

İnsanların her daim senin için kendisini ya da kendisinden bir şeyleri feda etmesini bekleyemezsin elbet. Ama bazen, bazı insanlarla ortak bir noktada uzlaşamıyor olmak seni de deli etmiyor mu? Kendi çıkarları, kendi beklentileri, kendi hayalleri için, başkalarının hayatlarını hiçe sayanları gördükçe sen de etrafını büyük bir inanamamazlıkla izliyor musun? Gel şimdi senin işini kolaylaştıralım. Zodyak’a şöyle bir soralım, fedakârlıktan en uzak olan, hatta bencilliğe birinci sıradan geçiş yapan burçları hangileriymiş bir öğrenelim. Kim bilir belki onlarla karşılaştığında başına gelecekler hakkında bir fikrimiz olur böylelikle. Ya da sahip olduğun zekâyı yeterince sıkı çalıştırırsan onlardan nasıl en az hasarla etkileneceğinin yolunu bulmuş olursun bu yazıyı okuduktan sonra.

Koç Burcu

Bir Koç burcu kişisine işin düştüyse ve o işin tamamlanması için Koç burcunun bir şekilde geri adım atması gerekiyorsa, şimdiden çok geçmiş olsun. Senin işini, senin için asla kolaylaştırmayacaktır. Aksine, bencil ve ben merkezli yapısı nedeni ile aranızdaki olay her ne ise kendi lehine sonuçlanması için elinden geleni yapacaktır. Bu olayı bir şekilde savaşa girerek senin kazanman gerekecektir. Diğer türlü senin için, senin yolunu açmayacaktır. Elindekilerden, etrafındaki biri için vazgeçebilecek en son burç Koç burcudur. Bu arada bunu yaparken, yalan söyleyeceğini, kuyunu kazacağını ya da herhangi bir kirli yola başvuracağını sakın düşünme. Koç burcu insanı dürüstlüğü ve adil oynaması ile tanınır. Asla bir mücadeleden kaçmaz ve bunu tüm şeffaflığı ile yapar.

Aslan Burcu

Aslan burcu insanı, genel olarak kendine takıntılıdır. Tüm derdi kendisi, kendi yaşamı, sahip oldukları ve ona verilen ilginin derecesidir. Her şey onunla ilgili olmalı, tüm ilgi onun etrafında toplanmalı, dünya onun etrafında dönmelidir. Egoist yapısı nedeniyle elindekileri feda etmesini beklemek çok büyük bir saflık örneği olacaktır. O elindekileri feda etmek, hibe etmek, karşılıksız vermek gibi davranışlar bir yana, paylaşmayı bile düşünmez. Kendisini ya da sahip olduklarını bir başkası için feda etmesi, teklif dahi edilemeyen Aslan burcu insanı, keyfine düşkünlüğü ile de ünlüdür. Bu nedenle rahatının bozulmasını asla istemez, düzenini bozmaz ve sahip olduklarını kesinlikle dağıtmaz. Maddi ve manevi sahip olduğu hiçbir şeyi paylaşmaz.

Oğlak Burcu

Fedakârlık konusu sıralamasının son sıralarında yer alan bir diğer burç ise Oğlak’tır. Oğlak burcu insanı hırsları ve manipülatif oluşu ile bilinir. Onun için istediği her şeyi kendisi için toplamak ve kendi şartlarında muhafaza etmek vardır. Kalkıp da binbir emek ile kazandığı hiçbir şeyi bir başkasına havadan verecek değildir. Onun için acımasız ya da duygusuz dendiği çok olmuştur ama o yalnızca adil olmaya çalışır. Ona göre yapılması gereken budur, herkes kendi istediğini kendisi kazanmalıdır. Hiçbir şey hiçbir kimseye havadan verilmemelidir. Herkes emeğinin karşılığını almalı ve emeği karşılığında yaşamayı öğrenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.