Louis Vuitton 2019 İlkbahar-Yaz Erkek Koleksiyonunu Hangi Burç İçin Tasarladı

2019 yılının erkek koleksiyonlarından en çok merak edilenlerinden biri 2019 İlkbahar-Yaz Louis Vuitton defilesiydi. Nedeniyse Louis Vuitton erkek kreatif direktörlüğünün başına bu yıl getirilen, sokak modası konusunda uzman ve aynı zamanda Off – White markasının kurucusu Virgil Abloh. Nike, Rimowa, İKEA işbirliklerinden ve Off – White defilesinden sonra Louis Vuitton için hazırladığı ilk koleksiyonu sundu ünlü tasarımcı Virgil Abloh. Bize de onun tasarladığı parçaları hem analiz etmek hem de hangi burçlara göre tasarladığını incelemek kaldı. Hazırsanız başlıyoruz.

Paris’te Palais Royal’de gerçekleşen ilk koleksiyonun podyumu kadar izleyicileri de merak konusuydu. Eh, insanın yakın arkadaşları arasında Kanye West, Kardashian’lar, Rihanna gibi ünlüler olunca bundan daha normal bir şey olamazdı tabii. Defile günü de bugünün en ünlü yıldızları Rita Ora, Bella Hadid, Kylie Jenner gibi isimler podyumun ön sırasında yerini aldı.

Virgil Abloh, hazırladığı ilk koleksiyonda Louis Vuitton’un çizgisine sadık kaldı. Fakat renkler konusunda biraz henüz yeterince olmasa da ünlü markayı biraz farklılaştırdı diyebiliriz. Monoton renkler yerine neon renkler, mor, turuncu, sarı ve kırmızı gibi  daha çarpıcı renklere ağırlık verdi. Tabi bunun yanında daha sakin tonlar olan su yeşili, beyaz ve siyah renklerde koleksiyonun önemli renklerinden biriydi.

Oversize kıyafetlerin çoğunlukta olduğu defilede bol kazaklar, sweatler, trençkotlar, bol pantolonlar koleksiyonun neredeyse bütününü kapsıyordu. Kocaman ceplerse hem pantolon hem yelek hem de paltolarda yerini aldı. Erkek giyiminin vazgeçilmezi pantolonlar konusundaysa ünlü tasarımcı herkese hitap etti. Dar paça, boru paça ve ekstra oversize her çeşit paça var. Sıra geldi koleksiyonun önde gelen parçalarını burçlara göre yorumlamaya…

Koç Burcu

Koç burcu erkeğinin hızını kesen kıyafetler ona uygun olmadı hiçbir zaman. Bu nedenlerden dolayı da skinny pantolonlardan çoğu zaman uzak dururlar. Oversize pantolonlar ise onlar için biçilmiş kaftandır. Fakat bu sene Virgil, Koç burcu erkekleri için boru paça pantolonlara yer verdi. Böylece tek tip giyinmekten sıkılan Koç burcu erkeğine alternatif olacak pantolon tasarımı da koleksiyona katmış oldu. Renk kartelası ise devetüyü rengi, Koç burcunun rengi kırmızı ve beyaz ağırlıklıydı. Büyük parçalara değinmek gerekirse özellikle palto ya da trençkotlar konusunda Koç burcu bu sezon fazlasıysa şık olacak.

İkizler Burcu

Bu koleksiyon oversize parçalara tutkuyla bağlı olan İkizler burcu erkeği için yaratıldı desek yeridir. İki kat oversize pantolonlar, sokak modasının hakimi çiçekli ya da tek renk sweatler, fazlasıyla bol ve dökümlü duran palto ve trençkotlar adeta görsel bir şölen gibi sunuldu İkizler erkeğine. Kocaman çantalarda sezonun öne çıkan aksesuarlarından. Renk kartelasında ise İkizler burcu için sarı, siyah, açık yeşil ve beyazı öneriyoruz. Pantolonların belleri ise yüksek

Başak Burcu

Sade, gösterişsiz giyim ile tek renk giyinme aşkı olan Başak burcu erkeğine ünlü tasarımcı istediğini verecek fakat biraz cesaretli bir şekilde. Tam da bu nedenden dolayı beyaz ve kahverengi tonlarına aşık olan Başak burcu bu sene biraz renklenmeli diyen Virgil Abloh, özellikle kırmızı takım elbisesi ile cesaretli olan Başak burcu erkeklerini bir adım öne çıkmaya zorluyor. Kumaş dökümleri ve kusursuz detaylara önem veren ve mükemmeliyetçi Başak burcu erkeğinin kusur bulamamasına neden olacak ve bu Başak erkeğini çok mutlu edecek. Çanta konusunda İkizler burcu kadar farklı çanta tipi kullanamaz Başak erkeği ama eğer denemek isterse büyük boy çantalar, özellikle de kahverengi tonlarında olanlar stilini tamamlaması için aradığı parça olabilecek gibi görünüyor.

Yay Burcu

Bu sezon kesinlikle gezgin Yay burcunun yılı! Çünkü hemen hemen tüm tasarımcılar kocaman cepli paltolar, kargo pantolonlar ve neredeyse sadece cepten tasarlanmış olan yelekler sundu bize. Özellikle hem neon renklerden hem de beyaz tonlarındaki yelekler, farklı kültürlere meraklı Yay burcu erkeklerini kıtalar arası dolanırken fazla bavul taşımalarını engelleyecek. İleri görüşlü Yay burcu erkeği de ünlü tasarımcının hazırladığı bebe yaka gömlekleri ilk deneyecek olan burçlardan biridir. Ve her sezon dört ayağının üzerine düşen Yay burcu bu yılda pofuduk montlar konusunda yine rahat. Çünkü her yıl olduğu gibi bu yıl da pofuduk montlardan trend olan ayağına dolaşmayan bel hizasında biten versiyonu oldu.

Kova Burcu

Egosuz ve özgür ruhlu Kova burcu erkeğini kimse giydikleri konusunda eleştiremez. Dolabı konusunda son derece bağımsız olan Kova erkekleri çoğu zaman kimsenin giymeye cesaret edemeyeceği kombineleri ya da renkleri bir arada kullanmayı tercih eder. Renkler konusunda da fazlasıyla özgür olan Kova burcu özellikle sulu boya etkisindeki renk karmaşasına bayılır. Louis Vuitton için de bu sezon ünlü tasarımcı sulu boya etkisi dediğimiz renk geçişli pantolon ve kazaklarına fazlasıyla yer vererek Kova erkeği için birkaç tasarım hazırlamış oldu. Ayrıca beyaz üzerine çizgilerle desen yapılan pantolon, kazak ve hatta çanta tasarımı ile Kova erkeğini kalbinden vurmuş olacak. Neon renkleri ve kırmızı renkleri ise Kova burcu erkeği kadar rahat giyecek bir burç daha olmayacak bu sezon…

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.